• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    TOM
    TOM --- ---
    MOUNTBATTEN: spíš Aštar, ne? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: ...a přitom religionisti a sektologové si celá léta lámou hlavu, kde Ivo A. Benda toho plavovlasého telepata s flotilou vesmírných lodí za zády vlastně vyhrabal :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: Určitě není, Aštar Šeran i Bašár Asad to ode mě obšlehli!

    Aš-šád poprvé vystupoval v povídce, kterou jsem posílala do CKČ v roce 1986 nebo 7.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: ale vůbec ne... to nebyla kritika, právě naopak :-) já dokonce studoval různé související zdroje a musím říct, že trocha toho "fantasy putování" by mi vůbec nevadila! Všude může být spousta přehlásek a postavy dokonce ani nemusí všude jezdit taxíkem :-)

    jinak ale nevěřím, že to, že hlavní hrdina se (v podstatě) jmenuje Aštar~Šeran, je náhoda :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KASUMI: Tak ono něco pochází z i z českých luhů a hájů...

    Hassenörl rozhodně vystupuje v pátém díle, ale je to epizodní postava, jméno má moc krátké.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    si ctu ta slovicka a rikam si, co za mysl to mohlo vymyslet :D
    üewerögikalüx
    Saxaërüel
    Raökhöeghüxeh
    göaerghüelürr

    :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: kruci :D
    GARAGUN: heh, mam to stejne :D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    GARAGUN: jo! BRAMBOREENA, myslim, ze bys ten slovnik mohla dat na konec posledniho dilu. S douskou: A ted se naucte to spravne cist a pak si dejte mycelium hezky od jednicky. Dojdete k novemu poznani!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: Rozhodně! Jako mletá strava. :)

    Každopádně mám předsevzetí, že v jakékoliv další knize se lidi budou jmenovat Franta, Pepa a Jana a Hana - dvě slabiky a žádná diakritika! :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    vidim, ze vstrebavanim ve forme audiobooku jsem si usetril spoustu starosti :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GARAGUN: (... takový ten pocit, když člověk zjistí, že Medvídek Pú byl sériový vrah...) ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GARAGUN: tyhle ty přehlásky samy o sobě způsobují trëighrü, totiž :-) všechny ty tečky vyvolávají v necvičeném oku čtenáře konektivní syndrom.
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to je hrůza - celou dobu jsem četl spoustu věcí špatně! Teď už se na Mycelium nebudu moct podívat stejnýma očima :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A, ano... jakýkoliv lingvista by mě umlátil papučí.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: é :)
    Tohle jsem sepisovala těm nebožákům z OneHotBook, kteří to načítali jako audioknihu.



    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no, jeden můj dotaz se tu právě probral dosyta, tak zbývá ten druhý: jak se čte ë ?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    tos ale jeste nepochopil, ze edicni plany vydavatelu jsou ty nejdrsnejsi Fantasy a SF co existuji... ;O)
    ABGD
    ABGD --- ---
    ja si nicim hlavu nezatezuji a bezmezne verim v tizi a neomylnost Akuttlixe:
    Brzy vyjde
    Tento titul má nakladatel v edičním plánu, vyjde 30.6.2016.
    VANEK
    VANEK --- ---
    SARGO: Jsi mravná, jiní by natvrdo napsali "you bitch".
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Ech... sunoucí se ledovec, no to je trefné.

    K číslům ze září možno přičíst asi tak stovku; načisto a hotových je teď 320 stran, celý soubor včetně blbostí, šelestů a šumů má něco přes 600. Pomalu mi dochází, že prakticky vzato a počty stran měřeno jsem před původní pátý díl dopsala celý jeden navíc. Buď se to rozpadne na dva kusy, nebo to bude mít tlustý hřbet, dlouhé kapitoly a malá písmenka.

    Pořád si myslím, že ty nové části tomu prospěly. V předchozích dílech je zkrátka určitý objem záhad, který je nutno před koncem vysvětlit, a to se dá udělat dvěma způsoby: buď si nějaká postava stoupne doprostřed pokoje, řekne "Než vás zabiju, pane Bonde, vyjevím vám podstatu všech svých temných plánů na ovládnutí světa," a pak spustí a na pětadvaceti stránkách to shrne v jedné dlouhé přednášce. No a nebo se to dá předvést v ději a ve scénách, a pak tentýž objem informací požere stránek dvě stě padesát. Já to měla všechno krásně vymyšlené a představovala jsem si, že to bleskově zmáknu tím prvním způsobem. Jenže ono to fakt nejde. Nefunguje to, je to nuda. Věřím, že když se to rozehraje, místo aby se to shrnulo, všichni si to pak mnohem víc užijou (a teď už není cesty zpět, protože těch tři sta hotových stran je přesně tohle). Akorát jsem tedy nepočítala (=si nespočítala), že mi bude tak dlouho trvat to napsat. Pořád mi připadá, že to přece musí být hotové za chvilku, nejpozději tak do týdne - a to si myslím už rok a čtvrt.
    RIP
    RIP --- ---
    LIQUID_SOUND: No, dost starej... přijde na to, k čemu to vztahuješ, jestli k životnímu cyklu jepice, nebo k postupu ledovce :-)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    WITTGENSTEIN: On je ten post dost starej, tak jen sonduju jestli je nejakej vyvoj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam