• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    KAVEN: Ale vůbec by to nevypadlo z pěticové symboliky. Copak tam není šestá houba, o které se člověk dozví až mnohem později? Tajná a zakázaná? ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Novinky na argenite.org jsem nějakou dobu kontroloval, ale k odsouvání posledního dílu tam nebylo nic. A poslední novinka je z roku 2014 :-)

    Aha, takže objevy vesmírného významu
    1) Bramboreena je autorka (netušil jsem)
    2) Proradně poslední díl prodlužuje, místo aby ho dokončila. Tiše doufám že šestý díl z toho nebude, protože pak by to celé ztratilo pěticovou symboliku.

    Ta smaženice mě přivádí na myšlenku že Össeané vlastně svoje houby konzumují dost nudným způsobem - samé čaje nebo maceráty. Co třeba vepřové na gömeršaülu s knedlíkem? Nebo poctivá selská bramboračka s majoránkou a ökrë? Nebo nadívané smažené hlavičky laëgühru? Kdoví jak vypadal takový nedělní oběd u Hildebrandtů ...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN:
    dostala jsem telepaticky vzkaz od Akkutlixe, že máme dovoleno psát fanfikce, zatímco si autorka odpočine.
    Telepatický kontakt s Akkutlixem je spíš za trest, a mám to za prej za to, že jsem se poptávala po dílu.

    Ovšem Akkutlix si vybral k potrestání špatnou temnou elfku...
    VANEK
    VANEK --- ---
    MOUNTBATTEN: Už by to pomalu stálo za FAQ na argenite.org :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    KAVEN: [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

    jinak trikrat obehni stul, udelej si smazenici, snez ji pod stolem v meditacni pozici a petkrat vyslov agaënsühwaëlü a treba se tu zjevi autorka a napise nejnovejsi novinky;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Mycelium jsem dostal o minulých vánocích. Po přečtení jsem si říkal "ještě že to nebylo o vánoce dřív, protože pak bych se průběžně celý rok nedočkavě třásl na další díly". Jak vidno, nevyhnul jsem se, a pátý díl se stále vytrvale odsouvá. Asi nejsem první kdo se na to ptá, ale má někdo tušení proč? Měl jsem zato, že autorka už to má celé dávno napsané, ne? A je šance, že zářijový termín bude finální, a nebo se to spíš bude posouvat dál a dál?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    už je napsanej šestej pátej díl? :)

    (eviil sheala)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ilegální psychotronika na palubě Apolla!!! :-)
    CABINET // Private Lunar ESP: An Interview with Edgar Mitchell
    http://cabinetmagazine.org/issues/5/esp.php
    The Moon-Walking, Alien-Hunting, Psychic Astronaut Who Got Sued By NASA | Motherboard
    http://motherboard.vice.com/en_uk/read/astronaut-edgar-mitchell-outer-space-inner-space-and-aliens
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    YENNEFER: Linkowacz (ale fotky nahouby):
    Aktuální výstavy v budově AV ČR
    http://popularizace.avcr.cz/vystavy/narodni/
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    Ha! Na výstavě AVCR je kniha s živými houbama které v ní rostou ;-))))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: tak obálka na Snovačku trvala měsíců 10.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja jsem letos celej veleterh vypustila.. snad poprve, co ziju v Praze :( ale zjistila jsem to s panikou ve ct odpoledne a v patek jsem odjizdela pryc, to uz nemelo smysl hrotit :( mrzi me to moc, tak snad pristi rok :( ale pristi rok to bude lepsi, to vilma oznami projekt dekalogie navazujici na mycelium nebo neco podobneho.. ne? ;))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    LIQUID_SOUND: fikane nerekla jakej rok ... :))
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    VANEK: Tvl pod stromeček? O_o
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: :D Zrovna se mi odchlípla a za chvilku spadne. No to se stává.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Kde máš hlavu? :-O
    VANEK
    VANEK --- ---
    A já jen odtajním pro ty, kdo nebyli/y na páteční besedě, že čtenáři si přece jen vynutili nezávazný příslib, že pod stromeček by snad už mohlo být vydáno. (Že [explicitně nezmíněná] redakce, sazba a obálka trvají šest měsíců, to se mě zdá trochu nadsazené, nebo jsem se přeslechl?)
    Logické (ač nahlas nezzmíněné) doporučení pro nedočkavé by bylo obracet se na Argo a žádat, ať de "pětka" (resp. prostě konec) rozdělí na dva svazky, jelikož první polovina už je hotová a mohla by prý jít do sazby okamžitě :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsme přežili, zejtra už tam nejdu! ;)



    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Nikoli. Vilma ma kartu účinkujícího.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: dostal jsem se tam až v půl čtvrté :-), vstupenku na sobotu či jiné dny nepotřebuješ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam