• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RIP
    RIP --- ---
    RICARDERON: Rádio Jerevan hlásí, že to takto zkoušelo, ale při každém opakování mu to vycházelo jen hůře a hůře :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Helejť, víš o tom, že jim klidně můžeš říct: Stop, já to vezmu znova a lépe? To jen pro příště.:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak u nás doma právě řádila Česká televize. Zítra v Událostech bude miništěk o antologiích Ondřeje Jireše, v tomto miništěku budu mít mikroštěk já (a pak ještě Ondrové Neff a Jireš). Ovšem!!! - k vidění budou i Cornholiovy vitráže s drakem, chrličem a chobotnicí!!! Cornholio se k nám domů za ty roky nikdy nedostal, aby si prohlédl, jak jeho dílo dopadlo, no tak teď je aspoň uvidí v telce. A jako bonus taky náš sušák na prádlo, pokud ho nevystřihnou :D

    A zas jsem mluvila jak trubka, ach jo. Ještě že to bude krátký.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: No... kdyby se ještě ovinul třeba (na několika místech jemně narušenou) vinnou klobásou (den na slunci ponechanou a potřísněnou směsí majonézy a hořčice), opatřil si nějaké ty umělé šrámy a přišel v orvaných maskáčích s maketou zbraně a umělou rukou na provaze, vypadalo by to asi jako něco, co jsem poslouchala zrovna teď :).
    A asi bych tam taky nepouštěla psy...
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: ani kdyz uz to je skoro vyprodany, kdyz rikas? mam ho nekdy ocekavat nebo nebude nikdy? :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: Včera jsem viděla nějaké lidi s úlovkama. Možná se odpoledne půjdu podívat někam za barák.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Z lenosti... :) Mají těch knih moc, e-booky dělají průběžně, ale přednost mají ty nejúspěšnější. Sbírka se jim asi moc neprodávala (čemuž se nedivím, protože první vydání Na pomezí Eternaalu vyšlo kdysi v roce 90 v šíleném nákladu 20 000 ks, čili lidí, kteří by si to chtěli koupit znovu, přestože vázané a s hezčí obálkou, a přepsané a s dalšími pěti povídkami zas takové davy nebudou)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě dvě Randalfovy fotky z Chotěboře, které mi teď přeletěly přes FB: Draky a já slušňácky, Draky a JWP brutálně.



    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: proc nechtej udelat ebook?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    a myslíte, že po těch deštích porostou?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: no, i kdyby to byl uprchlík z čistokrevné sadby, tak tihle obvykle nemají bumážky.
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: OneHotbook dobry, Euromedia spatny!


    RICARDERON: a co na to ARGO?
    RYA
    RYA --- ---
    Snažím se houbovou invazi přijímat pozitivně Asi tak: http://ih3.redbubble.net/image.15945863.7675/flat,550x550,075,f.jpg :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ale to je fakt asi nějaký zásah odněkud... kdovíodkud. Ráno, ještě rozespalá čučím do lednice a najednou "Héle, mycelium na vokurce!" Ale nebylo. Neměla jsem brýle a ty flíčky byly světlé a tvrdé - na slupce salátovky. Není z krámu, ale od táty ze skleníku, tak tomu asi nebudu přikládat smrtící důležitost. Holt jsem byla rozmazlená těmi "pěknými" kousky. Přitom tahle poctivá je sice na pohled divná, ale chutná mnohem lépe.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: To je stejně nějaké FALEŠNÉ mycelium! Jestli k němu není certifikát Církve, je to jenom hereze - a tu je potřeba vymýtit i se všemi hyfami. Savo na něj!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: jestli tě to uklidní, nechávam asistentku, aby mi vymyla savem lednici. Ale ta koupelna by si možná taky zasloužila :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: No, jdu se dopustit rouhání a vydrhnout koupelnu savem. Protože, vocaď pocaď.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: u mě zatím v mrkvi a v sýru. Je na to nějaký psychologický vysvětlení. Tedy, ti psychologové zjistili, že nikoliv my máme kolem sebe mnohoí mycelia, ale že naše pozornost je najednou naprogramována si mycelií více všímat.

    (Podle mého skromného názoru je to jen prachsprostý pokus o zakrytí pravdy)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Baví mě ten nosní kroužek.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA: Naštěstí existují alternativy. Zde Mistr Ricarderon coby moderátor össenského čtení na Šrámkově Sobotce.

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ještě aby netrčela, když je to reálná simulace.:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam