• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: Myslela jsem jako své vlastní odřezky po nějaké té špekotomii.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: Koželužna strýčka Hannibala... jídlo v ceně.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: no však, tuk na mejdlo a to, co se odřeže, aby neplandalo, by v nějterých případech stačilo sice jenom na kolibří vydání krátkých čtyřverší, ale jistě by se našly i větší kůžičky.
    (Tak mě napadá, kdyby si jeden řekl, dali by mu odřezky pro koželuha? A co na to koželuh?)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: Tam už byl Tyler Durden pro mejdlo. :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: tak třeba by stačilo vybírat popelnice za zkrášlovací klinikou....
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Málo knih a hodně transplantačních klinik. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ne ne, to je nedorozumění, samozřejmě každý použije na svůj výtisk VLASTNÍ kůži. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: To bude hodně larhdökawöarů.. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: Je to jasný, tak příště jedině vázané v lidské kůži :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: nerozpadá, ale začíná to jevit tendenci k oslím uším a podobným záležitostem. to je holt daň za V2...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: Kdyby byly přiložené čtyři předchozí, mohl by to být Tetrapak. :)
    To je mi líto, že se rozpadá, zkusím to nahlásit vyšším orgánům. Moje výtisky jsou v pořádku, ale je pravda, že já je zas tak moc nečtu :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na Pragoffestu uděláme povídání o betačtení, kritice, úpravách rukopisů atd. S nápadem přišla Sanča, tak já to tvůrčím způsobem rozvinu a vytáhnu na světlo boží všechny ty vulgarismy, které mi vepsala do poznámek k Myceliu :D (třeba "Tyvole když tam s tou Kamëlë šuká, nemůžeš psát, že ji vzal za "zadeček", to je jak z harlekýnky, piš "zadek" :D) Kdo sám píšete, stavte se, snad bude veselo... :)

    Zde anotace pořadu:
    Autor versus betačtenář
    Když kniha vyjde, na opravy je pozdě. Lepší by bylo, kdyby někdo odhalil všechny průšvihy včas. A to dokáže betačtenář! Jak si takovou osobu vybrat? Co od ní čekat? Co si nechat líbit? Beseda se třemi autorkami (a zároveň betačtenářkami) o tom, jak si zkritizovat rukopis a přitom se navzájem nezabít.

    (Právě jsem to přihlásila do Amberu, ale na http://amber.festivalfantazie.cz/porady.php?change_action=pgf#1200 to zatím není, snad to v dalších dnech prodifunduje skrz záludný Organizátorův systém.)



    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Fotky ze včerejšího čtení v Liberci: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.667125670006009.1073741971.502855296433048&type=1 , jeden vzorek zde :) Bylo to boží, přišlo plno lidí, a pak nás ještě menší skupinka zapadla do vinárny, která měla jenom tu chybu, že jsem musela pít čaj, neb jsem pak potřebovala řídit do Prahy.

    ROMI
    ROMI --- ---
    ja s ebookama takovy problemy vubec nemam :)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Mně při čtení trochu rupnul hřbet dvojky, a než si to tady dopředáváme, bude z toho salát taky. Ale je to fuk, čtu to, protože je to krásný uvnitř :P
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    WITTGENSTEIN: to jistě, ale tohle je myšlený rovnou jako duopack ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BALAENA: Ale vždyť se už jednička musela dotiskovat :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ten pán, co tu se mnou bydlí, navrhuje, aby se s pátým dílem Mycelia rovnou vydala i reedice dílu prvního.
    protože jak si s vyjitím každého dalšího dílu musí přečíst zase všechno od začátku, aby neztratil nit, při pátém dílu už bude mít z jedničky salát
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Pche, to už měl Kubrick. Aneb, proč asi není monolit kulatý? ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ufff... dlouze jsem teď vybírala ukázku na zítřejší čtení v Liberci. V celém Myceliu není nic, co by vyhovovalo zadání "sex s mimozemšťanem" A ZÁROVEŇ to neobsahovalo šílené spoilery (čti: ano, sex s mimozemšťany tam je :D).
    Nakonec jsem to rozčísla.
    Bude to sex s mimozemským předmětem.
    RIP
    RIP --- ---
    DELLAMORTE: Fskutečnosti se to ofšem jmenuje Vöïna a mür.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam