• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GALE
    GALE --- ---
    JAKKILLER: Protože když si koupíš knihu na Kosmasu přes odkaz na Miceliu, autorka dostane nějakou tu kačku za prodejní ceny. Nejspíš si za to na Bahamy nevyjede, ale lepší než drátem do oka. :)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    Zeptám se asi jako úplný mimoň, ale proč je pro autorku nákup přes stránku Mycelia lepší?
    Já si knihu koupil postaru, v knihkupectví.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: To abych si v tomto století poprvé koupil ten časopis na R :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ALONSY: Nojo, ale "(redakčně kráceno)"; bude si to někdo stejně muset pustit a doplnit. Jenže slyšet tu redaktorku naživo, to je o zdraví; na zabití je i písemně.
    BRAMBOREENA: BTW, to jsi jí návodné otázky poskytla sama, marketing Arga nebo jak?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VANEK: Kéž by tyhle kydy napsal v USA :)
    BRAMBOREENA: Tak textová podoba je super! K videofobům se hrdě řadím :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Ještě facebookoví fanoušci ne.
    Rozhovor s Jiřím "ženské akorát blejou zmatené citečky a neumějí zkomponovat žádnou pořádnou strukturu" Peňásem, nebo to hodil na nějakého podřízeného?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Kaju se, biju hlavou o monitor a hnedka sem jdu naládovat informace.

    1) Na ČT 24 přepsali rozhovor do písmenkové podoby, takže videofobové si mohou přijít na své. Neználek rulez!!! http://www.ceskatelevize.cz/...-vyhledava-spis-drama-nez-idylickou-budoucnost-rika-vilma-kadleckova/
    2) Dneska mě fotili do Lidovek a vyjde to prý zítra. (Rozhovor.)
    3) Minulý týden mě fotili do toho Reflexu a vyjde to prý tento čtvrtek. (Sama nevím co.)
    4) Zítra se odebéřu do té prazvláštní televize dole u Botiče, která dělá Tři minuty s... (opusů od různých našich známých je na YouTube spousta, má tam povídání třeba Alraune, Jana Jůzlová a Otomar Dvořák, my tam byly s Tajnou knihou Šerosvitu před dvěma lety... celkově je to přehlídka brutálního násilí na introvertních autorech :D). Budu tam natáčena v pravé poledne, ale myslím, že western z toho nevznikne. Zároveň tam bude ještě Edith Holá a Renata Štulcová, takže myslím, že se to v podstatě zvrhne ve večírek.

    OK? Všichni informováni? :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    Nějak to tu chcípe; Vilma má být v Reflexu (OMG! všechny mé žebříčky úspěchu v české SF tímto praskly) a já se to dovím předposlední.
    BTW (k diskusi vedle), kolik zdejších fanoušků si tak kupuje knížky na Kosmasu a neumí upravit URL tak, aby to šlo přes myceliální affil?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GENTIANA: Asi bych se musela spřátelit, obvykle stačí pár košíků.
    Nejsou ty houby trochu radioaktivní? Tedy ne, že by to moc vadilo, já žiju třicet let ve městě, kde se vrší haldy bordelu z rudných dolů :), ale na zdraví má člověk dbát. Hlavně, aby mi nenarostla čtvrtá ruka, to bych nedala :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JANADVORACKOVA: Trakař je tvůj přítel.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    To by bylo něco pro mě. Normálně vidím jen lišky (letos máme lišek hodně) a na hledání hnědých hub využívám synovce. Je malý, ještě celkem ochotný a bojí se medvědů, o jejich přítomnosti jsem ho přesvědčila, takže ještě zatím dělá, co se mu řekne :).
    Ale je fakt, že chodit pro tohle s košíkem je trochu nepraktické :).
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: V Rusku ještě rostou...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Co mycelium, ale ty morušky!!! musím zkusit někde sehnat sazenici, třeba by mi tu rostly, protože je miluju.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    http://manfreddan.livejournal.com/316704.html - největší mycelium ze všech mycelií mají v Rusku!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: Je to moc velké na ukázání, ale slovník vyšel i oficiálně. Taky Hamlet v klingonštině, rozkošná bilingvní verze:

    Klingonský Hamlet / Star Trek () --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/2122-shakespeare-klingonskeho-jazyka-klingonsky-hamlet
    Klingonský slovník / Star Trek () --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/10330-klingonsky-slovnik/zakladni-info#zalozky

    A ano, učebnice jsou bohužel v AJ. Existuje dokonce i audiokurz.
    ROMI
    ROMI --- ---
    blazni
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: ukaž!
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: Kde vyšly učebnice? Mám jenom slovník. Jestli jsou v angličtině, jsem out.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: qul DIr yISop! Až se do ní pustíš, mám slovník a asi dvě učebnice. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    GENTIANA: Ad klingonština, jdem do toho spolu, Orkranda už mám koupenýho.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    IDLE: jo, to mi zakazovali taky. A honili mě ven, ať se jdu hýbat na vzduch. Tak jsem si s sebou brala knihy a četla si v křoví či na stromě, nebo teda podle toho atlasu něčeho určovala, co jsem potkala. Jo a rusky teda fakt neumím, než co jsem pochytila z Vysockého.
    BRAMBOREENA: No, ona to možná bude nějaká neuropatologie, protože mně do značné míry stačí nechat ten jazyk, aby mi do hlavy nalezl sám. Pravda, nezkoušela jsem vyrazit do nějakého úplně cizího kulturního prostředí, kde by se nedalo chytit toho, že na zelinářství je napsané Ovoce a zelenina a kde se neříká Pozdravpámbu nebo Brejden, ale Nechť jsou tví velbloudi a synové požehnáni. Nicméně, pokud vyrazím, vimjá, do Maďarska, tak okamžitě začnu číst nápisy, poslouchat, že do telefonu se řiká tohle a zdraví takhle.... a pokud bych to nechtěla, tak se musím aktivně bránit. Přitom to neukládám do takové té mechanické paměti vedle Zemřela matka, do hrobu dána, ale na jakousi virtuální hromadu, která se samovolně přebere.

    (Jednou se hodlám pustit do klingonštiny, protože proto)

    A někdo tu sliboval pětkový kódy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam