• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VLCACKA: Fiftyšábes?
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    VLCACKA: místo Aš-šáda bude Fifty-šád? :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    SARGO: Fujtajxl, žádný fiftyšádes! :-)
    SARGO
    SARGO --- ---
    VLCACKA: Ech, už jsem četla "buď se vezmou, nebo..." :-D

    BRAMBOREENA: Něžně je v pořádku.
    Navíc bez alespoň nějakého kladného hrdiny by to nebylo... ééé... realistické! :-D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: a co takové hydnum nebo cantharellus.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Už i Dáša má co říci k Myceliu:
    Exotické houby lákají. Zkuste enoki, eringi, shimeji a hlívu ústřičnou | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...meji-a-hlivu-ustricnou-1gh-/dobra-chut.aspx?c=A150115_154255_dobra-chut_ape
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Žádná manipulace čtenářem! Buď to vezmou, nebo nechat ležet, holota nevděčná...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: ... aha, tak ZASE se nezavděčím všem :D :D :D
    No tak já ho jen tak něžně přidusím, jo?
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Grrrr 8-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Hele ale v komentech tě analyzují vůči Tolkienovi, to ujde.
    CORNHOLIO: No možná, že je to tím, jak dlouho byla sci-fi v krabičce lasery masery brak a kozatý holky, lidi nadávali, jak je to nespravedlivý a když už se konečně díky Vilmě a třeba i Honzovi Hlávkovi s Janou Vybíralovou daří tu krabičku roztřískat, tak jsou v šoku, že je škatulka napadrť.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Mangu! Mangu! Ano!!!
    (ehm, já si ty dva taky pořád kreslila... a to jsem věku středního :D)

    Já s ní souhlasím, že je tu víc táborů s rozdílným očekáváním, ale přesně v téhle souvislosti (tedy v souvislosti s mangou, emo, romantikou...) si říkám, že dělicí čára dost možná nevede mezi "skupinou scifistů" (která chce žánrové rekvizity) a "skupinou mainstreamáků" (která chce vztahy), nýbrž spíš mezi romantiky a realisty: část chce ideálního hrdinu a jeho selhání špatně snáší, část to chce mít ze života a špatně snáší projevy nadlidské dokonalosti. Mezi touhle scillou a charybdou balancuju mnohem spíš. (No a asi mě sežerou obě svorně a nerozdílně, tak už to chodí :D)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Zklamaná Lucasova fanynka?:) Já to říkám už od prvního dílu, že Lucas je skoro archetypální trpící temný emo hrdina, a v kontrastu se sebevědomým blonďatým čarodějem Aš-šádem jsou dohormady super materiál pro náctileté fanynky, které by si mohly psát fanfiction, kreslit si je,... jen jim to nějak dostat pod nos. Furt říkám, že Mycelium by to chtělo zpracovat jako Mangu:)
    Ale v té recenzi mě asi nejvíc zarazila jiná věc - to, jak recenzentka pořád odděluje čtenáře fantastiky od těch druhých, a předpokládá zklamání z obou táborů, protože se Mycelium údajně nedrží ani jednoho. V době, kdy se fantastika stala už dávno mainstreamem a nejprodávanějšími knížkami, mi tenhle pohled připadá jako zamrzlý někdy v devadesátých letech. Fakt máte pocit, že to je "málo SF" nebo "moc vztahové" a že z toho důvodu to nedosahuje čtenářských očekávání? Mě tohle fakt za celou dobu nenapadlo ani v nejmenším:)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Já se fakt k ničemu zatím nehodlám názorově přiklánět, když nemám načteno, i tak ale z logiky věci čekám u vícedílných věcí nějaké intermezzo, buď před Grande finále nebo kvůli tomu, jak píše Vilma, lidská bytost takový záseky non stop nedá.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JULIANNE: Můžeš začít slovy: "tak dneska si něco povíme o kapitolách 76-100..." :D Je to problém, to rozhodně.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Ony jsou recenze čtvrtých dílů stejně spíš jen takové "haló, tady jsem", ne? Lidí, kterým to pomůže se rozhodnout, zda číst, bude minimum.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    BRAMBOREENA: ELHO_CID: Tak snad potěší aspoň moje recenze, která už nějakou dobu visí ve frontě článků na webu XB-1: je krátká, až na drobné výtky pozitivní, vyhýbala jsem se spoilerům, a mám dojem, že je tím pádem naprosto nicneříkající :-D. Bohužel to není recenze, na kterou bych byla po formální i obsahové stránce zrovna pyšná, ač jsem se snažila. Recenze na čtvrtý díl těsně propojené pentalogie jsou prostě nevděčné, i když je to zároveň výzva :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Vidíš, ve čtyři jsem včera zrovna šla spát, dopisuju tady pětku...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: Já bych brala jako "nerealistické" naopak právě to, kdyby Lucas všechny ty věci ustál s jízlivým úsměvem a beze ztráty kytičky. Ale však on to nakonec dá. :)
    Jak to tak počítám, věcmi, které jsou v pátém dílu, Zuzku zklamu ještě přinejmenším dvakrát. Je mi to líto, ale měnit je nehodlám. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: "Ale prosím," řeklo sluchátko :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Jo a taky doufám, že Aš-šád dostane pořádně po hubě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam