• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ten pán, co tu se mnou bydlí, navrhuje, aby se s pátým dílem Mycelia rovnou vydala i reedice dílu prvního.
    protože jak si s vyjitím každého dalšího dílu musí přečíst zase všechno od začátku, aby neztratil nit, při pátém dílu už bude mít z jedničky salát
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Pche, to už měl Kubrick. Aneb, proč asi není monolit kulatý? ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ufff... dlouze jsem teď vybírala ukázku na zítřejší čtení v Liberci. V celém Myceliu není nic, co by vyhovovalo zadání "sex s mimozemšťanem" A ZÁROVEŇ to neobsahovalo šílené spoilery (čti: ano, sex s mimozemšťany tam je :D).
    Nakonec jsem to rozčísla.
    Bude to sex s mimozemským předmětem.
    RIP
    RIP --- ---
    DELLAMORTE: Fskutečnosti se to ofšem jmenuje Vöïna a mür.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    WITTGENSTEIN: Ha spoiler! Vojna a mír je další díl Mycelia!
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    mycelium má jednu vadu, že zatím vyšly jen dva díly, NUTNĚ bych potřebovala i ten zbytek :o)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: wiki se plánuje přidat v brzké době. A bodový systém byl zaveden právě proto, aby nešlo "jen tak přijít a začít přidávat," protože se neúměrně rozmnožil počet trollů a idiotů, co tam psali naprosté pitomosti, takže to nikdo nestíhal ani mazat, natož opravovat.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    WITTGENSTEIN: Místo AK má být AJ, je to anglistka.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Petra Diestlerová (nakladatelská redaktorka a výborná překladatelka z AK) dnes na FB:

    Čtenářský deník 2014/1
    Inspirovala mě Jana Jůzlová a pokusím se po jejím zářném příkladu napsat tento rok pár slov o každé knize, kterou přečtu.
    Vilma Kadlečková: Mycelium: Jantarové oči. Tuhle málo plodnou autorku miluju už léta, neuvěřitelně se vymyká v žánru sci-fi a fantasy, překypuje nápady, ačkoli uvádí spoustu technických "složitostí", její postavy jsou živé, věrohodné a zajímavé, a argenitový svět je propracovaný, složitý a konsistentní nevídaným způsobem. A taky mi připadá neobvykle nečeská (ačkoli se mi strašně líbila i její povídka vycházející čistě z českého prostředí) a nad touhle knihou mě čas od času napadalo: "Hrome, to je dobře vyjádřené, kdo to překládal? Aha, nikdo, to je originál." Tak úplně nevím, kde se to vzalo.
    Každopádně, Jantarové oči jsou skvělé, skvělé, skvělé a chci druhý díl. A jdu si číst Vojnu a mír.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BORGDOG: A dá se to upravovat jako wiki, nebo jenom komentovat? Moc jsem tamní nápovědy nepochopil. (Až na to, že bodový systém stejně znemožňuje jen tak přijít a začít přidávat.)
    RUFO
    RUFO --- ---
    BORGDOG: Hlasim hned jednu chybicku - ty souvisejii povidky jsou 3, ne 2. Jeste souvisi povidka Ten, ktery prisel z vesmiru - prichod As~sada na Alfu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak pozítří večer je beseda v Liberci, takže pokud někdo budete mít cestu kolem nebo víte o někom, kdo by tou dobou taky mohl být v Liberci a chtěl přijít, šiřte... :) Coby "divák" s námi jede taky Františka Vrbenská (a jak ji znám, pochybuju, že jí pasivní role v publiku vydrží :D)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a jinak ono to stejně bude difundovat samovolně, na FB už to taky objevili a já tudíž přesdílela)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ále, takhle to stačí, koukej radši psát další Algor :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Já se teda ještě po několika měsících nezačetla:)
    Mám ráda nějaké postavy, vzdát to rozhodně nechci (furt věřím, že se to rozjede), ale zatím už hodně dlouho bojuji s tím, abych vůbec dočetla tu druhou (třetí ve správném pořadí:). Těším se, jestli mě to potom chytne tak, jak všichni slibují :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA:
    ALONSY: Moc to ale neprožívejte. Ty popisy jsou jen nastřelené a dosti "chybové" - prostě nemám čas si k tomu skutečně sednout a dodělat to. Proto to taky raději nikde nepropaguji. Jednou si ten čas snad udělám, do té doby to berte raději jen jako reklamu a těžkou "amatérštinu."
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak pěkně mě mimochodem tuhle vyděsil Khaled Hosseini, když jsem na FB zahlédla takhle oříznutý náhled obálky. Leknutí!

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY: se toho Malazu bojím... :) Otevřu to až ve chvíli, kdy bude všechna práce hotova, protože co jsem tak o tom slyšela, mám obavy, že bych se začetla příliš náruživě a rušivé elementy z okolí (třeba děti) bych v případě, že by po mně něco chtěly, musela ubít pánví :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Asi jsi nečetla Malazskou knihu padlých, že? :)) Bez postavy.cz bych ani půlku prvního dílu nedala:))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Páni! BorgDog jako správný záludný věrozvěst nasadil spóry össenských hub na server Postavy :) Ani jsem nevěděla, že takový server existuje, to Wasser to objevil... http://www.postavy.cz/svet/mycelium/ Každopádně díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam