• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    FIFI
    FIFI --- ---
    IDLE: To bude tim, ze jsem tam vcera nechala umistit ukazku stranek:)
    VANEK
    VANEK --- ---
    A já na ně narazil náhodou při obědě. Tazatelem se ukázal být Ivan Adamovič ("autor je" už opět jen publicista). Začíná se návodnou otázkou s předvídatelnou a zdejším fanouškům jistě už dávno dobře známou odpovědí (jeden si v takových chvílích říká, jestli není vhodnější anglosaská praxe míšení stručných citátů do novinářových parafrází a komentářů) popisující dílo a historii jeho vzniku, pak dojde na ženskou otázku, ve vztahu k SF i literatuře obecně – dochází se k závěrům vlastně ne příliš vzdáleným těm Peňásovým. Padne i proslulá mainstreamová mantra „formálně je to SF, ale ve skutečnosti podobenství současnosti“.
    Na fotce Tomáše Krista má autorka podobně nakloněnou hlavu jako pro Reflex, ale vyhlíží mnohem méně pohřebně, neboť je v zahradě, světlejších šatech a usmívá se.
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: A víš co? Já si dnes kupovala Respekt a nějaký hlásek mi našeptával, ať si koupím Lidovky! /normálně je kupuju jen o víkendu/! Fakt! Fakt! Takže je mám!
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Třeba se někdo přidá. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Náhodou je to roztomilé a otevírá to široké možnosti pro další kreativitu... něco jako "záludné micelium se šíří z kočičího útulku Pomalá smrt..." :) A nebo Grumpy Cat a její obligátní "NO!"
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Já to přímo nedávala úmyslně, abych třeba někoho nevyděsila. :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Of Mice(lium) and Men :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: To oni nedávají. Tak kdo to první naskenuje?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak dneska vyšel rozhovor v Lidových novinách, je tam k vidění fotka, jak se nořím z houštin naší zahrady, ale je to asi jen v papírové verzi, na webu to nevidím.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Boží :D Proč to nešlo vložit přímo? Já to s dovolením zkusím:

    IDLE
    IDLE --- ---
    GALE: Díky za inspiraci. :)

    http://i.nahraj.to/f/rTF.jpg
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    GALE: došlo mi to, ale původně jsem myslel, že stránka patří taky Argu právě.
    GALE
    GALE --- ---
    JAKKILLER: Protože když si koupíš knihu na Kosmasu přes odkaz na Miceliu, autorka dostane nějakou tu kačku za prodejní ceny. Nejspíš si za to na Bahamy nevyjede, ale lepší než drátem do oka. :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/bestsellery/

    Druhé. (Já vím, říkalo se žebříčky nesledovat...)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    Zeptám se asi jako úplný mimoň, ale proč je pro autorku nákup přes stránku Mycelia lepší?
    Já si knihu koupil postaru, v knihkupectví.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: To abych si v tomto století poprvé koupil ten časopis na R :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ALONSY: Nojo, ale "(redakčně kráceno)"; bude si to někdo stejně muset pustit a doplnit. Jenže slyšet tu redaktorku naživo, to je o zdraví; na zabití je i písemně.
    BRAMBOREENA: BTW, to jsi jí návodné otázky poskytla sama, marketing Arga nebo jak?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VANEK: Kéž by tyhle kydy napsal v USA :)
    BRAMBOREENA: Tak textová podoba je super! K videofobům se hrdě řadím :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Ještě facebookoví fanoušci ne.
    Rozhovor s Jiřím "ženské akorát blejou zmatené citečky a neumějí zkomponovat žádnou pořádnou strukturu" Peňásem, nebo to hodil na nějakého podřízeného?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Kaju se, biju hlavou o monitor a hnedka sem jdu naládovat informace.

    1) Na ČT 24 přepsali rozhovor do písmenkové podoby, takže videofobové si mohou přijít na své. Neználek rulez!!! http://www.ceskatelevize.cz/...-vyhledava-spis-drama-nez-idylickou-budoucnost-rika-vilma-kadleckova/
    2) Dneska mě fotili do Lidovek a vyjde to prý zítra. (Rozhovor.)
    3) Minulý týden mě fotili do toho Reflexu a vyjde to prý tento čtvrtek. (Sama nevím co.)
    4) Zítra se odebéřu do té prazvláštní televize dole u Botiče, která dělá Tři minuty s... (opusů od různých našich známých je na YouTube spousta, má tam povídání třeba Alraune, Jana Jůzlová a Otomar Dvořák, my tam byly s Tajnou knihou Šerosvitu před dvěma lety... celkově je to přehlídka brutálního násilí na introvertních autorech :D). Budu tam natáčena v pravé poledne, ale myslím, že western z toho nevznikne. Zároveň tam bude ještě Edith Holá a Renata Štulcová, takže myslím, že se to v podstatě zvrhne ve večírek.

    OK? Všichni informováni? :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam