• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: Jo, s tím obličejem jsem si to taky říkal.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Moc obyč wordové; mně by se Papyrus líbil, kdyby (jak už jsem si stěžoval) neměl tečku nad i nerozlišitelnou od čárky (perfidní anglofonní designéři!) a v tomhle případě bych asi trochu zvětšil mezislovní mezery.

    BRAMBOREENA: 1. Kuj železo, dokud je žhavé, a nezakopávej hřivnu svou; v listopadu už fanoušci mít absťák po nějaké nové Kadlečkové nebudou.
    2. Všechno by bylo super, kdyby CORNHOLIO překreslil obličej ;-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Ale je to docela pěkné, má to takový "rozlézací" efekt :).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: nechci vypadat jako hnidopich, ale ta Georgia není bezpatková ani náhodou... ;)
    a moc mi k tomu nesedí, je to takový "obyčejný" písmo. To je chlebovka, ne na nadpisy a nápisy :)
    (kdybys u ní zůstávala, chce to hodně poladit kerning)

    Cobra se k tomu ale nehodí tuplem
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: mě spíš napadlo Lucas Hildebrandt na Hrad a Zeman na äiö, než grafika.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: aha, tak se opakuju. Soráč.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... a kdyby tu třeba byly nějaké choutky zkoušet ruční lettering (viz OKEYA), ještě jsou tady tyhle placky - [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] - přehnusně naškrabané od mě a čekající na nějaké vylepšení... (ne všechny, z devíti možností to chce vybrat jen ty nejnosnější)...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: to je jen šum na vysílači, zapomněla jsem vypnout jednu vrstvu :)

    GENTIANA: Já vím, tu Cobru už jsi mi doporučovala, když jsem tady patlala tu obálku na Snovačku :) To písmo je fakt úžasné. Tak jsem se držela tvé rady, kamarád ji taky měl a sedlo to tam pěkně... ale bohužel to písmo je na celé té obálce to nejlepší, mám o ní pochybnosti, tak celou tu knihu zatím nechávám uležet, jestli se mi třeba časem ta obálka nezačne líbit (ale teď ji vidím po měsíci a ne, nezačala :D) Nějak se mi ty nedokončené projekty hromadí. :D

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: postřehne. Koukni se na Stormtype na písmo Cobra, to je takové slizce plizké a je dobře čitelné, ač na to nevypadá. Nevím, jestli je legální půjčovat písma, ale Cobru mám koupenou od zdroje a můžu tedy pučit.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Žeby?
    Ne, to je hrozné, k jakým myšlenkám mě to nutí :).

    BRAMBOREENA: Zdá se mi, že to první se chtělo nějak rozlézt přes okraje (nebo je chyba na mém přijímači)...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: při velikosti 3 cm to nebude čitelný.
    TOM
    TOM --- ---
    BRAMBOREENA: teprve teď jsem postřehnul, že je tam "odehrají", a ne "odehrávají" (četl jsem to tak všude - včetně názvu klubu .)))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Lidská oběť, ne? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Postřehne vůbec někdo jiný nějaký rozdíl? :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OKEYA: díky, to je fajn konstruktivní zpětná vazba, vůbec jsem si toho nevšimla, ale máš pravdu. Logo je od grafika, který sázel a upravoval knihu (taky je k vidění tady na nástěnce) - vycházel z nějakého existujícího písma a to trochu dotvořil (tečky nad u a pod m, propojení...). Ovšem jeho verze je ta na knize (bez plastických efektů), nažloutlou slizkostí už jsem to domrvila já. Písmo pod tím je Papyrus z Windows, použila jsem ho do traileru, tak ho od té doby cpu ke všemu össenskému, ale je pravda, že dva takhle výrazné fonty těsně u sebe se tlučou...
    Tak co takhle bezpatková Georgia s průhledností na osmdesát procent?

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Ta struktura by byla dobrá i jako tetování :). A to žádné nemám a spíš tyhle věci nechápu :).
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    BRAMBOREENA: Přijde mi, že ten font s tím logem nesedí, je tak nějak ostřejší. Buď bych to napsal ručně nebo bych alespoň nějak upravil ten text psaný fontem, aby měl přibližně stejně měkký okraj. Pokud bys chtěla, napsat ručně to můžu zkusit ... vychází to logo z nějakého fontu nebo je to autorský lettering? (ale jinak je to dobré .. 3 cm není moc .. tam se to ztratí)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: No až takovejhle sticker tuning ne, ale jednu samolepčičku na zadelku mého úžasného vraku bych opravdu brala. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Oh yeah!!! Vlčačka jede!!! :D

    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Já chci nějakej bumper sticker.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam