• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... ale jinak, lidi... "tři minuty s..." jsem pěkně zvorala, je to hrozný, hrozný, hrozný. Jdu na zahradu strčit hlavu do písku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Měla jsem to pojmenovat "Oběť Hmyzímu bohu Akkütlixovi"; pak by se to mezi "Šváby" a "Obětí molochovi" pěkně vyjímalo :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Třeba to časem dají i na web; zatím jsem na http://www.denik.cz/hledani/?q=mycelium&s=all našel akorát spoustu roztomilých fotek a toto :-)
    Prodej knih přes léto upadá - Plzeňský deník
    http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/parne-leto-prodeji-knih-nepreje-20130802.html
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Někde tam něco spadne, to je jisté... :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    To chcete říct, že na obálce bude spoiler? Je to vůbec legální? :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Eee, první s tím začal RIP, to já ne, to von!:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: SPOILER!!!!! :D
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: ale posím, prosím, jak si přejete, když zezadu, tak zezadu, paninko - pravilo sluchátko.
    RIP: no, ehm, já uvidím, jak to zvládnu... ještě je ve hře varianta "místo katastrofy po dopadu"
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: To jako že se tam bude v ohlušujícím třesku kompozitních materiálů řítit k zemi magnetickolevitační vlak? Džjů, těšíme se :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak - pozor, aktuální hlášení! Kdo by měl náhodou pocit, že snad o Myceliu ještě něco neví, v regionálním deníku zvaním Deník (ve všech jeho mutacích pro středočeský kraj) je dnes se mnou celostránkový rozhovor. Brňákům to holt zůstane utajeno; zase nespravedlnost! :)
    (ale možná maj štěstí :)
    Konec hlášení.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jednotná koncepce se zřejmě zachová (nahoře myceliální struktura, uprostřed nápisy, dole nějaká scéna). Ve dvojce to vypadá na Aš-šáda. Scéna asi bude akčnější (koneckonců, dvojka taky víc odsejpá, už se toho nemusí tolik vysvětlovat)... a tedy dobrá, vyřídím Cornholiovi, že většina to chce zezadu :D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Souhlasím s většinou. Na obálce futuristická města a houby!
    BANSHEE
    BANSHEE --- ---
    Co se líbí většinovému čtenáři, to netuším. Co by se líbilo mně? Zachovat pro jednotlivé díly stejný vizuální styl obálek - menší siluetu v popředí (dalo by se vyštrachat pět různých "hlavních" postav?), futuristické město či krajinu v pozadí a jednotlivé knihy rozlišit jiným barevným laděním.

    Co se týče odpovědi na otázku - hrdiny rozhodně bez obličeje. A upřímně řečeno, raději na obálce nemít vůbec žádné hrdiny...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Za mne určitě zdáli a bez ksichtu.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Já to ráda nemám. Hrané booktrailery bych zakázala zákonem a stejně tak postavy s obličejem na obálce.
    Navíc, nehledě na to, jak je ten ilustrátor šikovnej, tak se to většinou moc nepovede.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: dávám přednost knihám bez detailních záběrů obličejů. PRavda nečtu moc scifi, zejména té paperbackové a fantasy ilustrace mi povětšinou přijdou naprosto otřesné.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Já obálky s pózující postavou uprostřed moc nemusím, takže za mě raději více zdálky a v náznacích. :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Asi bych volil na obálku dvojky postavu větší a s ksichtem. Lidi jsou na to zvyklí, spousta jich první díl přehlídla jen protože tam chyběl obrázek nějaké borky nebo borca.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Před časem sem ID Cornholio (který bude dělat obálku na dvojku - doufejme teď na začátku září) házel dotaz ohledně vizuální podoby transantlantického vlaku (který jim lítá nad hlavami v koridorech a ve dvojce hraje jistou roli), ale věřím, že na to málokdo má nějaký názor, když dvojku nezná. Tak bych vznesla spíš dotaz obecnější, týkající se obálek knih a vizuálního ztvárnění scén (nejen u Mycelia, ale u jakékoliv knihy):

    MÁ BÝT HRDINŮM VIDĚT DO TVÁŘE?

    O tomhle jsme totiž diskutovali v souvislosti s jedničkou, jestli tam dát pohled na Lucase víc zblízka, a nakonec jsme se shodli jen na siluetě, aby zůstal větší prostor pro fantazii a každý si mohl konkrétní rysy doplnit dle svého vkusu. U knih, které mají na obálce hlavního hrdinu, se často objeví komentář "ale já si ho představoval úplně jinak!" Na dvojce zřejmě bude Aš-šád (i když varianta je i Kamëlë). Tak co je lepší: držet se siluet, nebo je tam dát pěkně zblízka? A koho radši? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MEANKITTY11: Na Vánoce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam