• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: Jojo, kdyby jen na stropě...díky za podporu:)
    Pokusím se dorazit, teď to naopak vypadá, že bych spíš stihl tu pátou...radši už nebudu nic psát a když to aspoň trochu půjde, přijdu.
    A koukám že celebrit bude hodně...aspoň ten Křižník Thor bych mohl dotáhnout, Spěšný vlak je bohužel někomu zapůjčen...a samozřejmě Valhalu, ale to už asi všechno nepoberu:(
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: No já nevím, nikdy jsem na takové akci nebyla, tak proto se ptám. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Myslíš, že by dokonce mohlo být VÍC návštěvníků než organizátorů?! :D To by byl ovšem průlom! Normální sci-fi!
    Vycházím z toho, jaký poměr jsme měli na křtu Tajné knihy šerosvitu v Galerii Fantazie: autorky plus organizátoři plus herci plus provozovatelé byli ku návštěvnikům v přesile patnáct ku třem. :D :D :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    IDLE: Návštěvníci? To je týž vesmír co Mycelium?!? To je teda crossover jako kráva :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    Vejdou se tam ještě vůbec nějací návštěvníci? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a abych někoho nediskriminovala - možná Teri Janišová / Erilian a Ivo Fencl / všechnomožné s Jorikou :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (jo, a Edith Holá, autorka nescifistické knížky Cesta k mým matkám)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Super, doražte! :)
    PIPIN: No tak zdar a sílu přeju, úplně to vidím... neštovice v domě, šmouhy od tekutého pudru na stropě... :(

    Jinak z hostí psaveckých se kromě Neffína (u kterého je šance fifty fifty, že na to zapomene :D) ohlásil Franta Novotný, Františka Vrbenská, Honza Poláček a dokonce Václav Bartuška (autor "psychotronické" novely "Pochybnost", kterou jsem onehdá doporučovala na webu XB-1 - no a samozřejmě Polojasna), takže prohrabte knihovny, chcete-li si něco od někoho nechat podepsat, jistě se nechají odchytit. :)
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    Já se také pokusím dorazit, ale v pět to určitě nebude - celý den hlídám neštovičné děti (jde o nákazu virovou, nikoli myceliální, alespoň doufám) a musím je předat manželce, až přijde z práce. Budu-li po celém tom dni ještě alespoň trochju při síle, tak se stavím aspoň pro podpis...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Uff, ještěže jsem se podívala, kdy ten křest je... dorazím snad v pět nebo těsně po a pokud to dobře dopadne, tak přijedu s kolegyní, která se do Mycelia taky zamilovala. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak dočetla jsem Mráz a hry...

    Chápu, proč nás lidi srovnávají - na základě některých vnějších/formálních znaků se tyhle dvě knihy holt mohou dostat do stejného pytle - ale jinak je Algor přímo antitezí Mycelia; skutečný protipól, pokud jde o autorský přístup a celkové pojetí :) Holt kdybych to dostala do ruky já, udělám to úplně, ale ÚPLNĚ jinak! :)
    (Ovšem nejdřív ze všeho bych uškrtila toho trubku Korwariana! :D)

    Ale každopádně knížka je to pěkná a je moc fajn, že takové vznikají!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Zase se hlasuje o nej obálku
    Souboj knižních obálek (7) | blog | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/blog/souboj-kniznich-obalek-7-1047
    Hlasujte, bonbónci...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Informační věk: každý prd je všude :D

    Píšou "Dokument lze získat přímo v katalogu", ovšem tentýž dokument lze získat především tady (zdarma PDF celého časopisu Škrabopisu ke stažení): http://www.spks.info/
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: K nevíře, co ti akademici všechno neindexují:
    Souborný katalog AV ČR - Možná jsem bytostná optimistka / Vilma Kadlečková ; připravila Zuzana Hloušková.
    http://www.lib.cas.cz/aleph-google/KNA01/00170/80/001708064.html
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Koukám na zadní stranu Mycelia dvojky a čtu: - a Džimi? Jakej Džimi, kruci, říkám si, tam žádnej Jimi přece nikde nebyl!!!
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    VANEK: Vlastně jsem napsal všechno ostatní vyjma ukázky z povídky a právě té úvodní poznámky kurzívou, ale co na tom záleží :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    FIFI: Každopádně jsi to tam zadala moc hezky, díky a omlouvám se, že vám zlotřilí editoři dělají nepořádek v systému! :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: :-D jsem to nechtěla psát až takhle přímo :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: "Editora Hyperiona"? :D
    No já mám ten odkaz otevřený, stejně si to chci koupit: http://www.kosmas.cz/knihy/189569/plnou-parou/
    FIFI
    FIFI --- ---
    VANEK: pardon, už to vidím. no nic, nechám ho tam, v anotaci je to pak již přesně:

    Nová antologie editora Hyperiona zachycuje v uceleném knižním souboru česky vůbec poprvé výrazný fenomén zahraniční fantastiky poslední doby. Můžete se těšit na dávno ztracenou romantikou obdařené příběhy zahalené parou z podivuhodných strojů. Povídky stvořené řadou známých tváří současné světové fantastiky vás přenesou nejen do minulosti, ale i na jiné světy a do dob, jež sice nikdy neexistovaly, ale bylo by krajně vzrušující, pokud bychom je mohli navštívit i jinak než jen na stránkách knih. Kdokoli s kouskem odvahy v srdci a lásky k mnohem jednodušší minulosti bez počítači řízeného života nalezne v knize světy, v nichž prožije doslova dech beroucí dobrodružství.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam