• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RIP
    RIP --- ---
    VANEK: Představuj si, že za něj má autorka honoráře, jaké měla McCaffreyová, a myslíš-li to s ní dobře, hned se ti uleví :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Mycelium se prozatím statečně drží a to máš v záloze ještě obálku druhého svazku...

    Přiznávám, že pravidla ankety jsem ladil v průběhu a také myšlenka finálových kol přišla až ex post, nicméně do příštího ročníku se to pokusím ještě vylepšit, ačkoli vše záleží na tom, zda se stejně jako letos urodí slušný počet zdařilých obálek... Každopádně máme v záloze hned tři obálky Mycelií!
    VANEK
    VANEK --- ---
    ELHO_CID: Nedík, odteďka nebudu schopný nepředstavovat si Mycelium, jak by ho napsala Anne McCaffreyová.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mimochodem: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/bitva-kniznich-obalek-druhe-semifinale-roku-2013/
    Je to brutální; já hlasovat nebudu/nemůžu (ani v prvním kole jsem nehlasovala, když tam Mycelium bylo), a těm, co hlasují, nezávidím. Jen Šumava mě nebere, jinak všechny ty obálky jsou absolutně skvělé.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Já si představuju Lodě tak trochu jako velryby. Plují, mají hejna, dorozumívají se podivným "zpěvem" a tak. Ve třetím díle Lucas projde tajnou chodbou na tajnou obřadní palubu uvnitř Lodi, a tam je to hodně jako "v břiše", případně v děloze - rudé stěny, organické struktury, vlákna, sliz... :)
    Ale Lodě by mohly být stejně dobře i ti draci, a nebo možná andělé.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    ROMI: Me to pri cteni napadlo, chvili jsem o tom premyslel a opravdu si dovedu ty draky misto lodi predstavit. Nektere fantasy to tak maji, draci jsou pouzivani jako jizdni nestvury, ale postupne se ukazuje, ze maji vlastni cile, o kterych mluvi svym tajemnym jazykem.
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: jen se mi tam nezda to s tema drakama, ale budiz
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: no však taky pěkně odsejpá a každou chvíli se něco děje. Dočetla jsem v sobotu a už mám absťák ;-)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: Už je to na Legii :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WITTGENSTEIN: ...a mohla bych ho vidět?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Blanku si Češi zasypou sami, stejně jako si kdysi postavili Národní divadlo, věří primátor ~ Infobaden.cz
    http://www.infobaden.cz/...asypou-sami-stejne-jako-si-kdysi-postavili-narodni-divadlo-veri-primator/

    Hovoří se o transformaci stavby na velkopěstírnu hub nebo o prostém rozdělení objektu mezi občany Prahy, kteří nemají sklep.

    Příležitost pro Církev Akkütlixovu, řekl bych.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    To by mě tedy zajímalo, jestli se s tou vlnou zájmu svezou i předchozí tituly, přinejmenším Na pomezí Eternaalu. Vilmo, nevíš jestli Albatros zaznamenal nějaký zvýšený zájem? Pořád tu posloucháme hlasy požadující další díly...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Teď jsem mluvil s kamarádkou a její druh, jinak velmi obíravý fanoušek tvrdé sci-fi, se u Mycelia normálně svíjel blahem a byl z něj úplně v h... tedy, vyvedený z konceptu, a chtěl další díl. Nejlépe hned. Vilma má zřejmě dalšího fanouška :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ALDARION: Souhlasím. První díl mi tu netrpělivě šustí v polici. Sem tam se posune dopředu (většinou to dělá, když spím), takže ho sem tam přetáhnu přes hřbet a on zase zaleze. Říkám mu "Jen počkej, dočkáš se, až dorazí brácha."
    A on mi temně odpovídá "Neboj, ty taky."
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    JANADVORACKOVA: Dva týdny jsou docela rozumná doba - je to poměrně dlouhá knížka, chce to číst si jí pomalu a vychutnávat. No a než to v tom předvánočním fofru stihnou na centrále, místní poštmistr i doručovatel, to nějakou dobu zabere... ;)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Já budu objednávat za týden a doufám, že se mi nestane to co s objednávkou obsahující první díl - šla dva týdny, na poště ji hledali a vůbec v té době se mi děly divné věci :).
    Pak to přečtu najednou a uvidím, co to se mnou udělá :).
    GALE
    GALE --- ---
    WITTGENSTEIN: Druhý.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GALE: To má být "jejích". První nebo druhý díl?
    GALE
    GALE --- ---
    Jedná se o Kamilin monolog, tak asi tento překlep. A nebo jsem nepochopila situaci a počítá do snah i toho dalšího Össeana, se kterým se pustila do křížku.

    str. 145 dole: Z Lusova okolí sice různé informace odstranila, ale trvale stínit jeho vědomí, a navíc to dělat tak, aby si Fomalhiwan ničeho nevšiml, jednoduše nebylo v JEJICH silách.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam