• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Budiž ti přáno:

    Jan Hlávka » Blog Archive » Interview
    http://janhlavka.cz/povidky/interview/

    A případně nášup s jinou postavou:

    Jan Hlávka » Blog Archive » Zákon evoluce
    http://janhlavka.cz/povidky/zakon-evoluce/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Link! Sagot je má oblíbená postava (pochopitelně) :D Církev Akkütlixova se ji už několikrát pokoušela vypátrat a najmout, ale nikdy se jim nikdo nevrátil...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    No, my s Janou už udělali Interview se Sagot (konec se poněkud zvrhl), takž jsem zvědavý. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KAROLINA_F: Mně se líbilo jak to pojal Dan Tučka. Ten nepsal rozhovor s hlavní postavou, ale naopak s těmi, na které v samotné knize nezbylo místo :)

    Rozhodně se na rozhovor s Lucasem těším:)
    (A budu si někde muset sehnat Lunapark Luna, protože jsem na tu jeho matku vážně strašně zvědavá. Teda, až dočtu tu hromadu knih, co tu mám:-))
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    Minule někdo v Ikoustovém klubu (teď si bohužel nevybavím, kdo to byl) přišel s otázkou, jestli někdo už dělal rozhovor s hlavním hrdinou své knížky. Druhý díl Mycelia se blíží, tak mám předběžně v plánu místo recenze takový malý rozhovor s Lucasem H. (za něj samozřejmě může mluvit jen Vilma :-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHADOWALKER: Ö díky, to mám radost, že se líbilo :)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Ehm... tak jsem si konečně přečetla první díl. Zabralo mi to pouhý den (a to jsem se i poctivě vyspala) a musím říct, že jsem nadšená! Děkuji a těším se na další díly.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Jestli někdo sušíte v šupletech nějaké SF příběhy, chci si to přečíst, protože přesně na SF - výrazně větší počet takových příběhů od našinců já čekám už sakra dlouho :).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: no moment, to že mě postavy prudí, neznamená že mi to vadí ;-)

    Daleko horší by bylo, kdyby nudily.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Jo, přesně, třeba je na to teď nebo za rok vhodná doba.
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    BRAMBOREENA: Ach tak, ale Arvel já nemám v úmyslu nechat ležet v šuplíku.
    Mně se náhodou moc líbí, že ta obálka je taková moderní.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No vida, a vedle v auditku o dost jiné názory... [ FERRYH @ SCI-FI, Fantasy, Horror - You can never have too many knives... ] :(
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAROLINA_F: No myslím Metamorfa, Daniela a Arvel :)
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    BRAMBOREENA: Už tři? Nějak stárnu a zapomínám, asi budu muset pročistit počítač :-)
    Jinak obrázek je úúúžasnej. Jsem nadšená. Tohle předčilo i moji vizualizaci při četbě. Nápad s hmyzákem taky potěšil.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: To si povíme tak po třetím dílu. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ne ne, jinak: Bez velkých očekávání se pak stane houby! Jestli je kniha dobrá, tak to hype kolem sebe ustojí :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Ještě nevíš, jestli dvojka není totálně příšerná! :)

    Ale jinak je to skvělé, že jsme se s BorgDogem tak sešli, protože když existuje taková synchronicita a a vynořují se podobné projekty ZÁROVEŇ, znamená to, že je tu pro to půda a může se z toho stát trend. Třeba začne doba přát tomu, aby i další autoři vytáhli z šuplíku pecky, které tam suší - tím myslím teď konkrétně Karolinu Francovou, která má tři takové rozmáchlé vesmírné projekty (napsané v první verzi, hibernované a odložené, protože dospěla k závěru, že v dnešní době o to nikdo nebude stát a nemá smysl to ani nikde nabízet). A byly by to skvělé knihy, kdyby se to dotáhlo - já to četla! Beru to tak, že prošlapáváme cestu (a že se nám to třeba vrátí v přísunu nových věcí, které nás pak bude bavit číst).
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Tak největší tři scifistické události roku 2013 - první Mycelium, první Algor a druhý Mycelium. :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Velká očekávání plodí... však víš co. Houby.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Teď jsem na to o to víc zvědavá! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam