• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    STARE_CASY: Copak o to, šestá houba je tam od začátku: sühëhl. KAVEN: Já to zakazovat nemusím, zakázali to v Argu ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    GENTIANA: U fanficu nejde o to, aby byl dobrý, ale že kouká, aby vůbec aby byl.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    STARE_CASY: Zajímavá myšlenka. A jelikož jednotlivé díly dědí i nějaké vlastnosti po svých houbových protějšcích, tak po přečtení šestého dílu už na člověka těch prvních pět nebude působit. No, být autorkou, tak tu šestku radši po össensku zakážu.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: radši ne, já si prostě píšu nápady, ale nemá to nějakou jednotící linii. Pokouším se z toho udělat něco-jako-detektivku, ale moc mi to nejde. Navíc je tam zatím trochu moc všechno - reinkarnace Timothyho Learyho kříží pozemské houby, od lysohlávek po radioaktivní hřiby z Pripjatě, s těmi össenskými. Mocenské vakuum po pádu Össe se snaží zaplnit židozednáři, alumináti a všelijaká vesmírná pakáž. Na Moravě, kde se odjakživa stýkal vinný kraj s krajem kořalkovým a pivním, někdo pochopitelně zkusil vyrobit houbovicu, která mu ovšem prchla ze škopku a nyní řádí po kraji. Parazitní civilizace telepatických koček má svoje cíle, ve kterých jim nebude nikdo překážet a co tak kočka udělá s nějakým hmyzákem? Zajebe ho pazůrom, možná mu utrhne nějakou tu nožičku a pak ho sežere. Össeani kolonizují Bruntálsko. A k tomu tance, zpěvy a tisíc slonů. Není to dobré.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    KAVEN: Ale vůbec by to nevypadlo z pěticové symboliky. Copak tam není šestá houba, o které se člověk dozví až mnohem později? Tajná a zakázaná? ;)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: a v kolika svazcích ten pátý díl vyjde, paní domácí?
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Nejdřív dopiš Mycelium, pak se kochej fanficem!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    WITTGENSTEIN: :-) Kampaň velekněžky Maëwënë, zaměřená na kultivaci pozemských po-kontaktních stravovacích návyků. Jelikož kampaň nezabrala, musel být dovoz Pětice na Zemi nakonec zcela zakázán, jinak by z toho össenské gurmány trefil šlak.

    BRAMBOREENA: Tak to je dobře - těch pět dílů, ne ta muchomůrka bílá :-) A jinak se už na nic neptám abych psaní nezdržoval
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: Jestli chceš páchat sebevraždu, mohla bych si tě obětovat na oltáři temné elfí bohyně? Je za to docela dost piety.

    (Se mi to taky nějak vymklo z rukou, ten roleplay, pardon)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Ukaž!!! :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Já sem vůbec nechodím, protože... pořád píšu :D
    Dílů bude pět, akorát ten poslední nebude mít 25, nýbrž 50 kapitol.
    A pak spáchám rituální sebevraždu muchomůrkou bílou, že mi to tak dlouho trvalo...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    (a celé odvětví houbové gastronomie tam je taky, protože nakřížit pozemské lysohlávky s össenským čímkoli napadlo prvního hipíka dvě vteřiny poté, co vešly össenské houbovědy v obecnou známost)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: jo, fanfic. Taky něco po večerech páchám, ale trochu se mi to vymyká z rukou směrem k šílenství.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Novinky na argenite.org jsem nějakou dobu kontroloval, ale k odsouvání posledního dílu tam nebylo nic. A poslední novinka je z roku 2014 :-)

    Aha, takže objevy vesmírného významu
    1) Bramboreena je autorka (netušil jsem)
    2) Proradně poslední díl prodlužuje, místo aby ho dokončila. Tiše doufám že šestý díl z toho nebude, protože pak by to celé ztratilo pěticovou symboliku.

    Ta smaženice mě přivádí na myšlenku že Össeané vlastně svoje houby konzumují dost nudným způsobem - samé čaje nebo maceráty. Co třeba vepřové na gömeršaülu s knedlíkem? Nebo poctivá selská bramboračka s majoránkou a ökrë? Nebo nadívané smažené hlavičky laëgühru? Kdoví jak vypadal takový nedělní oběd u Hildebrandtů ...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN:
    dostala jsem telepaticky vzkaz od Akkutlixe, že máme dovoleno psát fanfikce, zatímco si autorka odpočine.
    Telepatický kontakt s Akkutlixem je spíš za trest, a mám to za prej za to, že jsem se poptávala po dílu.

    Ovšem Akkutlix si vybral k potrestání špatnou temnou elfku...
    VANEK
    VANEK --- ---
    MOUNTBATTEN: Už by to pomalu stálo za FAQ na argenite.org :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    KAVEN: [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

    jinak trikrat obehni stul, udelej si smazenici, snez ji pod stolem v meditacni pozici a petkrat vyslov agaënsühwaëlü a treba se tu zjevi autorka a napise nejnovejsi novinky;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Mycelium jsem dostal o minulých vánocích. Po přečtení jsem si říkal "ještě že to nebylo o vánoce dřív, protože pak bych se průběžně celý rok nedočkavě třásl na další díly". Jak vidno, nevyhnul jsem se, a pátý díl se stále vytrvale odsouvá. Asi nejsem první kdo se na to ptá, ale má někdo tušení proč? Měl jsem zato, že autorka už to má celé dávno napsané, ne? A je šance, že zářijový termín bude finální, a nebo se to spíš bude posouvat dál a dál?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    už je napsanej šestej pátej díl? :)

    (eviil sheala)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam