• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Tys ten pocit pojmenoval! :)
    RIP
    RIP --- ---
    No, já bych hlavně zakázala tohleto předčítání úryvků autory, divím se, že se sami těm novinářům nebrání. Pokaždé, když to na mě v TV vybafne, jsem jat ochromujícím pocitem trapnosti a přepínám :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    to bylo joke-postuchovani.. klid! :))

    jinak me ty ukazky take zarazily ... jenze jsem si uvedomil, ze to je vyjmute znacne z kontextu dila ... a pitome! obe ukazky jsou z povidek ktere oba dobre zname a TY jsou o necem uuuuuuplne jinem, nez co zduraznily ukazky...

    to je problem dnesniho sveta - vse musim bejt ve zkratce a pokud mozno kontroverzni az bulvarni.. plati to bohuzel i o CTV jak se ukazalo na tohle prikladu ;O((
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: Ale prosím tě, Ferry, co jsem napsala tak strašnýho, že z toho vyvozuješ, že všude chci reklamu? :D I zmínka o knize jako celku se počítá, jsem naprosto spokojená, že se to Ivanovi (a díky Petru Vizinovi) povedlo dostat do bedýnky, co se modře rozzářila.

    Sama jsem si ale díky tomuto pořadu (a díky čteným ukázkám z "akční" sci-fi) znovu jasně uvědomila, že střílení a rozprskávající se orgány mě FAKT NEBA. Už jsem holt baba stará, nebavilo mě to nikdy, ale s rostoucím věkem mě to otravuje čím dál víc. A zatímco dřív jsem si říkala, že se třeba přizpůsobím proudu a zkusím to psát taky, teď už vím, že opravdu, opravdu ne. :D
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: ty bys taky vsude chtela samou reklamu! :)) (dalas za tohle Adamovice na blacklist? ... :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Pořad "U zavěšené knihy" ze 4.2., kde Ivan Adamovič mluvil o své antologii "Na konci apokalypsy", už je online: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10619821880-u-zavesene-knihy/215411000170005/ . Po úvodním představení knihy čte ukázku ze své povídky Ondřej Neff, následuje rozhovor s Ivanem Adamovičem o trendech v české sci-fi... no a argenit holt zůstává vskrytu, jak to má správně být. Ale zde místopřísežně prohlašuju, že v té knize jedna argenitová povídka je.
    SARGO
    SARGO --- ---
    VANEK: Ale ti to mají jako výchozí vlastnost a slouží to nějakému účelu :-) (A vlastně je to i úleva si o takových počíst - a vědět, že někde tací jsou - v přiměřeném množství a šikovně podaní ;-)) Svět Mycelia je v tomhle mnohem méně sci-fi než celá ta ryze pozemská Ayn. :-D
    VANEK
    VANEK --- ---
    SARGO: náhodou Ayn to fungovalo! (Jen ti čtenáři jsou takoví... krapet podezřelí.)
    SARGO
    SARGO --- ---
    FALUCIUS: Hrdinové, kteří by se dokázali v každé chvíli rozhodovat zcela smysluplně a s vědomím všech souvislostí, by stejně byli krapet podezřelí... :-D
    FALUCIUS
    FALUCIUS --- ---
    Radši nepřetěžovat, dokuď to neni úplně logickej nesmysl, tak je to v poho, aspoň má čtenář o čem přemejšlet :-)
    Jak sem psal, vysvětlit se to dá všelijak :-) Já sem si to přeložil tak, že Aš-šád mu to řek tak sugestivně (myslim že to bylo nějak "pošli jim to co máš tamhle na skříni"), že Lucase ani nenapadlo o tom uvažovat, měl svejch problémů dost...
    Ale tak když je autorka na dosah klávesnice, tak proč se nezeptat že jo;-) nebyl sem si jist, jestli sem něco nepřehlíd.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GALE: On si taky nakonec může říct, že neví přesně, co tím Aš-šád sledoval, a tím pádem na tom cokoliv upravovat a měnit může být kontraproduktivní.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Přiznám se, že jsem si to prostě vysvětlila tak, že Lucas informaci od Aš-šáda prostě přeposlal dál, protože se tím nechtěl zabývat / nechtěl zasahovat / jako feťák na to neměl sílu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FALUCIUS: (... a zfetovanej k tomu... je to potíž s takovým materiálem :D)

    Jinak ale pořád s tím "ošetřováním" všech logických variant bojuju - když tam poctivě vypíšu všechny úvahy postav, proč udělaly tohle a ne ono nebo támhleto, začne to být těžkopádné a popisné, a když to neudělám, vzniknou logické díry. Holt to bude vždycky trochu kompromis. :)
    FALUCIUS
    FALUCIUS --- ---
    Jasný, ono nebejt toho, že sem shodou okolností četl třetí a čtvrtý díl hned po sobě, tak mě to asi taky ani nenapadne :-) Díky za odpověď. Lucase to určitě nenapadlo, protože je to vůbec zabedněnec! :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FALUCIUS: Tak tohle je vzácný okamžik, kdy se tady v auditku vynořil skutečně dotaz na logiku děje, a já bohužel musím odpovědět tím nejtrapnějším možným způsobem: Lucase to nenapadlo, protože to nenapadlo mě... :D
    V pátém dílu ta Loď a posádka ještě vystupuje a je tam vidět, co konkrétně se stalo (čili já potřebovala, aby se k nim dostala právě Pětice a ne sühëhl), ale kdyby mě to bylo bývalo napadlo, mohla jsem to zkusit nějak odůvodnit. Takhle nezbývá než říct, že jsou to trubky a tupci :)
    FALUCIUS
    FALUCIUS --- ---
    Mám akční šťouravou otázečku (radši napíšu do spoileru, přecijen se to týká až čtvrtýho dílu):
    Aš-šád poradí Lucasovi, aby lidem v Zelený Lastuře propašoval pětici. Lucas ví, že je to kvůli tomu, že by se pak v jejich krvi neuchytila jiná houba. Je mi vcelku jasný, že Aš-šád tou radou sledoval pravděpodobně přesně to, co se pak stalo. Proč ale Lucase ani nenapadlo jim místo pětice podstrčit sühël? V předchozím díle se to řeší a mluví se o něm, takže Lucas o něm ví a pro ty lidi by to fungovalo stejně jako pětice (=vytěsnila by jinou houbu). A co si budeme povídat, pro lidi lepší sühël než pětice, že jo. Nejde mi o to do toho nějak rejpat, samozřejmě si člověk může domyslet, že ho třeba Aš-šád ovlivnil, nebo že třeba pětici měl Lucas na rozdíl od sühëlu po ruce... Jenom sem si tak řikal, jestli tam neni nějakej konkrétní důvod kterej jsem přehlíd.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: jj, průšvih přijde až pak :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Nenápadně se vyhnula faktu, že dílů Mycelia je pět a tím pádem asi "příliš mnoho". :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    http://www.literarnialchymie.cz/cislo-3/ (Bloggerka Katka Foltánková mimo jiné o Myceliu)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WILDENBURY_SQ: Hyfy jsou právě že kanalizovány tady do toho auditka, takže zbytek nyxu svou přítomností neobtěžují :) (Kromě okamžiků, kdy prorostou do Galerie Cornholio.) Čili ignorovat je snadno možné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam