• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JARMIK: Baier je prostě king :-)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Vážený pane, líbil se nám Váš názor na hubení lidstva houbami a rádi bychom Vás proto pozvali na příjemné posezení s ukázkou össenských lidových zvyklostí. Vaše Církev Akkütlixova.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    FERRYH: čestní Össeani :D
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Nebo by si alespoň zasloužil plácku " Chceš zemřít...".
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    BRAMBOREENA: Nevím jestli by se pán neměl pozvat na nějakou mycelialní akci. :)))
    SARGO
    SARGO --- ---
    FERRYH: Jsem vrcholem evoluce! Můžu jíst cokoli "jedlého" i syrové a ještě mi to chutná. :-D
    Trochu jsem zagůglila a našla jsem zase opačné tvrzení proti tomu, ze kterého jsem původně vycházela: na severu je prý (konkrétně šlo o muchomůrku) toxinů víc. Čert se v tom vyznej :-D Třeba bude ve skutečnosti záležet na počasí, třeba jako když se pěstují chilli papričky :-D
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: ja bych jako houbar jeste dodal: kdyz nekdo zere plesnive babky, tak si trosku otravu zaslouzi, prase jedno! ... a v duchu pak pro sebe dodal: alespon v lese pak bude mene tech svatecnich rvoucich houbaru a bordelaru co zasiraj les pet flaskama a plechovkama ... ;o)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    no a pak si myslim, ze u cechu a slovaku je prah toho aby se z hub udelalo cloveku zle trosku vetsi nez jinde... proste sme houbarskej narod pravdepodobne stovky let a mame urcitou imunitu a symbiozu s houbama .... :))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    SARGO: "v různých zeměpisných šířkách mají houby různý obsah toxinů"
    to jako vzdy je i neni pravda ...
    :)) je to slozitejsi ...

    zaprve je spousta hub, ktere do sebe s radosti nasavaji toxicke kovy a prvky z okoli... teda lokalni zalezitost!
    zadruhe existuje jedovata houba (Nedohub), ktera parazituje na nekterych houbach - treba na oblibene babce/praskáči neboli Hřib žlutomasý (i dalsich velice oblibenych hub u nas) obecne pokladane za lahodne a houbarsky oblibene... (sezoni a lokalni zalezitost)
    zatreti treba Hřib kovář, ale treba i oblibena Václavka a dost dalsich znamych a u nas oblibenych hub je pro urcitej okruh lidi spatne stravitelna a nekomu je z nich i dost zle... vetsinou to ale je kvuli kratke tepelne uprave ... doporucuje se u tehle specifickych hub tepelna uprava minimalne 20-30 min...

    to vse pak znamena, ze v ruznych zemich muze byt v povedomi lidi (ba dokonce i odbornou verejnosti a profi mykology) urcita houba jako nejedla ba jedovata a nekde zas je lahodna a vyhledavana delikatesa a oblibena... a oba ... a obe je pravdou...

    :O))
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: limcovka medenkova :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Má naprostou pravdu! Sympaťák do morku kostí (ale mykologická společnost s tím distancem dost shodila): pokud někdo potřebuje v Atlasu hub velkým písmem "nejezte plesnivé houby", tak... sakra, co k tomu dodat... :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JARMIK: Já bych řekla, že si před tím vystoupením dal nějaký houbičky :) Nebo to přehnal se slivovicí :) No ale v zásadě má pravdu, ne? :D
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    Ráno jsem si vzpomněl na tu starou humornou příhodu s houbami, co kolovala před časem a mně se moc líbila. Třeba k někomu nedokolovala tehdy... (Dnes již navíc chápu, že Ing. Baier je patrně skutečný drsný Össean mezi námi! Protože úřední houbař evidetně není.)


    Na dotaz redaktorky, jak nová je informace o „smrtelném nebezpečí“ které má údajně vyplývat z konzumace plesnivých (nedohubem napadených) hub „babek“, ing. Baier mj. odpověděl. „No tak my to víme v mykologické společnosti asi 40 let… No ale ono je potřeba, aby ta populace přece jenom trošičku se zmenšila. Těm hodným to říkáme a ti prevíti nechávají vydělat krematoriu“. Na další dotaz redaktorky, proč uvedená informace není za celou tu dobu uvedena v atlasech a knihách o houbách, ing. Baier odpověděl. „Nepsali jsme to tam. Úmyslně. Aby dost lidí vymřelo.“

    Stanovisko České mykologické společnosti k rozhlasovému vystoupení ing. Jiřího Baiera - Česká mykologická společnost, Karmelitská 14, Praha 1
    http://www.myko.cz/clanek656/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BETCHO: Tak on izoluje mycelium, separatista jeden? To si musím přečíst :)
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    V dnešním Reflexu dlóóóóuhý článek s houbologem Borovičkou, nástupcem pana Smotlachy. Vypráví tam třeba, že izoluje mycelium...a vůbec je to vyprávění celé houbovaté, tak třeba pro inspiraci by se mohlo hodit...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: To je nějaká lakovka? Tady rostou fialové a ty jedlé jsou.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Tak uznávám, že ta pointa je dost překvapivá - ovšem kdo mohl tušit, že na klinice dělá Össean, že jo?
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Wow! Koukám na to... je to hrozné... ale pořád mi to připadá celkem vtipné.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    kamaradka se me snazi presvedcit ze tohle je jedle. Mozna ano, ale imho je to minimalne okre.
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    (testing) ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam