• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: šŤastná to žena :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    To mám z toho, že nemáme televizi :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SARGO: Já vím a předpokládám, že jde o "relikt" - ale došlo mi to právě až při čtení Stavitelů věží.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BORGDOG: Tak teď nevím, jestli sis šplhnul - v Myceliu je "psychotronika" stále živá :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Pokračuji ve čtení Stavitelů věží a je docela pozoruhodné, jak se posouvá "pojmologie" uvnitř samotné SF. Dnes už by žádný autor nejspíše nepoužil slovo "blaster" jako vážně míněný název pro zbraň - pojmem devalvoval na představu třetiřadé brakové SF. Podobně "psychotronika" - dnes už by se použil nanejvýše pojem "psionika" nebo spíše pro to, co provádějí gleewaríni na Fomalhiwě vymyslel nějaký zcela nový "technoblábol" - protože pojem se už vžil jako synonymum pro chlapíky, co v televizi mávají rukama a bučí jak kráva se zácpou. Mimochodem, stejný případ je třeba Ken Wood od JWP s pojmy jako "psychotronický meč." Přijde mi zajímavé tenhle vývoj sledovat...
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Zdravím vespolek, přidávám se nově, jelikož jsem ostuda a začínám číst až teď - když už jsou venku tři díly, nebude to čekání tak bolestivé (že to ale stálo sil, odložit rozečtené Jantarové oči) :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BALAENA: V tom případě nejsem vzdělanec (večer ověřím).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: To víš, ekonomové a všichni s malými či pubertálními dětmi - není na Zemi zodpovědnější skupiny obyvatel; ti to rozpustili před půlnocí. Stihla jsem ještě i jeden kostel z Noci kostelů. A ne že by Mycélko nečetl vůbec nikdo - jedné holce jsem nesla třetí díl (a zrovna takové, do které bych to nikdy neřekla, že se jí to bude líbit).
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Takové mravně časné návraty! :-D Předpokládám, že jsi tam mezi tou omladinou patřičně pookřála, nabrala druhou mízu, a tak dále... fakt nikdo nečetl? :-D
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: To mi připomnělo (omlouvám se všem, kteří už to četli):

    Z facebookové zdi spisovatelky Daniely Mičanové:

    "Já jsem četla v Hustopečských listech o nějaké spisovatelce Mičanové. Máte s ní něco společného?"
    "No, my jsme prakticky jedna osoba."
    Chvíle zamyšleného mlčení. "A to jako píšete nebo překládáte?"
    "Teď hlavně píšu, když nepracuju."
    Další chvíle rozjímání. "Víte, já sem nikdy živou spisovatelku neviděla."
    "Doufám, že nejsem pro vás přílišné zklamání."
    "A to už vám jako něco vyšlo...? Jako nějaká knížka?"
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ZOIDBERG: podle toho se pozná opilý vzdělanec ;)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Na to, že máš být opilá, je v tom příspěvku nějak málo pravopisných chyb :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak dneska jsem absolvovala třídní sraz 25 let po maturitě. Mycelium prodifundovalo i mezi mé bývalé spolužáky ekonomy, kteří tyhle věci FAKT nečtou. Ptali se, jestli to jako tedy fakt píšu. A že si pamatujou, jak jsem při hodinách účetnictví kreslila mimozemšťany do sešitku, a že mi to teda asi zůstalo. A jeden ze spolužáků mi povídá - "náš třídní to říkal už tehdy, že budeš spisovatelkou."
    Na to mám univerzální odpověď - básničku z dětské knížky Kouzelná abeceda, kterou měly naše malé příšerky:

    Strakapoud je spisovatel
    stejně jako strýček datel
    spojí se i s ptakopyskem
    v sobotu to vyjde tiskem.

    Jdu se vyspat z opice.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOM: jupí - potřebuju být vzhůru skoro do rána, protože jsem si blbě rozvrhla čas, tak alespoň mám důvod neusnout.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    RUFO: Tisíceré díky i tobě! M. již hlásila odnesení na poštu :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Nesmysl. S Fomalhiwanským slovníčkem u ruky to jde celkem dobře, jsem kovaný Malazem, orientují se snadno. Vadí mi snad jenom určitá "zkratkovitost," ale to není závažné.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    RICARDERON: Tomáš Kaplan Fojtík tvrdí, že o 40 korun, a jemu bych věřil spíš.

    Ale to je vcelku jedno: berte a vychutnávejte :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    já jen dodám, že na Kosmasu Mycelium o 50 Kč levněji, neb slaví 15 let od založení.:-)
    RUFO
    RUFO --- ---
    MEANKITTY11: jj, uz knizka vyrazila na cestu za ocean :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Trocha nostalgie ze starých mailů...


    Monday, February 20, 2012, 7:00:11 PM

    Dobry podvecer, Vilmo,
    jsem lump! Slibil a necetl, nic nerozhodl... Budete neodbytna, ano?
    G

    -----Original Message-----
    From: Vilma Klimova [mailto:vilma@argenite.org]
    Sent: Monday, February 20, 2012 10:15 AM
    To: milan.gelnar@argo.cz
    Subject: Jantarové oči

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jestli už padlo nějaké rozhodnutí ohledně mého sci-fi románu 'Jantarové oči', který jsem Argu nabízela (mluvili jsme spolu loni v květnu na veletrhu, pak měl u sebe rukopis Martin Šust, potom Miloš Urban, a nakonec to myslím doputovalo až k Vám...). Budu vděčná za jakoukoliv zprávu.
    Zdravím,
    Vilma Klímová (Kadlečková)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ty jsi holt masochista, to víme dávno! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam