• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ROMI: Řekla bych, že nemá smysl po tom pátrat. Od začátku tisíciletí (tedy podle knížek, v nichž teď náhodně šmejdím) to uvádí málokdo.
    Např ještě předtím, v roce 95 vyšel F. Pohl - Na konec času (moc pěkná knížka) u Laseru v sedmi tisících.
    U stejného o tři roky dřív G.R.R. Martin - Nightflyers - 15 000.
    První vydání Duny z roku 1988: 100 000 kusů.
    Pak třeba Star Treky u Netopejru v roce 2000: 1800 kusů, v roce 2006: 1500.
    Klášter slasti u Strak, který vyšel před deseti lety měl náklad 1800 (a podle informací na stránkách se vyprodal). Nevím kdy, ale prodat skoro dva tisíce knížek v průběhu zhruba deseti let je ukázkou toho, jak nám čtenářům podmínky na knižním trhu nepřejí. Už srovnání cen knih v průběhu pár let je masakr. Dřív jsem si na ně mohla šetřit z peněz, které mi do školy dávali rodiče, teď za ně dám půl platu. Lidi nekupují tolik, i když by chtěli, protože krom příjmů jde všechno raketově vzhůru a to se prostě odrazí i na nákladu knih.
    Takže současnost bych si tipla mezi tisícem až patnácti sty s ohledem na prodejnost a profláknutost autora, reklamu a nakladatele.
    A to nechci být nějak extra chytrá, jsem jen čtenář, co teď z knihovny vytáhl pár knížek a okukoval jejich poslední stránky :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    JANADVORACKOVA:
    VANEK: nevim, proc s tim jsou takovy tajnosti, driv se to rikalo normalne normalne ;)

    tak aspon naklad ebucku mi reknete :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OSTROVAN: Ťouxhun je geniální jméno, to bych hnedka s chutí ukradla a někde použila! :D

    Ale jinak jsem se fakt upřímně snažila, aby každá osoba začínala od jiného písmene a aby všichni často se vyskytující Össeani měli nějakou zkrácenou verzi jména, která bude snesitelnější. Potíž je, že kdyby tam pár krkolomných jmen nebylo vůbec, těžko někomu namluvím, že össein je nejsložitější řeč ve známém vesmíru :)

    A ještě update: dneska jsem mailem dostala od grafika celou sazbu dvojky! Jupí joj!
    VANEK
    VANEK --- ---
    ROMI: To se neříká.
    Ale pro druhý díl by nebylo úplně ideální, kdyby si zájemci (čtenáři i knihkupci) nemohli sehnat jedničku snadno.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    Jednou jsem čet nějakou sbírku čínskejch scifi povídek v angličtině a po dvou stránkách jsem nevěděl kdo je kdo, samej Čchu-tin, Shun-xi, Ťouxhun, Zi'čou a tak podobně....
    Mycelium je oproti tomu sranda...
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    Teda já začal Jantarový oči číst před tejdnem a docela mě děsilo to názvosloví, samý ä, ü, ï, apostrofy a tak podobně... a vlastně je to jedno, protože je to tak dobře napsaný, že člověk ani nevnímá a nesnaží se o nějakou výslovnost... prostě: to je ten týpek se dvěma přehláskama ve jméně, a tamten zase má třikrát za sebou ü... atd... že i autorka to tak pojala.....
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: Copak obálka (líbí), ale na obsah se těším.
    Tedy přiznám se, že "Vyrovnání" jsem nečetla, ale vzhledem k poodhalení obsahu budu muset. Já ráda takové chuťovky.
    ROMI: Takové věci jsou tajné :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    a kolik byl naklad?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Prodáno je cca 45 % nákladu.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Tak tak, je to rozfrcané po prodejnách a teď se musí čekat... až se něco prodá, a až se knihkupci uráčí zaplatit. Nebo až to vrátí dodavateli z komise.
    VANEK
    VANEK --- ---
    A na dobre-knihy.cz pořád akce, ale "externí sklad"; to by mě zajjímalo, jestli myslí ten kosmasí.
    BRAMBOREENA: Už jen čtyři a tři čtvrtě roku ;-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Ne, neblbne. Knihy jsou po komisích.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Jo jo, to bude trvat dlooooouho :D
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Tak teď ještě aby se vyprodal i e-book a máš u mě šampáňo :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsme došli. Na Kosmasu píšou, že je vyprodáno. Asi jim nějak blbne databáze. :D
    http://www.kosmas.cz/knihy/179616/mycelium-i-jantarove-oci/
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: Včera koupeno společně s Dračicí. :-)
    ELINOR
    ELINOR --- ---
    Nu, Vyrovnání mě odnaučilo si číst u oběda - nevýhoda těch, co mají velmi vytříbenou vizuální představivost. Ale důvod k útěku to nebyl, jen k odskočení a pokračování v četbě s tím, že holt můžu čekat skutečně všechno (a třeba hlavy kvadrantu byly super :) ).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BORGDOG: Kde se to dá přečíst? :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Pěkný, kurva, pěkný!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam