• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ELHO_CID: Aby ji nakonec CIA nebo jiný spolek venkovských učitelů nepodřízli.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Vilma s těma houbovýma technologiema opravdu na něco kápla:
    Drone made of fungi can disintegrate to keep its spying activities a secret
    http://www.engadget.com/2014/11/13/biodegradable-drone-mycelium/
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Jedna houba vládne všem, woe.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: :-) The mushroomy pentalogy! Une pentalogie fongique! Ein pilzfuenfteiler!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak aby to tu bylo pěkně s obrázkem...

    Obrat "houbová pentalogie" se hrdě řadí po bok "vesmírné smaženice". Další reklamní slogan nejspíš bude znít - "Uvidíte, jaké zlo na cibulce na vás vypustíme z pánve."

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Jej, to je milé :)
    Černá dvojstrana je akorát Radkova kreativita při slepování ukázky - ocintky (prolog, poděkování, medailonek...) budou stejné jako u předchozích dílů. Ukázku poskládal jen pro tento účel, stránky takhle za sebou nejdou, neb je to úryvek odněkud z prostředka (schválně jsem nechtěla první kapitolu, protože začátek je taky pořád stejný, první větu si lze snadno domyslet :D).
    VANEK
    VANEK --- ---
    FIFI: Třetí http://www.kosmas.cz/vyklad/93/nejocekavanejsi/ po Sapkowském! :-)
    BRAMBOREENA: Co je zač ta černá dvojstránka o autorce a knize, to tam bude taky?
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: je to tam.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BALAENA: My máme doma vopravdickýho černocha, který je běžně v kontaktu s jinými vopravdickými černochy. Mně už nic nepřekvapí. Jen čekám, kdy to začne. Ale holt knížkami okolí nenakazím. A synovci - prvňák a druhák ještě neviděli ani Vetřelce. Těm nic takového před spaním číst nemůžu :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Zde je k vidění z Vidění ukázka, která posléze (nejspíš v nějakém pracovním dni) přijde na Kosmas. :)

    BALAENA
    BALAENA --- ---
    vy mi dáváte... mám na stole nějakej pracovní text o ebole, jdu si chvíli prokrastinovat sem a čtu "tatík už je nakažen"... hrklo ve mně pěkně
    SARGO
    SARGO --- ---
    VLCACKA: Sranda, že to píšeš. Já právě kontaminovala toho svého. :-))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Musím ohlásit významnou kořist - tatík už je též nakažen.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Přál bych si, aby alespoň pátý díl vyšel hladce. Bez stresu... A vůbec.:-)
    TOM
    TOM --- ---
    IDLE: to je fakt! Ale to pokušení potom...
    SARGO: čtu zásadně pouze e-booky na čtečce (nehrozí kontaminace sporami .))
    SARGO
    SARGO --- ---
    TOM: A nebo pak získáš speciální edici v tvrdých deskách a sjednocující, vkusně pomalované krabici, a všichni ti jí budeme závidět. :-))
    IDLE
    IDLE --- ---
    TOM: A tak jako uvědomělý čtenář můžeš zakoupit hned a počkat jenom se čtením, že. :)
    TOM
    TOM --- ---
    Já jsem se rozhodl počkat na pětku a dát si celou serii najednou.
    Minule jsem byl zklamaný, že je po dlouhém čekání za jednu noc a den konec :)
    Sice to není model chování uvědomělého čtenáře (když se serie nebude prodávat, tak s ní nakladatel nemusí pokračovat), ale oproti třeba Argu má Vilma snad už neotřesitelnou pozici..
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    GENTIANA: já ti nevím, čím to je, ale vánoční čtení mám vždycky přečtený hrozně rychle (až na pár výjimek). Obvykle se do toho pak pouštím znovu v průběhu roku a to, co jsem přečetl za týden, čtu později měsíc i dva.

    S množstvím knížek bývám spokojen, je to tak akorát do větších povánočních slevových akcí.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    STARE_CASY: Pokud to jeden vdechne před silvestrem, dostal málo knih. Nebo špatnej druh.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    GENTIANA: ale vždyť má recht, těch pár tisíc stránek k vánocům trochu nadšený čtenář vdechne ještě před silvestrem a může se jít podívat na ohňostroj.

    Knížky jsou to jediné, na co se ještě o vánocích těším. Jdu si cvičně trénovat prsty na obracení stránek.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam