• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Jinak to řešení označení dílů se mi líbí. Nekazí sérii a přitom je nepřehlédnutelné.
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: Zrovna to chci napsat - jak ty to máš ošéfovaný!!!??
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SQQERO: Páni! Tomu říkám insider informace! :) No tak děkuji :)
    SQQERO
    SQQERO --- ---
    BRAMBOREENA: bránit se už dlouho nebude,dnes jsem vytiskl obálku :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    RUFO: Krákatit také stále má...
    RUFO
    RUFO --- ---
    Pro zajemce o prvni dil Mycelia - vcera jsem v Kosmasu na Sokolovsky videl 2 exemplare :-)
    TOM
    TOM --- ---
    BRAMBOREENA: škoda, že nepředprodávají epub, ale já si počkám :))
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: ...aby to mohlo v klidu vyjít třiadvacátého :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (tak se zastyděli ještě víc a napsali jedenáctého :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mycelium II.:- Led pod kůží - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/188910/mycelium-ii.-led-pod-kuzi/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... a jinak abych netajila nějaké historky z natáčení, musím tady prásknout, že druhý díl se odeslání do tiskárny zuřivě brání. Myslela jsem, že to odsvištělo už minulý týden, a dneska se ukázalo, že na obálce je ještě nějaká chybka, kterou je nutno opravit. Korekturu jsem smskou poslala grafikovi, protože ten je na dovolené mimo internet (ale naštěstí s počítačem); ten to v jakési horské boudě mimo civilizaci doladil; no a pak odjel hledat nějaký zdroj internetu, objížděl přilehlé vísky a městečka; drát objevil ho dvacet kilometrů daleko a nepříliš průchozí; a po několika pokusech soubor vítězně propasíroval do mého počítače. Houby se vzpouzejí! Kyberpunkový horor! Ale my je tam natlačíme a zaklapnem víko; tak!

    Ještě dodávám pro Balaenu, že se přihlédlo k jejímu názoru a řádků v úvodu je PĚT.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Dobře, tak jsem jim napsala - "Neblbněte, Shaela organizuje akci" - a zastyděli se a řekli, že to možná bude už třináctého. :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: 15.11? Ať Argo neblbne, v ten den organizuju akci, nezvládnu se tešit na dvě věci najednou :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: pokud to jen trochu půjde, zastavím se rád:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BETCHO: Aha, tys u toho vlastně tehdy byla, jak mě posílali do háje :D Jojo, Akkütlixi Všemohoucí, to byla hutná depka.

    Tak ale teď něco veselejšího, nástřel anotace pořadu na brněnský Fénixcon:

    Vesmírná smaženice aneb houby bez octa
    Vilma Kadlečková
    Planeta Össe. Církev Akkütlixova. Mycelium. Kdo se ještě nenakazil spórami nitrožilních hub, teď to může napravit! A kdo se naopak nakazil a je na tom opravdu zle, může se přidat k naší terapeutické skupině anonymních fungoholiků a o své truchlivé zážitky se podělit. Sdílené mycelium - dvojité mycelium! Nejdřív se odehraje moravský křest druhého dílu Mycelia - "Led pod kůží", pak bude následovat agitační vložka Církve Akkütlixovy, a ta doufejme přejde v besedu s autorkou (o psaní, o houbách, o smrti na oltáři a jiných optimistických tématech). Kdo se chce informovat předem, jaké nebezpečí zde hrozí, může tak učinit na webu mycelium.argenite.org.

    K tomu ID Aquila píše: "Program je v salonku President, který se vyznačuje tím, že všichni sedí kolem dlouhatánského stolu (tabule). pro asi 15-20 lidí. Mám slíbený dataprojektor, ale počítač mám jen linyxový a promítání je na stěnu, když se sundá obraz."
    (Z toho plyne, že se nikdo nemusí obávat opětovného přehrávání traileru :D)
    (a dále z toho plyne, že kdyby se nás náhodou slezlo víc, máme motivaci rozlít se do přilehlé hospody).

    Přeposílala jsem to taky ID Cornholio, neb je z Brna a třeba by se mohl taky zastavit, uvidíme.
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: Já když si vzpomenu na ten beznadějný rozhovor na stánku na tom knižním veletrhu...tak mi přijde, že zázraky se přece jen dějí :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Čerstvá zpráva z Arga: "Všechno jede."
    To je jediné, co vím... :)
    Je to optimističtější, než kdyby zpráva zněla "všechno stojí", ale dřív než patnáctého listopadu bych s tím nepočítala...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Nemůžu to nějak nikde zjistit, ale asi jen blbě koukám... kdy bude možné dvojku koupit?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    RAHANUR: To nahoře je jasný králíček násilně protlačený pletivem a čumáčkem napřed (ale trochu ze strany). Průběžně to pozoruji a na procvičení představivosti je to paráda :). Jako hledat "věci" v mracích.
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    BRAMBOREENA: tak ten nahoře je panáček pod střechou mířící na cosi....ta vpravo je ichtys....ryba...je to část mé triquetry, vpravo dole je kubistický obraz člověka :o)) a ted si vyber
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: :D To jsem neznala, pobavilo! :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    přemýšlím o tom udělat takovou tu stránku ve stylu did the lhc destroy the world yet, ale jen s tím, jestli už vyšel další díl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam