• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: to by naznačovalo souvislost se smrtí a temnotou. ale vždyť jistou formou kultu smrti je naopak Pětice, ne? možnost ponechat si od parapsychologických fenoménů izolovanou individuální racionalitu není nutně temná, ale souhlasím, že je to jistá hradba... či jakákoliv jiná asociace na izolovanost, oddělenost, nesounáležitost s celkem bytí...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Já myslím že "černý závoj" stačí, nemusí to být "černý závoj něčeho", to už je nadbytečné. A nebo naopak vynechat tu černotu, a udělat z toho závoj ticha. Po vzoru XCHAOSových hradeb ticha, které se mi taky líbí, i když "žulová hradba" by byla lepší :-) A nebo jenom Závoj, to by taky mělo něco do sebe, je to neukecané a přitom to leccos naznačuje.

    ... a dost, už to nebudu vylepšovat, nebo si na probrání návrhů budeš muset najmout brigádníka :-)

    S věcí denní potřeby je to jednoduché - gerdánci prostě össenský fanatismus nežerou. Převzali z össeinu název kterému stejně povětšinou nerozumí, a příslušnou houbovou technologii, pro kterou díky své praktičnosti našli mnohá využití. Že to původně mělo vznešený význam není vůbec důležité, pro gerdánce to nehraje roli.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS: než The Wall radši The Final Cut ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: možná taky Hradby ticha (množné číslo tomu dodá pompéznost...).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: Žulová zeď. The Wall :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    The Technology That Will Build Our Future May Be Found In Mushrooms
    http://gizmodo.com/the-technology-that-will-build-our-future-may-be-found-1693612047
    !
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Obsidiánový vodopád.
    ALRIKA
    ALRIKA --- ---
    BRAMBOREENA: "Černý závoj nevědomí", protože když je ticho, nic se nedozvíš? :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Závoj z žuly, za nímž je ticho - náhrobní kámen :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: když je to černý, není to žula, ale gabro :D
    Takže: "Černý buchar z černého gabra". To má říz! :D Ještě vidím alternativu - břidlicová gilotina.

    Ba ne, vážně - ten "černý závoj" je fakt nosná myšlenka, jen ten přívlastek neshodný k tomu ještě nějaký dolepit. Temnota to být nemůže, ta byla v trojce. Permutací s Gaarqovým nápadem by mohl vzniknout "Černý závoj prázdna", jen jaksi nevím, co si pod tím představit... ;) To už možná "černý závoj mlčení".
    Jé, já už se tak těším, až tam budu vymýšlet ty össeisticko-historické souvislosti, jak ta vcelku normální věc běžné denní potřeby (Gerdánci a jejich sprej!) k takovému šílenému názvu přišla :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No, můžou. A budou?

    YENNEFER: Já bych tam nacpal tu žulu, to se mi zalíbilo. Co třeba "Takovej jako závoj, ale z žuly. Ale černý žuly, jasný? A je za ním ticho." Aby to bylo každému jasné :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    IDLE: co stará dobrá "prázdnota"?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    IDLE: Nebo jeho opak - hukot, kravál a hlahol, který je slyšet i v kosmu (teoreticky). Prostě něco, co pronásleduje lidi až tam. Existuje to a přitom ne.
    Případně by to byl název pro oboje, tedy s ohledem na konkrétní situaci.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    A černý závoj moc hezky souzní se vzyvanim tmy... taky se mi to líbí... možná něco poetictejsiho jako závoj temnoty?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Můžou se i opakovat! Ty postavy. ;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    CORNHOLIO: Jo, to je dobrý marketingový postřeh. Takže názvy typu "Nuda, nuda, šeď, šeď" asi nebudou to pravé :-)

    BRAMBOREENA: Drüein je v össenské liturgii chápaný nějak negativně, nebo jako protipól Akkütlixovy oceli, nebo tak nějak? To jsem netušil. Ale souhlas, mělo by to mít čistě lidské (terronské) jméno, když už jde o překlad.

    Ad černá obálka - to radši nebudu soudit; na jednu stranu je to fajn že to velkou zlou poslední houbu takto vyčleňuje (a össeané by s tím souhlasili), na druhou stranu aby to zase moc okatě nevypadalo že "tohle tam celou dobu nemělo být a my teď nevíme jak to do té původní pětice začlenit".

    Mimochodem, pro lidi kteří do vydávání NEBUDOU nijak zapojení a děj neznají - koho byste tipovali na obálce pětky a šestky? Už byl Lucas, Aš~šád, Kamëlë a Maëwenë (která to stihla na poslední chvíli, než ji oddělali :-) ). Z hlavních hrdinů chybí Pinky a Sofie, ale ty by tam podle mě měly smysl někdy ze začátku; do těch velkých vesmírných událostí už stejně nezasahují. Takže já bych tam tipoval Aöhrlëmëgerla.
    RIP
    RIP --- ---
    Mycelium: družstevní heptapentalogie :-)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: černý závoj s temnou obálkou smysl dává, to zas jo:)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Jen nesouvisející poznámka (zcela individuálně - pocitová): bude to poslední díl, vyvrcholení celé ságy, atd. Ten český ekvivalent by měl být podle mě náležitě epický, efektní, atd. Usínání apod. jako název posledního dílu vzbuzuje přesně opačné emoce:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Teda tys to rozebral :)
    "Opačný" kov je samozřejmě drüein, ale přehláska v názvu být nemůže, lidi by se báli.
    Žulová opona. Jo; tím směrem to půjde!

    Černý závoj ticha.

    Já všechny ty návrhy sepíšu (co padlo tady, ale i na FB) a možná to nechám na marketingovém oddělení Arga, ale černý závoj je teda zatím můj favorit. Dokonce je tady jistý plán, že obálka by byla inverzní (zatím vždycky byla světlá s tmavým nápisem mycelium, tak teď černá se světlým), čili "černá" v názvu by s tím dobře korespondovala. Složky Pětice mají každá přiřazená svou barvu, ale sühehl, to je TMA.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam