• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RIP
    RIP --- ---
    ALONSY: V řádné ossenské masce tě nikdo z nich nepozná.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY: Nevím, co jste si se spolužáky/učiteli provedli, ale jedno řešení bych viděla: opustit areál úplně a přesunout se do hospody. A vyplnit ji spojitě, aby nepřátelské elementy se stejným nápadem neměly šanci. :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: To zní dobře :)
    Naneštěstí pravděpodobnost setkání s některým ze starých spolužáků/učitelů je na světě knihy příliš vysoká, takže opět, i když tentokrát nerada, vynechám :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: Včera mi volala Ulrika Horáková, že Svět knihy by mohl být tak trochu con (jako by sobota i tak nebyla :-).
    Tak jsem se předběžně dohodli, že po předání Cen Akademie by vítězové kategorií (a klidně i přítomní nominovaní) přešli do trochu menšího prostoru v nějakém salónku, kde by jim novináři a zvědavci z publika mohli položit nějaké otázky...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (slyšela jsem správně - http://sk2014.svetknihy.cz/ - sci-fi a fantasy!)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DILVERMOON: Díky moc :) Mluvilo se o knižním veletrhu (to by byla půlka května). Ono se to dobře hodí, co jsem slyšela, příští rok má být jako téma veletrhu fantastika (= to by se nemělo nechat jen tak, scifisti by měli něco vymyslet a spáchat tam nějakou ostudu, k čemuž s radostí přispěju taky, pokud možno vpádem v masce s vlajícíma sloníma ušima.... :D)
    DILVERMOON
    DILVERMOON --- ---
    BRAMBOREENA: Každopádně gratuluji. Takže za půl roku třetí díl?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DILVERMOON: Jenom redigoval :) Pokud vím, z lidí na Legii četl další díly on a Grobenius.
    DILVERMOON
    DILVERMOON --- ---
    JANADVORACKOVA: Přece Witt :-) V první chvíli mě napadlo, že to možná přeložil (asi už jsem nějak přepracovanej).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Hlásím, že v šalině a autobuse jsem se dostala na stranu cca. 65 a nevím, jestli to mám sjet za noc, nebo jestli si to mám šetřit...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Vidím a koukám, že i hodnocení je. Který šílenec stíhá tak rychle číst? Já knihu ještě ani nemám, protože tam, kde ji chci objednávat a kde mám připravený takový kratší seznam z posledních letošních objednávek, ještě není.
    DILVERMOON
    DILVERMOON --- ---
    Nevím o tom, že bych měl nějaké vyšší tajné zasvěcení :-) Určitě by ti to mělo fungovat.
    IDLE
    IDLE --- ---
    GROBENIUS: Tak mám vyřídit, že už tam je. :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    JANADVORACKOVA: Ten tuším musí potvrdit/schválit nějaký administrátor vyššího svěcení :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GROBENIUS: Chybí náhled obálky.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Dal jsem Led pod kůží na Legie.info,
    podívejte se, zda/co jsem povoral.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Hmmm, ale ona taková reportáž ze čtení knihy není špatný nápad.
    Dalo by se to udělat stylem sportovních komentářů :).
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Těš se, až ti je začne posílat do emailu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: "Odvolávám, co jsem odvolal!" :D Třeba bude Standa Ertl přidávat nový komentář po každé kapitole (tedy pokud už to mezitím neroztrhal na kousíčky a nespláchnul do záchodu celý :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    A začínají se rojit komentáře - zatím jen od nesmělých čtenářů.
    XB-1 » Se zimou konečně přichází i Led pod kůží! (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/se-zimou-konecne-prichazi-i-led-pod-kuzi/#comments
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jedna velmi myceliální malba z webové galerie pana Róny: http://www.jaroslav-rona.cz/cz/galerie/malby/zapomenuty-chram.html :) Je to tam všechno!!!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A k tomu placka, přes víkend je uplácám.
    (Houbové ústředí děkuje Shadowalker za nový design s krvinkami!!! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam