• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: A ještě taky Algor :)
    Autora většinou naštve, když vidí, že totéž napadlo i pár dalších, ale v tomhle případě je to spíš povzbuzující: píše se o tom natolik často, že to asi má pro lidi obecně jakousi zvrácenou přitažlivost. :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    JANADVORACKOVA: Něco na ten způsob už tu bylo: http://www.legie.info//povidka/6381-eric-brown-lov-na-slarky Církev, jejíž členové se postupně vzdávají všelijakých částí a končí jako torza nabodnutí na kůlech okolo kláštera. Samozřejmě zaživa.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: Přijatelná oběť božstvu - při každé návštěvě chrámu tam nechat kus sebe :).
    To zní jako námět... na něco, co si zatím nedovedu představit, ale líbí se mi to :).
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: No, kdyby někdo s podobnou ozdobou na ruce vyrazil do chrámu... možná by odešel bez ní. :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: V důsledku krvavě.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Uvažuju, jak by ve světě Mycelia asi vypadala móda s tetováním v össeinu? :-)

    Excuse me, but you have "pig face" on your shoulder: Chinese tattoos gone wrong: Shanghaiist
    http://shanghaiist.com/2014/03/18/hutong-school-chinese-tattoos.php
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    HYPERION: Také jsem jednou přejel o pár stanic k letišti, už nevím, nad kterým dílem Mycelia to bylo. Ale tenhle Horák musel být vyloženě omámený, soudím podle množství věcných chyb, kterých se dopustil.
    Aby se to trochu vyvážilo, dám na Legii i Járu Míkovce VANEK.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: No, tohle tak bohužel fakt vypadá... ale jinak moc pěkné! :-)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Musím říct, že jak jsem se v prvním díle Pinky zastával, tak teď jak čtu druhý, bych ji nejraději uškrtil sám :o)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: :) Potěšilo... ale zároveň i znervóznilo, protože prý "dříve než v ČR vyšla kniha v zahraničí"...
    Tak o tom teda nic nevím! Čili 1) buď to někdo bleskově přeložil a pirátsky vydal (což by byla ta lepší zpráva, ale bohužel asi sci-fi :D), 2) nebo si to pan Horák spletl s nějakou úplně jinou knihou (že by třeba Mycelium Running?) nebo 3) fakt, že to má hodnocení na Goodreads, svádí k nějakým nepodloženým domněnkám o výskytu v zahraničí...
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Mohu s naprostým klidem říci, že Mycelium je nejlepší sci-fi kniha, kterou jsem kdy od českého autora četl.
    aneb asi padesátá (?) recenze na Jantarové oči :-)

    České sci-fi světového formátu - CBDB.cz
    http://www.cbdb.cz/recenze-114-ceske-scifi-svetoveho-formatu
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Zapomněla jsi na možnost, že se stane velekněžkou Církve a vystřídá Její eminenci nectihodnější Maëwënë. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsem se ptala Cornholia, kdy bude obálka na třetí díl, a realita je úplně jiná...

    Kopíruju z FB, když už je to tam veřejně, snad nebude mít Mistr nic proti: "Milí lidé facebooku, ve čtvrtek se nám narodila dcera Karolína, 2,77 kilo, 48 cm. Je zatím ještě velice mladá (narodila se tak), ale až vyroste, stane se kapitánkou mezihvězdné flotily a zachrání svět. Nebo ho zničí.
    To jsou takové dvě možnosti..."

    Takže - velká gratulace!!! Kapitánek hvězdných flotil je zoufalý nedostatek a je skvělé, že se o to někdo včas a prozíravě postará! Cornholio Karolínce jistě vysvětlí, že když k ní přijde takový funící chlap v dýchací masce a černém plášti a bude jí nabízet bonbóny, na Temnou stranu síly se v žádném případě nemá přidávat, takže zničení světa se neobávám. Těšíme se a radujeme se a jdeme budovat tu mezihvězdnou flotilu, aby měla za dvacet let co řídit! :)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: Pěkný! Ve skutečnosti jsem kdysi viděla nějakou prezentaci z TED, kde byla firma vyrábějící z mycelia recyklovatelné výplně krabic (ekologické náhražky takových těch polystyrenových výlisků, kterým je při prodeji obložená elektronika, aby se nerozbila), ale tohle je ještě lepší.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: Jana Jůzlová se činí, budiž ji za to chvála :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mimochodem, sledujete někdo nakladatelskou anketu na https://www.facebook.com/pages/Akademie-science-fiction-fantasy-a-hororu/198001256893330 ? Včera Mycélko, dneska BorgDogův Mráz a hry :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Náhodou, Lucas tam měl PET flašky s vodou (a jako komplementární zařízení kyblík :D) - já na to taky myslela! Akorát jako trubka pil míň, než by mohl a měl, za což ho taky otec seřval...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VANEK: To ze autor recenze chce skusit iniciaci za tmy jak v myceliu me nakoplo jednu takovou, no myslenku... predpokladam ze kdyby si tohle skusil bezny ockovany beloch 21 stoleti za stejnych podminek jako Lucas, tak dojede minimalne na dehydrataci... sorry ze do toho rejpam, je to fakt dobra knizka a ja jsem desna, hnidopich proste :=)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Živa – Proč houby tvoří krystaly? (Ondřej Koukol)
    http://ziva.avcr.cz/2012-1/proc-houby-tvori-krystaly.html
    Tak houby si prý tvoří v myceliu krystaly. Údajně je to šťavelan vápenatý - ale kdepak, houby s voctem, však my dobře víme, že ve skutečnosti je to argenit!
    VANEK
    VANEK --- ---
    Tohle myslím ještě nebylo, což?
    Mycelium: Jantarové oči
    http://jarmik.pise.cz/745-mycelium-jantarove-oci.html
    Když už jsem u srovnávání s p. Kunderou, tak určité kulturně-politické ostré konservativní názory má ale nejspíš i pí Kadlečková.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: Jojo, ten je dobře ujetý :). Chvíli jsem si říkala, že to tam snad ani nepatří. A ono jo :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam