• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    PISKVOR: To nepochybně; já mluvil o tom, kdyby si někdo chtěl přes Kosmas koupit něco jiného.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SHEALA: Nebylo by jednodussi jit na http://mycelium.argenite.org/ a prokliknout se tam pres "Koupit", nez to pytlikovat v URL?
    IDLE
    IDLE --- ---
    Tak a v tom čtrnáctidenním žebříčku jsou Jantarové oči první.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GINGERCAT: tak to schvalne zeptam, ale ani nove e-knihy se zapisovat prece nedaly, natoz prodavat...
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    FIFI: to se zkus zeptat holek (J+R), ale myslím, že e-knihy normálně jely. Nešlo akorát hýbat se sklady. A e-knihy už "na skladě" nemáme ;)

    Těch 14 dní v bestsellerech je tam jako základní nastavení, vlevo nahoře ve facetech se to období dá změnit ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    SHEALA: Předpokládám, že v
    http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=179616&afil=1133
    se změní hodnota cislo za identifikační číslo knihy z běžných kosmasích URL typu http://www.kosmas.cz/knihy/123456/seo-url-nazev/ ale chtělo by to vyzkoušet.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Už zas sem došla do obchodu (Barvič Novotný, tentokrát na České) a neměli to. Dobře, dostali jste mě, koupím to na netu. Jo a jak upravit URL aby to šlo přes myceliární affil? :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VANEK: Asi jsem ráda, že jsem si to nakonec nekoupila.
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI: Eee. Pardon. To je zebricek E-booku, tam ukazky uz byly:)

    No kazdopadne za 14 dni - to je blbina :) cely minuly tyden byla v Kosmasu inventura s neprodavaly se ani el. knihy:)
    FIFI
    FIFI --- ---
    IDLE: To bude tim, ze jsem tam vcera nechala umistit ukazku stranek:)
    VANEK
    VANEK --- ---
    A já na ně narazil náhodou při obědě. Tazatelem se ukázal být Ivan Adamovič ("autor je" už opět jen publicista). Začíná se návodnou otázkou s předvídatelnou a zdejším fanouškům jistě už dávno dobře známou odpovědí (jeden si v takových chvílích říká, jestli není vhodnější anglosaská praxe míšení stručných citátů do novinářových parafrází a komentářů) popisující dílo a historii jeho vzniku, pak dojde na ženskou otázku, ve vztahu k SF i literatuře obecně – dochází se k závěrům vlastně ne příliš vzdáleným těm Peňásovým. Padne i proslulá mainstreamová mantra „formálně je to SF, ale ve skutečnosti podobenství současnosti“.
    Na fotce Tomáše Krista má autorka podobně nakloněnou hlavu jako pro Reflex, ale vyhlíží mnohem méně pohřebně, neboť je v zahradě, světlejších šatech a usmívá se.
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: A víš co? Já si dnes kupovala Respekt a nějaký hlásek mi našeptával, ať si koupím Lidovky! /normálně je kupuju jen o víkendu/! Fakt! Fakt! Takže je mám!
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Třeba se někdo přidá. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Náhodou je to roztomilé a otevírá to široké možnosti pro další kreativitu... něco jako "záludné micelium se šíří z kočičího útulku Pomalá smrt..." :) A nebo Grumpy Cat a její obligátní "NO!"
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Já to přímo nedávala úmyslně, abych třeba někoho nevyděsila. :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Of Mice(lium) and Men :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: To oni nedávají. Tak kdo to první naskenuje?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak dneska vyšel rozhovor v Lidových novinách, je tam k vidění fotka, jak se nořím z houštin naší zahrady, ale je to asi jen v papírové verzi, na webu to nevidím.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Boží :D Proč to nešlo vložit přímo? Já to s dovolením zkusím:

    IDLE
    IDLE --- ---
    GALE: Díky za inspiraci. :)

    http://i.nahraj.to/f/rTF.jpg
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    GALE: došlo mi to, ale původně jsem myslel, že stránka patří taky Argu právě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam