• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Scientific American nebo nějaký jiný časák s vědou v názvu měl onehdy slosování o houbové štokrdle. Třeba vyhraju.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Díky, bez předplatného je mi ten link... leda na houby.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Houbová lampa | Trendy - RESPEKT.IHNED.CZ
    http://respekt.ihned.cz/c1-61356630-houbova-lampa
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZUZKAOU: Velice zábavné houby! :) Cordyceps sinensis snad vyžírá jen housenky hrotnokřídleců, ale jeho příbuzné si dají klidně i pavouka nebo mravence...
    Kuřecí polévka s housenicí je prý i velice chutná. Čerstvé bhútánské tedy znějí mnohem zajímavěji, než čínské nasušené, nadrcené a lisované do pilulí. ;) Většina receptů, obzvlášť pokud spojuje housenici a ženšen, sice tvrdí, že podporuje potenci či léčí impotenci, ale to už je takový folklór - mám pocit, že se to prostě napíše na každou druhou rostlinnou surovinu, protože se pak líp prodává. :) Jen se obávám, že to bude stát tolik, že si z ní člověk, který nedoufá v zázračné uzdravení, jen tak pro tu srandu polévku neudělá. (Natož tolik, aby jí mohl přinést kotlík na křest příštího dílu...)
    Jen doufám, že se houba nenaučí konzumaci oplácet a vize cordyceps humanis zůstane jen v textech šílených deathmetalistů...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Už tu byly housenice - houby co vyžerou svého hostitele (údajně jen hmyzí housenky) a pak se prodávají jako super tradiční léčivo

    Housenice čínská: Živé zlato z Himálaje
    http://www.geo-magazin.cz/lide/reportaze/zive-zlato-z-himalaje?page=1



    (kdyby je někdo nutně potřeboval, tak čerstvé bhutánské prodává kamarád)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Zrovna mi padly do oka odkazy na té anglické stránce úplně dole, tak hlásím:
    Argenite on Facebooku
    Akkütlix on Facebooku
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Netuším. Prostě - stop. Jasnou odpověď mi nikdo nedal, nakonec jsem dotazování vzdal.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: To zamrzí :D
    Jak to, že to skončilo? Vypadalo to nadějně, ne? A měli super obálky!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Nebo ještě jinak: pokud web přeložíme do angličtiny, zvýšíme šanci na vydání někde venku o 0,5 procenta, takže už to nebude 0,0. :D)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Rozumím a dobře znám. Polské vydávání JFK skončilo osmým dílem. Můj je 09. Na otázku jestli bude, si můžu založit album na "možná," "někdy," "jednou..."
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Však to nebylo směřováno na tebe, naopak ti děkuji za podporu :-)
    Já se bitev neúčastním, už tak tam mám spoustu komentářů atd. Nechci aby bylo přešustováno...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: V prvním přiblížení zatím do Polska - ovšem dělat polskou verzi webu asi nemá cenu, sami polsky neumíme a naopak oni jistě umí anglicky, je to takové univerzálnější. Jsou to zatím jen takové přeludy a chiméry, "někdy jednou možná", nic konkrétního... :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    HYPERION: první krok, nalezení přihlašovacího hesla na XB1, splněn, ostatní už bude snazší.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak jsem si přečetl tu anglickou variantu - zajímavé. Pokud se smím zeptat, za jakým účelem to vlastně vzniká? Chystá Církev Akkütlixova expanzi do zámoří a budeš se snažit o anglické vydání?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Však to tu propaguju pořád! A v bitvách hlasuju vždycky, pokud tam nemám obálku na vlastní knihu. :)
    Obdivuju tě, s jakou vytrvalostí to pořád celé táhneš.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    GROBENIUS: Zatím to funguje tak, že s vyhlášením nového kola se uzavírá kolo předchozí. A stejně tak to funguje u semifinále. Normálně je bitva každý měsíc, teď se to střídá s finálovými koly a je to každých 14 dnů. Tzn. s vyhlášením nového semifinále se uzavírá to předchozí a poslední semifinále se uzavře s vyhlášením finále...

    Hlavně všechny prosím, nebuďte líní, přihlaste se a občas mi tam třeba i něco napište. Děláme to pro vás a už mi pár lidí říkalo, že jsme málo komerční a progresivní... Nemluvě o tom, že když tam bude víc živo, zvýší se počty přístupů a já třeba konečně vyjednám i nějakou tu reklamu a občas budu moct přispěvatelům něčím malým přispět :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: RINVIT má ty knihy všechny dost pěkný :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: Výsledky jsou vždycky při vyhlášení nového hlasování (čili asi budou u druhého semifinále), ale jak to tak počítám, zatím vedou Prachožrouti.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: A jak dopadlo to semi/finále?
    Nějak jsem to hned nenašel?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: jé, ale ty rybičky jsou fakt pěkný. Pravda podle hlasování nevypadají jako konkurence.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam