• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    WITTGENSTEIN: Čti "přístupné širšímu okruhu čtenářů, nikoli jen zastydlým inťoušům hledajících za každým slovem hned několik skrytých významů" :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: "...napsaný dost rutinně a bez snahy o vybroušenější formu"? Co už by ti lidé nechtěli.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZOIDBERG: a kde to teda je?:-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: ALesimtě. A zvu tě na kafe, jestli chceš.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Ježišmarja! No to je hrůza! Kostlivci lezou ze skříní, zombie mám v patách! Potřebuju polní lopatku, abych se mohla někam zahrabat do písku a dalších deset let nevylézt!!! Pomohlo by ukousnout Bouchimu hlavu, aby se to ještě dalo zastavit?
    GENTIANA: Neeeeeeeeee!
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    VANEK: Ad Petr Koubský: trošku jako chytrá horalkyně, možná by si jeho hodnocení zasloužilo lepší známku, kdyby uvedl konkrétní příklady té světové ligy se kterou srovnává. Asi by našel knihu, která jej potvrzuje v tom kterém uvedeném bodě, ale rád bych slyšel o jedné, které je lepší ve všech (příběh, svět, styl).
    VANEK
    VANEK --- ---
    Koubský pochválil s výhradami (které mi i na jeho poměry přijdou trochu mimo):
    http://067.cz/archiv/2/knihy-roku-2013.html

    GENTIANA: Co ti není uživatelsky přátelské na http://obchod.altar.cz/knihy-altar-c-4_12.html ? (Já vím, všechno, ale...)

    ZOIDBERG: No, je to zajímavá otázka, není ve standardní smlouvě, že platí jen 5 let a poté nakladatel pozbývá právo dílo rozmnožovat a šířit (čili ho musí buď zavézt do stoupy, nebo den předem papírově prodat spřátelené distribuci, hádejte, co je častější)?
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    No funguje to, já si koupil na pomezí Eternaalu v novém vydání jen díky Myceliové hysterii. A dokonce jsem v antikvariátě váhal nad tím starým vydáním.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: Aha.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    My jsme dealeři, již brzy to bude v každém krámě, který si uráčí to objednat. A ještě jsme z Ostravy.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: Naval. Nebo řekni, kam si mám přijít, jedu do matičky stověžaté, tak si vylepším vánoce.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    HYPERION: No co, nakladatel si udělá místo pod gaučem a čtenář dostane možnost koupit si za senzačních 89 korun autenticky zaprášený výtisk kultovní knihy :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    ZOIDBERG: Jo, jo. A Vilma určitě taky :-D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Po megaúspěchu Mycelia se Martin Kučera rozpoměl, že se mu někde v koutě už dvacet let válí kvanta Stavitelů věží, a hle, dnes je dostaneme v nezanedbatelném množství na sklad. Fanoušci se mohou radovat :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Scientific American nebo nějaký jiný časák s vědou v názvu měl onehdy slosování o houbové štokrdle. Třeba vyhraju.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Díky, bez předplatného je mi ten link... leda na houby.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Houbová lampa | Trendy - RESPEKT.IHNED.CZ
    http://respekt.ihned.cz/c1-61356630-houbova-lampa
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZUZKAOU: Velice zábavné houby! :) Cordyceps sinensis snad vyžírá jen housenky hrotnokřídleců, ale jeho příbuzné si dají klidně i pavouka nebo mravence...
    Kuřecí polévka s housenicí je prý i velice chutná. Čerstvé bhútánské tedy znějí mnohem zajímavěji, než čínské nasušené, nadrcené a lisované do pilulí. ;) Většina receptů, obzvlášť pokud spojuje housenici a ženšen, sice tvrdí, že podporuje potenci či léčí impotenci, ale to už je takový folklór - mám pocit, že se to prostě napíše na každou druhou rostlinnou surovinu, protože se pak líp prodává. :) Jen se obávám, že to bude stát tolik, že si z ní člověk, který nedoufá v zázračné uzdravení, jen tak pro tu srandu polévku neudělá. (Natož tolik, aby jí mohl přinést kotlík na křest příštího dílu...)
    Jen doufám, že se houba nenaučí konzumaci oplácet a vize cordyceps humanis zůstane jen v textech šílených deathmetalistů...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Už tu byly housenice - houby co vyžerou svého hostitele (údajně jen hmyzí housenky) a pak se prodávají jako super tradiční léčivo

    Housenice čínská: Živé zlato z Himálaje
    http://www.geo-magazin.cz/lide/reportaze/zive-zlato-z-himalaje?page=1



    (kdyby je někdo nutně potřeboval, tak čerstvé bhutánské prodává kamarád)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Zrovna mi padly do oka odkazy na té anglické stránce úplně dole, tak hlásím:
    Argenite on Facebooku
    Akkütlix on Facebooku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam