• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    SARGO
    SARGO --- ---
    WITTGENSTEIN: Mohu jen souhlasit. Čímž jsme opět u mého podlého plánu: kolik čokolády lindt je třeba k tomu, aby to autorku přilepilo ke klávesnici? :-D
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GENTIANA: Milé děti, ani se nenadějete a budete mít předčasné Vánoce. Čtyřka je totiž vážně skvělá.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    GENTIANA: Už je na cestě z Plzně :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MEANKITTY11: Ta je zase dosti podobná mojí anorektické tetě s infantilním vkusem. (Třetí díl ti poslat?)
    WITTGENSTEIN: A tiskařské stroje už jsou nažhavené, no?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    GENTIANA: Těší mě, že ti nepřipomínám Pinkertinu!
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Redakce čtvrtého dílu hotova. Oproti předpokladům jsem na tom stejně jako čtenáři třetího dílu: taky zoufale čekám na ten další .)
    TOM
    TOM --- ---
    kdo čekal na e-book a ještě o trochu déle (jako vyjádření vzdoru Kosmasu), tak se dočkal:
    [ JYRKA @ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ]
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Eltaühl mi čím dál víc přípomíná ID Meankitty.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    GALE: A ještě se s tím nesere. :-)
    GALE
    GALE --- ---
    Čím dál tím víc mi přijde, že nejdůležitější postavou je ta esoterická baba Ëltaühl. Takovýhle typy hold vědí, o čem je život.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě jedna akce se chystá - autorské čtení pro rádio Applaus: http://www.radioapplaus.com/Porady/KREV , a to 10. června. Ještě dám vědět, až to bude oficiálně, ale kdo máte tu kavárnu po ruce, třeba se stavte :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Domlouváme besedu v Liberci. Bude v Dobré čajovně - https://www.facebook.com/...ages/Dobrá-čajovna-Mezi-libereckými-vršky/122528354471827?ref=ts&fref=ts - a to v úterý nebo ve středu (17. nebo 18.) června zřejmě od sedmi večer. K dispozici prý bude projektor, takže začnu nějakým povídáním s obrázky, čtení se snad vyhnu, neb snad už tou dobou budu mít ukázky z audioknihy, no a beseda bude zkrátka beseda :)

    Další plán je udělat křest audioknihy v Chotěboři (ten druhý víkend, kdy je to tam víc pro knížkomily).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: aha...? Nevím, pozeptám se, díky za upozornění. Každopádně na webu mycelium byl odkaz z Vimeo, ale ještě je taky nahrané na http://www.youtube.com/watch?v=wNuWABdx1tY a tam funguje.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Tak na ty jsem hodně zvědavá.

    Btw, co se stalo s upoutávkovým videem na Jantarové oči, že není dostupné?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mám je!!! Včera jsem si od Cornholia (který je v Praze, protože kresbou na zeď zkrášluje jakousi nově vznikající kavárnu v Nerudovce) zakoupila všechny tři obálky v podobě "uměleckých tisků" na zeď. Rozměr je zhruba A3, papír fakt luxusní, a barvy vyšly nádherně (o dost líp než na obálkách). Je to samozřejmě bez nápisů a loga, jen čistý obrázek. Až bude dítě ve Skautu, vyrazím někam, kde mají rámy. :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    VANEK: Že by se to projevilo i obchodně, první místo, to tu dlouho nebylo
    Sci-fi - Palmknihy.cz
    http://palmknihy.cz/web/c/fantasy-sci-fi/sci-fi
    nebo pomohly i ceny Akademie? :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Vyplatila se ta práce, všimli si už i seriózní akademičtí publicisté:
    iLiteratura - Zápisky ze Světa knihy 2014 aneb o „Hrabalsku“ a bulváru
    http://iliteratura.cz/Clanek/33201/zapisky-ze-sveta-knihy-2014-aneb-o-hrabalsku-a-bulvaru-
    Skuteční prostituti ani ostřelovači sice na veletrh nedorazili, mezi návštěvníky se ale procházela postava Össeana, jakási chodící reklama na Mycelium od Vilmy Kadlečkové.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já si teda představuju, že by Össeani mohli chovat zvláště zlomyslné a zvláště Opravdové kočky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak popřemýšlej. :-) Vezmi si ten potenciál... třeba nastrčit ho místo sebe na oltář. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Já měla v představě, že má na délku tak třicet centimetrů, ale kromě téhle jediné věty o něm vůbec nic nevím :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SARGO: Povídky mě ještě čekají. Plánuju to dát hezky všechno... a pak naházet na web Postavy! :-D

    BRAMBOREENA: Ano, tu zmínku o ještěrovi si pamatuji, ale to jsem bral spíš jako něco na úrovní T-Rexe než domácího voříška. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam