• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Však to nebylo směřováno na tebe, naopak ti děkuji za podporu :-)
    Já se bitev neúčastním, už tak tam mám spoustu komentářů atd. Nechci aby bylo přešustováno...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Však to tu propaguju pořád! A v bitvách hlasuju vždycky, pokud tam nemám obálku na vlastní knihu. :)
    Obdivuju tě, s jakou vytrvalostí to pořád celé táhneš.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    GROBENIUS: Zatím to funguje tak, že s vyhlášením nového kola se uzavírá kolo předchozí. A stejně tak to funguje u semifinále. Normálně je bitva každý měsíc, teď se to střídá s finálovými koly a je to každých 14 dnů. Tzn. s vyhlášením nového semifinále se uzavírá to předchozí a poslední semifinále se uzavře s vyhlášením finále...

    Hlavně všechny prosím, nebuďte líní, přihlaste se a občas mi tam třeba i něco napište. Děláme to pro vás a už mi pár lidí říkalo, že jsme málo komerční a progresivní... Nemluvě o tom, že když tam bude víc živo, zvýší se počty přístupů a já třeba konečně vyjednám i nějakou tu reklamu a občas budu moct přispěvatelům něčím malým přispět :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: RINVIT má ty knihy všechny dost pěkný :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: Výsledky jsou vždycky při vyhlášení nového hlasování (čili asi budou u druhého semifinále), ale jak to tak počítám, zatím vedou Prachožrouti.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: A jak dopadlo to semi/finále?
    Nějak jsem to hned nenašel?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: jé, ale ty rybičky jsou fakt pěkný. Pravda podle hlasování nevypadají jako konkurence.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A Vlčačka píše na FP o křtu: http://fantasyplanet.cz/clanek/krest-ledu-pod-kuzi :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nová bitva zatím velmi vyrovnaná - pět ku pěti :) http://www.casopisxb1.cz/aktuality/bitva-kniznich-obalek-15/ (a pak nevěřit na posvátnou Pětici, že? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Děkuju :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: poslala jsem dál link na recenze.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nedělní houbové zpravodajství:

    1. Vrátili jsme se z Fénixconu. Uspořádali jsme tam s Cornholiem povídání o Myceliu, přišla spousta lidí, atmosféra fajn :) Měla jsem to pěkně připravené: den předtím jsem si napsala osnovu o třech bodech D. Ňák to začínám flákat a funguje to díky tomu líp. :)

    2. Wasser updatoval web Mycelia, jsou tam odkazy na nové recenze i na Malčin blog: http://mycelium.argenite.org/page-ohlasy .

    3. No a konečně začíná vznikat taky anglická verze stránek; veřejně zatím není k doklikání, ale lze se na ni dostat přes odkaz http://mycelium.argenite.org/page-intro . Kdyby někdo ze zdejších anglofilů, anglistů, angličáků či Angličanů měl chuť tam nahlédnout a mohutně vzkřiknout při spatření nějaké chyby, budeme rádi, vděčni a nadšeni.
    PS: obzvlášť doporučuji Wasserovo řešení Vesmírného kruhu Dokonalého Bytí: Instead of the Cosmic Ring of the Perfect Presence Lucas keeps saying the Comic Stink of the Putrid Essence :)
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    VANEK: Áha... přiznávám, že jsem to nijak podrobně nestudovala.
    VANEK
    VANEK --- ---
    SHADOWALKER: Nepřišel, jen si to mylně myslí.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    WITTGENSTEIN: To je dost vtipné... koukám, že někdo přišel na kličku v zákonech. Vidím v tom paralelu s kdysi slavným "klubem vlastníků cd", známým též jako "půjčit a okopčit".
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALDARION: Aha, tak to jsem v bezpečí - nikam nejezdím. :-)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Začínám mít pocit, že vím, komu se cestou na con asi stane nějaká nepříjemná nehoda rozhodně nesouvisející s Össe... ;)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    RIP: Jaká bída... tak aspoň tu výpravu. Kacíři zafinancují, stačí Loď. :-)
    RIP
    RIP --- ---
    BORGDOG: Tu, jak píšeš, nikdy, a aurigiánskou nevim :-)
    Auriga (constellation) - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Auriga_%28constellation%29
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak kdy Církev v rámci otevírání se světu legalizuje Auregiánskou herezi a vyšla výzkumnou výpravu na Tlix? :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    WITTGENSTEIN: Zrovna čtu jejich Facebook - nulová. Už hrozí trestními oznámením... neuvěřitelná drzost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam