• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Domácí soustružení? Nechtěli by exotickou dřevinu? Máme nějaké tújoidy původem z Kalifornie, musim se zeptat botanika, jak to na katedře určili, akorát nám přerostly přes hlavu a je mi líto nasekat to a spálit. Teda, zatím jsou na stojáka a čort znájeť, jaký to má dřevo, ale...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Hergot, teď z toho zpychnu :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Další össenské slovo z generátoru jsem právě použila: "ewaëni" teď v össeinu znamená "nikdo". Třikrát sláva Kavenovi! :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ve Švédsku našli záhadný meteorit. Jeho materiál věda zatím nepoznala – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...-ve-svedsku-nasli-zahadny-meteorit-jeho-material-veda-zatim-nepoznala.html

    Argenit?
    RIP
    RIP --- ---
    GARAGUN: Ani to by ovšem nebyl jednoznačný kandidát na titul Nejcáklejší crossover roku, protože jsme jsem se dozvěděl, vyjde česky komiks, kde je dohromady Scooby-Doo a Batman. :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    GARAGUN: a nebude lepší ho unést a mučit, aby nic neprozradil? :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    GARAGUN: Aha, takže pátý díl se odkládá proto, že autorka průběžně vytváří kouřovou clonu sepisováním falešných závěrů? A bude pak souboj Aš~šáda s Godzillou přiložený jako bonus? Budeme si moct vybrat z pěti alternativních konců?
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    GAARQ: Plus bych se bál, že mu autorka z opatrnosti poslala pátý díl s jistými úpravami, například, že je na konci souboj Aš~šáda s Godzillou. A to by pak nebylo extra k něčemu...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    GARAGUN: s tím násilím pozor. výhodou filologů jsou velké a tlusté slovníky, já bych king-fu (卷夫) úplně nepodceňoval.
    GARAGUN
    GARAGUN --- ---
    GAARQ: Ale trochu mě tedy mrzí, že teď budu muset toho Jakuba Laxara unést a nevybíravě ho mučit, aby mi prozradil, jak celá pentalogie dopadne :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak jim něco naslibuj, jako. "na vánoce " nebo podobnou lež, však to znáš :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    zdravím houbaře. pro zajímavost a na žádost naší fungimperatrix, ženin (ID SARKEN) student s prací vybrané narativní strategie v pentalogii mycelium vilmy kadlečkové obhájil za A.

    yndžoj :)

    Archiv závěrečné práce Jakub Laxar FF B-FI CJ /ff_b/
    https://is.muni.cz/th/413417/ff_b/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Nejedeš. Bojíš bojíš, jsou tam lidi a chtěli by pátej díl...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Do Chotěboře jedeš?
    VANEK
    VANEK --- ---
    Exemplář, který využívá zemědělský odpad, jako jsou oštěpky bavlny, slupky z pohanky, stvoly, seno a podobně, vyzdvihuje i sama manažerka projektu. Do podoby pevného materiálu s výbornými tepelně izolačními a akustickými vlastnostmi jednotlivé části spojí mycelium, podhoubí. Houba zemědělský odpad kompletně proroste a po následné tepelné stabilizaci je materiál připraven k použití. "Z environmentálního hlediska je hrozně šikovný, může být totiž kompletně lokální, dá se vypěstovat kdekoli. Používá se třeba jako náhražka pěnového polystyrenu," popisuje.
    V knihovně materiálů si můžete osahat dva tisíce vzorků. Je mezi nimi šnečí trus nebo aerogel vyvinutý v NASA |
    http://domaci.ihned.cz/...hat-dva-tisice-vzorku-je-mezi-nimi-sneci-trus-nebo-aerogel-vyvinuty-v-nasa
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Btw právě se vyvrbily dvě akce, kde budu:
    24. 9. - Praha - Parcon/Coniáš - Roggy tam má v plánu uspořádat neformální besedy s autory (představa je, že by autoři seděli u nějakých hospodských stolků (1 ks autora na 1 stůl) a bylo by možné si přisednout a debatovat (pravděpodobně o sexu s houbou a tak)
    4. 11. - Pardubice - víkend v knihovnách - cosi jako beseda o Mycélku (nebo co mi slina na jazyk přinese). (Je to celorepubliková akce, zapojily se knihovny v různých městech, loni jsem takhle byla v Dobříši.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH: už jsem se lekla že "fuj, sex" :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    BRAMBOREENA: fuj, spoiler! :-D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Jen to tam nech. Paní učitelka si to přečte, Mycélko ze seznamu povinné četby zase vymaže a ty se zbavíš tíhy odpovědnosti za kažení mládeže. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam