• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    GAARQ: Plus bych se bál, že mu autorka z opatrnosti poslala pátý díl s jistými úpravami, například, že je na konci souboj Aš~šáda s Godzillou. A to by pak nebylo extra k něčemu...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GARAGUN: s tím násilím pozor. výhodou filologů jsou velké a tlusté slovníky, já bych king-fu (卷夫) úplně nepodceňoval.
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    GAARQ: Ale trochu mě tedy mrzí, že teď budu muset toho Jakuba Laxara unést a nevybíravě ho mučit, aby mi prozradil, jak celá pentalogie dopadne :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak jim něco naslibuj, jako. "na vánoce " nebo podobnou lež, však to znáš :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    zdravím houbaře. pro zajímavost a na žádost naší fungimperatrix, ženin (ID SARKEN) student s prací vybrané narativní strategie v pentalogii mycelium vilmy kadlečkové obhájil za A.

    yndžoj :)

    Archiv závěrečné práce Jakub Laxar FF B-FI CJ /ff_b/
    https://is.muni.cz/th/413417/ff_b/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Nejedeš. Bojíš bojíš, jsou tam lidi a chtěli by pátej díl...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Do Chotěboře jedeš?
    VANEK
    VANEK --- ---
    Exemplář, který využívá zemědělský odpad, jako jsou oštěpky bavlny, slupky z pohanky, stvoly, seno a podobně, vyzdvihuje i sama manažerka projektu. Do podoby pevného materiálu s výbornými tepelně izolačními a akustickými vlastnostmi jednotlivé části spojí mycelium, podhoubí. Houba zemědělský odpad kompletně proroste a po následné tepelné stabilizaci je materiál připraven k použití. "Z environmentálního hlediska je hrozně šikovný, může být totiž kompletně lokální, dá se vypěstovat kdekoli. Používá se třeba jako náhražka pěnového polystyrenu," popisuje.
    V knihovně materiálů si můžete osahat dva tisíce vzorků. Je mezi nimi šnečí trus nebo aerogel vyvinutý v NASA |
    http://domaci.ihned.cz/...hat-dva-tisice-vzorku-je-mezi-nimi-sneci-trus-nebo-aerogel-vyvinuty-v-nasa
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Btw právě se vyvrbily dvě akce, kde budu:
    24. 9. - Praha - Parcon/Coniáš - Roggy tam má v plánu uspořádat neformální besedy s autory (představa je, že by autoři seděli u nějakých hospodských stolků (1 ks autora na 1 stůl) a bylo by možné si přisednout a debatovat (pravděpodobně o sexu s houbou a tak)
    4. 11. - Pardubice - víkend v knihovnách - cosi jako beseda o Mycélku (nebo co mi slina na jazyk přinese). (Je to celorepubliková akce, zapojily se knihovny v různých městech, loni jsem takhle byla v Dobříši.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: už jsem se lekla že "fuj, sex" :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRAMBOREENA: fuj, spoiler! :-D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Jen to tam nech. Paní učitelka si to přečte, Mycélko ze seznamu povinné četby zase vymaže a ty se zbavíš tíhy odpovědnosti za kažení mládeže. :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAVEN: mumlymumlymumly myceilální omalovánky.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: A teď si představ, že jedna naše dcera je ve třetí třídě základky, čtenářský deník si tam dělají taky, ale ještě do něj ke každé knížce kreslí obrázek! Až se Mycelium propracuje na první stupně základních škol, to budou ilustrace :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: ano prosím, žádné mazání protonace!!!! nemysli na znuděné školní četby, ale na nás, co se klepeme absťákem...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: mládež je třeba kazit! Od výchovy jsou tu ti co si je vyrobili, nebo ti co jsou za to placení.

    žádné mravoučné změny v protonaci, prosím!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak a já se o víkendu sešla s kámoškami z bývalé střední (potomky oplývajícími) - a takto jsem se doslechla, že na gymnáziu v Českém Brodě mají v tercii Mycelium jako povinnou četbu. Ta zodpovědnost! Co já si počnu s pátým dílem? Vždyť tam je sex s houbou! :-o To by se nepěkně vyjímalo ve čtenářském deníčku... ;)
    FREDA
    FREDA --- ---
    už i mému tříletému synovi je to jasné - každá loď MUSÍ mít svou houbu :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tak o tohle se musím podělit - právě jsem si vygeneroval slovo "sëxüabüen". Do terronštiny bych to přeložil jako "velmi vzrušující dáma".

    BRAMBOREENA: Jen využívej, a doufám, že to práci na posledním díle urychlí dvoj- až trojnásobně :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam