• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GALE
    GALE --- ---
    Tak jsem to čekání nevydržela a dnes jsem na palmknihách zakoupila Hvězdy české sci-fi jen kvůli Lunaparku Luna. Jak k tomu ostatní mistři přijdou?

    MAR_TINA: Ve čtvrtek jsem Micelium viděla v Luxoru na Chodově. Ale pospíchala bych, buď tady nebo ve scifi auditku jsem četla, že Argo má prázdno.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RUFO: to není pro mě, je to dárek. A chci podpořit autorku koupí! :)
    RUFO
    RUFO --- ---
    MAR_TINA: Zavahalas. Rekni si Madiete, at Ti pujci muj vytisk
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ach pomoc, na Kosmasu je Mycelium vyprodané.
    Budou ještě navážet do skladu (přestavuji si balíky tak těžké, že používají vysokozdvižný vozík), nebo už došlo? Mám objednat jinde či vymetat knihkupectví?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Já bych byl pro číslo pouze na hřbet, prostě římská II nahoře nad názvem a hotovo. Kdo by ho chtěl i u jedničky, stačí fixka. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: a ohledne ebooku nevis nic teda?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: Vidím dobře, že z tak produmávaného pětiřádčí na zadní obálce je najednou jen čtyřřádčí?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Stav v této chvíli.
    Nad číslem dílu se ještě mohutně dumá.

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: jako, na sušení je stroj, kterým se to prožene a pak to jde do falcovačky, která to poskládá, do nějakých vázacích a lepicích tentononc, pak se to ořeže na trojřezu a skládá se to na paletu.
    A včil jsem zamáčkla slzu za dobami, kdy můj otec učil Lamberta Krejčíře, dej mu /pámbu ječnou slámu, polygrafii... sladká devadesátá.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JANADVORACKOVA: Spíš související s tím že je hlídač idiot a porušuje pravidla BOZP. :-D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VLCACKA: Nebo nějak... divně shořel, třeba :). Samovznícení související s obsahem je potvora.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Náhodou, tak se pozná pravý čtenář, hodný toho jména - že je ochoten vzít si lopatu a jít si svůj výtisk vykopat ze sněhu... :) Ale pořád doufám, že se to stihne do zámrazu a nebude tak zle.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: To by byl celkem průšvih, kdyby jim zmokl náklad. :-D Nedejbože v zimě nebyl zasněžen. :-P
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsem se ptala na tu tiskárnu. Prý to vypadá tak, že se zhruba půl dne seštelovávají stroje, vlastní tisk zabere nějaké tři hodiny, a poté se to blíže neurčenou dobu "suší" (představuju si něco jako pejska a kočičku, jak visí za tlapky na šňůře na prádlo - tak snad nebude pršet.) :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: A já si náhodou klikla! - díky čemuž teď vím, že jsem vytvořila něco, co se podobá vytvoření zoologické soustavy, což bych jinak nevěděla! :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    Minianotace, tiskem minulý čtvrtek, konečně na
    Výběr Salonu: Hermannová, Oksanen a Kadlečková – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/kultura/salon/316564-vyber-salonu-hermannova-oksanen-a-kadleckova.html
    Ale fakt to ani nestojí za klikání.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ALDARION: Tam, kam jsem chodila já, platily temné praktiky, podprahová sdělení typu "makej, zmetku, nebo celá tvá rodina pomře hlady..." (tehdy tam opravdu makala celá má rodina), různé nekalé fígle, sledování nejostřejšího druhu a prohlídky skoro tělesné.
    Ale mně to tam stejně bavilo :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    DELLAMORTE: Stačí naznačit a někteří už zapojili bujnou fantazii.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GENTIANA: Jasně, pěkně po Bruntálsku! :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ALDARION: Prkno s hřebíkem...?
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: a ebucek bude najednou nebo s tim budou zase obstrukce? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam