• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GALE
    GALE --- ---
    Audiokniha: Zbožňuju Kameliny dehonestující monology o Pinky. Jana Stryková je posunuje ještě o dva levely výš. Ten v čajovně jsem slyšela už třikrát. :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Jistěže, když seděj v össeanské čajovně! Zní to o to zlověstněji.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Sofiinu volbu vyfoukla Sofii její matka. :)
    RICARDERON: Cože? To tam fakt je?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---

    Audiokniha Jantarových očí skýtá mnoho nových zážitků a klade další a další otázky. Co myslel Lucas Hildebrandt zvoláním:
    Nepodceňuj topinky!
    Nejistota narůstá...

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hele, mě tak napadá... Lucasova sestra se jmenuje, jak se jmenuje, jen proto, abys mohla, Vilmo, vytvořit situaci, v níž se pokusíš redefinovat zavedené sousloví "Sofiina volba"?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Z toho, co jsem toho pána z OneHotBook jednou potkala, možná bude knihu lépe propagovat jeho nepřítomnost a tvé mávání :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANDA__: vidíš, to jsem si zaškrtla ještě předtím, než mě tam Roggy zval. Tak já se teda PŘEZAŠKRTNU :)
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    SARGO: Tak tenhle vtip znám se sekanou :))
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    BRAMBOREENA: Na to, že tě tam ohlašují jako hosta, je tvoje lakonické"might go" poněkud děsivé ;)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Tak nějak.
    SARGO
    SARGO --- ---
    ALONSY: Máš ho mít! :-))

    Pozoruje manžel manželku při dělání štrůdlu. Než manželka dá štrůdl na pekáč, uřízne oba konce.
    Když se manžel zeptá proč, řekne mu: "To jsem se naučila od maminky."
    Za nějaký čas jsou na návštěvě u tchyně a manžel tam pozoruje to samé. Zeptá se tchyně, proč uřezává ty konce. "Maminka to tak vždycky dělala."
    Manželi to nedá, bystře využije nejbližší návštěvy domova důchodců, přivede řeč na štrůdl a ptá se babičky, jestli také odřezávala konce štrůdlu?
    "Ale jistě, že ano! Měla jsem malej plech."
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SARGO: neznám!
    SARGO
    SARGO --- ---
    GENTIANA: Dobře, já sem ten vtip se štrůdlem dávat nebudu, protože ho stejně všichni znají, ale teda dá to práci. Ho sem nedat :-D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    FERRYH: no však. Ale mně máti vysvětlila, že klouzky se loupou, protože její máma je loupe a všichni, co zná, je loupou. Já teda ty nejoslizlejší oloupala a šlupky suším na pokusy s myceliálním uměním, protože ani zrno nazmar, ale máti už odjíždí, tak toho zas nechám.
    BRAMBOREENA: Jestli tady bude pokračovat taková záplava hub jako doposud, něco sušenýho ti dovezu. Bohužel se ochladilo a chčije, takže přestaly růst a to, co roste, hned plesniví.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: tyhle obavy jsem měla trochu taky, ale jsem si jistá, že jsou to žampiony. Na druhou stranu... já to jenom čtu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak ještě na vědomost dávám, že potulný houbový cirkus bude taky na Coniáši - https://www.facebook.com/Conias.knihovna (viz příspěvek z šestého září - "Coniáš a jeho program IV"). Tématem jsou audioknihy, účastnit se bude JWP a další.

    Když jsme s Roggym probírali, jestli by mohl přijít i někdo z OneHotBook, Roggy mi psal: "A nebude jim vadit, že budou sedět na pódiu společně s konkurencí?" (míněno Walker&Volf). Na to já opáčila: "Víc by jim mělo vadit, kdyby na pódiu seděla konkurence sama bez nich, ne?" :D Nevím sice, jestli si nakonec z OneHotBook někdo najde čas skutečně přijít, ale pokud ne, budu tam holt tím cédéčkem mávat vlastnoručně, jako by to byl palmový list či či rudý prápor revolucionářův, a budu doufat, že mě ďábelský JWP nenabere na rohy. :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    musis vyhnat domaci zverinec a urcite se neco najde...
    klouzek slicny ted roste u kazde cesty v trave kde je pobliz modřín :)
    Klouzek sličný - Suillus grevillei (Klotzch.:Fr.) Singer - Atlas hub - Houbaření
    http://www.houbareni.cz/houba.php?id=143

    a ze u ceste rostou prave nejradeji :) tazke nemusis "lesne houbarit" jen se projit po cestach :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Teda vy mi děláte chutě :)
    Od nás hlásím akorát vyrašení hub na trávníku, ale od pohledu jsou nejedlé, vypadají vyloženě nechutně. Ani se nechci domýšlet, co to vlastně je (ale trochu se bojím, že mě räwë přišlo sežrat).
    SARGO
    SARGO --- ---
    FERRYH: Kdybych jich měla dost, tak experimentuju. Ale páč se na houby dostanu velice zřídka, tak je věcí první volby prostě TA omáčka, ze soupisu NEJ jídel na čelním místě. :-))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    klouzky nekdy hlavne zkus samostatne, max treba s kurecim masem, na smetane - a la kure na paprice ...
    neuveritelna Mńamka! :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam