• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: To je nějaká lakovka? Tady rostou fialové a ty jedlé jsou.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    kamaradka se me snazi presvedcit ze tohle je jedle. Mozna ano, ale imho je to minimalne okre.
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    (testing) ;)
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Takové poklady uchovává zdejší osazenstvo a lakomě se nepodělí! Chce to dolistovat na stranu 7, kde je povídka "Houbař". Toto dílo zanechal budoucím pokolením kultovní autor Jiří Dostál.

    Jiří Dostál: Autopsie aneb vzrušující příběhy ze světa lidí (část 1.) | Jára M., píšící, bdící
    http://jarmik.blog.cz/0709/jiri-dostal-autopsie-aneb-vzrusujici-pribehy-ze-sveta-lidi-cast-1
    :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Týjo, vy jste stíhačky! Já mám jiný plány; až budu potřebovat do románu postavu nějakého profesora, už vím, podle koho :) Taky je mi sympatický.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANDA__: a jestli jsem to dobře pochopila, tak je nezadaný...

    A teda víš kdy po půlnoci přijíždí domů ;-)
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    Ano, jakmile jsem dočetla článek a zagooglila, pán se stal mým novým idolem. Když jsem zjistila, že bydlí skoro za rohem, měla jsem chuť se mu před dům nábožně postavit se svíčkou a obdiovovat ;)

    Díky moc za celý rozhovor, já dumala, kde si to opatřím! :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: no, o marmeládě z vraního oka uvažuju pokaždé, když strčím nos do toho místního lesejka za barákem, tam jich roste...
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    VANEK: Ten pán se mi líbí čím dál víc. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Ten pryšec - :D :D :D, výborný! E. tirucalli mám mimochodem doma a děti žijou :) Horší je E. trigona (dtto, a pořád žijou). Mnohem hůř odnesly kontakt s opuncií (a ta už s námi naopak radši nebydlí).

    Ve čtvrtém dílu Mycelia mimochodem pryšcovité rostliny taky vystupují, Sofie pěstuje Synadenium grantii a uvažuje, jestli to pomůže proti trëighrü, když tím praští Össeana do oka.
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANDA__: RNDR. Klán je naprosto úžasný a celý rozhovor taky, doporučuju (dovolil jsem si ho přiloženě osvobodit, za formát se omlouvám); jsou tam prvky inspirativní i z össeologického hlediska.

    BTW jeden z prvních výsledků v Googlu je tento; pro všechny vaše potřeby nadávání na moderní přeopatrnou dobu, bulvární novinařinu aj.:
    Nákupní centrum - City Park Jihlava
    http://www.citypark.cz/?page=tiskove-zpravy&id=56



    SARGO
    SARGO --- ---
    VANDA__: Naopak, průkopník! :-)) Jen mám dojem, že v různých zeměpisných šířkách mají houby různý obsah toxinů, tak si nejsem jistá, jestli by se měl inspirovat zrovna Švédy. Ale možná si to pletu s obsahem vitamínu cé ve šťovíku, nebo ještě s něčím úplně jiným. :-)
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    Tenhle pán, zdá se, nemá houby v dostatečné úctě :( Na druhou stranu pojídá i ty nejedlé, to už je plus!
    Toxikolog: Muchomůrku červenou fasovali vojáci místo alkoholu, já po ní dobře usnu | Média | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...jaci-v-bitvach-misto-alkoholu-p63-/media.aspx?c=A140807_154055_ln-media_sho
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: jenom se neví, co jsou.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Ty jsou :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Hlásím Církvi, že misijní činnost na Bruntálsku se začíná projevovat, i když tem pravák byl teda pěkně červivý.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.725673717499203.1073741827.305074709559108&type=1
    RYA
    RYA --- ---
    Na Lucasovi nic tragikomického není.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Lucas a tragikomický? Tragický hrdina zcela jistě. Ale třeba jde jen o zmatení pojmů...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Recenze na FP:
    Mycelium 3: Neodvratný pád do temnot | Zuzana Hloušková | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/clanek/mycelium-3-neodvratny-pad-do-temnot
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam