• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Další poučení z tohoto smutného případu propříště, zapracovat do anotace
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: je to opravene.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    A zatím co Vilma nepíše na Mycelium, protože je na Fénixconu, na Kosmasu nějakej aktivista zase předělal přemyslovi P. Má ho zase velký. Už jsem jim napsal, ale říkám si, že to je nějakej sport nebo co.:)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    XB-1 » Nejdůležitější věci se odehrávají vskrytu (audiokniha)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/jantarove-oci-audiokniha/
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    diky, zkusim
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: Třeba na audiotéce mají. (Něco se mi rozbilo v prohlížeči, nejde mi sem vložit odkaz, ale je to audioteka.cz a při vyhledání Mycelia se objeví záznam o audioknize včetně ukázky v mp3)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Hele:
    Kadlečková: Mycelium jsem propagovala v kostýmu mimozemšťana [rozhovor]
    http://www.literarnialchymie.cz/rozhovor-kadleckova/
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRAMBOREENA: neexistuje takova ukazka i pro prvni knihu?
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Ono je to jedno, šlo jen o to, že bych to pod stromeček radši dával s podpisem. Ale to neřeš, soustřeď se na pátý díl.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: Leda by byla ještě do Vánoc nějaká sci-fi akce, kam bych to mohla vzít...
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: škoda, tak si ho budu muse objednat...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak zítra je v Brně Fénixcon - křest Snovačky ve 14:15, beseda s autory pak od půl. CD Mycelium II už je vylisované a právě ho dovezli do kanceláří OneHotBook v Řepích, takže jsem chvíli zvažovala, že skočím do auta a dojedu pro ně, abych je mohla zítra do Brna taky vzít, ale nakonec jsme se uradili, že bude lepší udělat křest v lednu na Pragoffestu.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Fertile Shores by Les Edwards

    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: no slava, vzdyt to datum presunujeme uz tak od cervna.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Zrovna sem jdu napsat, že jsem si ukázku včera večer kousek pouštěl a ten pán má skvělý hlas. Člověk si říká, má cenu knížku poslouchat, když už jsem ji četl? Ale jak jsem to pustil, tak už bylo jasné, že je potřeba investovat hodně brzo dalších 12 hodin do poslechu, a začal jsem se těšit :) Mně osobně připadá, že Mycelium má štěstí na moc pěknou audioverzi.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na Facebooku se právě objevila ukázka:
    Vilma Kadlečková - Mycelium II - Led pod kůží / audiokniha - OneHotBook - demo
    https://soundcloud.com/...tbook/vilma-kadleckova-mycelium-ii-led-pod-kuzi-audiokniha-onehotbook-demo
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MELOUN: Předpokládám, že to bude taky, u všech knih mají obě varianty.
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    BRAMBOREENA: placku nepotřebuju, stačila by varianta [MP3 ke stažení] jako u jedničky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Žhavá zpráva z OneHotBook: audiokniha Mycelium II je nahraná, už se lisuje a tiskne a s trochou štěstí bude příští týden. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tento víkend se koná "Fantasy con v knihovně". Pokud vím, bude to probíhat paralelně v knihovnách ve třech různých městech, ale konkrétně já budu v knihovně v Dobříši. Mám tam provést cosi jako besedu a povídání o Myceliu, ale přivezu tam taky Snovačku a přesný obsah proslovu se asi vyvrbí až na místě podle situace a nálady publika. Přede mnou má pořad Jiří W. Procházka s Klárou Smolíkovou a ještě předtím nakladatelství Gorgona (Rinvit a spol.). Jinak je to zaměřené hlavně na deskovky, dračák a podobně, asi to bude zkrátka pohodový válecí malý fantasy con, přespává se ve spacáku a hraje se přes noc (ale tou dobou už asi já budu zpátky doma u soustruhu smolit pátý díl). Ale předtím všechny kolemjdoucí ráda uvidím!!! :)

    Místo - knihovna Dobříš, Školní 36; Mycelium - sobota v 15:00.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Když i lysohlávky dokážou tohle, co teprve össenské houby? :D
    EWAO Psychedelic Mushroom Compound Found to Grow and Repair Brain Cells
    http://www.ewao.com/a/psychedelic-mushroom-compound-found-to-grow-and-repair-brain-cells/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OKEYA: Tyhle kombinace jsou úžasné.
    No nicméně volnou asociací mi to připomnělo storku, která nedávno proběhla internety - že kdosi prý dostal rakovinu od své tasemnice. :D (Podrobnosti nevím, po zdroji jsem nešla, viděla jsem jen nadpis toho článku ve své oblíbené FB skupině "Ezoterické kraviny" a nejsem si jistá, že chci vědět víc.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam