• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Nehubni! Křivky jsou zase in. Naopak, kup si super kostýmy, skvělou podprsenku, podmaluj to pár větama o přirozeném ženství a zdravém ideálu krásy, při focení nasaď krásné základní postavení (což vyzmizíkuje půl břicha) a počkej, jak se teď každá polichocená boubel začne hrozně zajímat o Mycelium. ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Abych ten předchozí vyděšený post trochu vysvětlila, kopíruju sem ten mail:

    Milá Vilmo,
    zdravím Vás z Reflexu a budu stručná a věcná, snad to oceníte... Chystáme pro červnovou přílohu Excellent takový projekt: celostránkové fotografie známých českých spisovatelů budou tyto zobrazovat při jejich oblíbeném sportu. U toho bude pár odstavců o daném autorovi s citacemi mapujícími jeho náklonnost k onomu sportu, přiblíží se (dokonce i) jeho dílo, z nějž bude citováno - tedy v případě, že se o svém milovaném akčním koníčku v knihách zmínil... A Vy děláte ten břišní tanec!
    Nepřijde Vám to doufám hloupé - já už pomalu nevím, jak literaturu do RX dostat, a tohle by mohlo být pěkné. Přemýšleli jsme, zda byste se nenechala vyfotografovat při tanci, dělá to naše skvělá portrétní fotografka Thao...
    Účast nám s nadšením přislíbili mj. přátelé tenisté Martin Reiner a Jan Němec, saunista Jára Rudiš, jednáme s horolezkyní Bárou Gregorovou, plavcem Václavem Kahudou, florbalisty Markem Šindelkou a Petrem Hruškou, z Vašeho okruhu s jachtařem Františkem Novotným atd... Asi tak osm fotek to bude. Uzávěrka - konec dubna...

    ***
    Prostě čirá hrůza! Já - a sport?! Ano, tancuju moc ráda, ale šlapu to jak zelí a pohled na mě v penízkovém šátku je věru je nevábný - je to něco jako když lední medvěd proleze alobalem. Tak teď sbírám tipy, jak do konce dubna zhubnout pětadvacet kilo. Zatím mě napadlo: tasemnice... dynamit... piraně... a Hannibal Lecter.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Grrr. Celé odpoledne se tu užírám a tetelím hrůzou. To prostě není možné! To nedám! Možná v helmě a lyžařskejch brejlích... když už je v Myceliu to plazmolyžování...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Vilma bude v Reflexu! Ale nebojte, o psaní to nebude.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: :) Hříchy mládí na povrch vylejzaj a vylejzaj :D Ale z toho mám radost, že se jí to líbí, PVK mám sama dodnes ráda a nepomlouvám ho jako své ostatní starší opusy.
    Teď nicméně můžete udělat fundované srovnání, jestli se ke svému dítěti hnusněji chová Braenova matka nebo Lucasův otec a kdo z nich je horší sadistická stvůra.
    .
    .
    .
    (správná odpověď: největší saďour je autorka :D)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Hanina mi právě vynadala, že jsem jí nepřiměl přečíst Pána všech krůpějí už dřív. Zatím je upřímně nadšená.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Náhodou, mně bylo v masce Össeana pěkně teplíčko :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: nenené, loni to byla hrůza! V kabátu!!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIFI: Jak my jsme byli rádi za zimu... jéje.
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: snad tam nebude tak strasna zima jako loni a prijdu!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Ano, Snovačka vyjde hned, jak bude mít obálku.:-) A Dvanáctka je taky hotová až na obálku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A další věc čerstvě domluvená: na Světě knihy budu mít povídání o Myceliu (a dalších knihách, viz odkazy níže) ve čtvrtek od pěti, uvádět to bude zde přítomný Grobenius, a pokud hmyzobůh dá a antologie Dvanáct nesmrtelných stihne na veletrh vyjít, budeme tam s ní mohutně mávat a nějaký prostor jí dáme. Snovačka dtto - obojí je ve hvězdách a závisí to na rychlosti Cornholiovy tužky a photoshopu, protože ten na všechny ty tři knihy dělá obálky a tradičně nestíhá.

    O snovačce a přemyslovi - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/202647/o-snovacce-a-premyslovi/
    Dvanáct nesmrtelných - Zdeněk Rampas (ed.) | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/204832/dvanact-nesmrtelnych/
    Mycelium V - Hlasy a hvězdy - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/202786/mycelium-v-hlasy-a-hvezdy/
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Nešíříš, jsou to oni.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (V seznamu akcí to není, domlouvalo se to dneska, no tak uvidíme...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: To je jako nějaký jiný? Možná jsem to blbě zachytila (a neprogůglovala, jak jsem jen mohla...?!), takže šířím bludy z tvého oboru... No tak tedy správně: Svaz českých knihkupců a nakladatelů.
    Knihy mají zelenou - 23. 4. 2015 - Knihy mají zelenou
    http://www.knihymajizelenou.cz/
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: On je taky Svaz nakladatelů, atd. taky docela zvláštní organizace.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    23. dubna pořádá Svaz nakladatelů a knihkupců jakousi roztroušenou akci (dle vzoru roztroušená skleróza), spočívající v tom, že knihy budou bez DPH a v různých knihkupectvích budou sedět autoři a provádět podepisování. Vyfasovala jsem knihkupectví Aurora ve Spálené (nebo možná naopak - knihkupectví Aurora vyfasovalo mě). Mám prý být ráda, Hakl musí až do Kolína; tak to já teda každopádně jsem :) Ptala jsem se, co to obnáší a jestli mám tančit na stole nebo o něčem mluvit, ale prý bude stačit, když dokážu sedět, sedět, usmívat se a tvářit se gramotně. Podrobnější informace budou následovat.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Zdroj obrázku: http://moreintelligentlife.com/content/lifestyle/gary-moskowitz/steampunk )
    (Já tu teď totiž dumám, jak recyklovat svářečské brýle, opatřené na zatmění, a udělat z nich steampunkovou rekvizitu na páteční křest knížky Petry Slovákové. Holt myslím ekologicky!)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Co se na tom internetu všechno nenajde! Steampunková helma pro Össeany! :D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam