• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Ne, neblbne. Knihy jsou po komisích.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Tak teď ještě aby se vyprodal i e-book a máš u mě šampáňo :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsme došli. Na Kosmasu píšou, že je vyprodáno. Asi jim nějak blbne databáze. :D
    http://www.kosmas.cz/knihy/179616/mycelium-i-jantarove-oci/
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: Včera koupeno společně s Dračicí. :-)
    ELINOR
    ELINOR --- ---
    Nu, Vyrovnání mě odnaučilo si číst u oběda - nevýhoda těch, co mají velmi vytříbenou vizuální představivost. Ale důvod k útěku to nebyl, jen k odskočení a pokračování v četbě s tím, že holt můžu čekat skutečně všechno (a třeba hlavy kvadrantu byly super :) ).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BORGDOG: Kde se to dá přečíst? :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Pěkný, kurva, pěkný!
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: My latentní sadistky jsme děsivé! :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Dámy... děsíte mě. :-D
    IDLE
    IDLE --- ---
    Všechno ubližování nemusí být popsané do detailu, od čeho máme představivost?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo! Škoda!!! Jestli hrdinové vyváznou moc lacino a nebude se jim ubližovat, tak je to na houby! :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: Teď jsi mne teda děsně zklamal! :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Některým to stačilo. :-) Tohle byla jediná povídka, od které mi lidi utíkali. A ne - v Algoru nic takového není.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Myslíš kvůli lidožravým červům? :) To bylo pěkný, to je pravda. Akorát moc rychlý. :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Díky. :-) Vyrovnání... hehe. Doufám, že jsi ho četla na lačno.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ráno už jsem obdivovala na FB :) Je skoro dobře, že je tam z toho obrázku jen výřez, protože byl trochu jako záběr na lyžařské středisko. (já vím, já vím, že mají skafandry... jenže lyžařská helma a pořádná péřovka se od skafandru na dálku zas tak neliší, to je holt konvergence vývoje...) S touto grafikou už nikdo nepochybuje, že se jedná o sci-fi. Působí to na mě hodně technicistně, hexy tak trochu evokují BattleTech. Čekala bych od toho SF kříženou s military, obojí tak hard, až to křupe; ale naštěstí vím, že je tam princezna Viktorie, takže se nebojím :) A jelikož se mi před časem moc líbila povídka Vyrovnání, určitě si to přečtu.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: No je báječná, já jsem z ní vyslintaná. Fakt se hodně povedla.
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: ale jo dobry, ten puvodni obrazek tam uz teda moc videt neni, ale me se to libi ta uprava
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    A co říkáte tomuhle? :-)

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ALONSY: tak tohle je u mě v kategorii Zoufale přeplácáno....
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY: Je to takové čisté, skoro komixové :) U knihy s takovou obálkou bych sice nečekala, že se bude pokoušet přesáhnout hranice žánru, ale líbí se mi. (Obzvlášť ta její poměrně střídmá barevnost.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam