• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Máš pravdu, tady asi ne... akorát na FB mi to různí lidé sdíleli :)
    Každopádně - dobrý! Však my tušíme, že to s tím myceliem není jen tak. ;)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Fakt nebylo, jo?

    Stromy v lese si pomáhají – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/412734-stromy-v-lese-si-pomahaji.html

    Klíčem ke komunikaci a společným aktivitám stromů v lese je mycelium čili podhoubí. To je systém mikroskopických vláken, hyfů, které tvoří vlastní tělo houby. To, co běžně za houbu označujeme, je jen plodnice, sloužící k rozmnožování.

    Mycelium roste pod povrchem a jeho velikost je vzhledem ke struktuře prakticky nezměřitelná, může zabírat desítky i stovky čtverečních metrů.

    Paul Stamets, významný mykolog a propagátor bioremediace (léčení pomocí živých organismů), přirovnal mycelia k přírodnímu internetu. Podle Simardové ale jde spíš o společný cévní a nervový systém lesa.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na D-alfu si ještě chvíli počkáme, zatím se našla Proxima B...
    Vše o objevu exoplanety u Proximy Centauri | Exoplanety.cz
    http://www.exoplanety.cz/2016/08/24/exoplaneta-proxima-b/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Suzanne Simard: How trees talk to each other | TED Talk | TED.com
    https://www.ted.com/talks/suzanne_simard_how_trees_talk_to_each_other

    spolier - skrze houby.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    RICARDERON: zlatá až sebepotvrzující slova...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    EDERA: Důkaz, že humor je na internetu bez emotikonů těžko rozpoznatelný.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Noviny prolistuju v půl sedmý, ale pak obvykle do oběda pobíhám, no.
    EDERA
    EDERA --- ---
    RICARDERON: Přivstat? Aby byla rychlejší než Ty v půl jedenácté? Koukám, že mám o přivstání poněkud zkreslené představy.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    GENTIANA: Na houby si musíš přivstat, děvčico...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RICARDERON: zrovna sem s tím jdu.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    !!!
    Britského dudáka zabily jeho dudy. Vyrostly v nich cizopasné houby - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...-nich-cizopasne-houby-10o-/zahranicni.aspx?c=A160824_065511_zahranicni_pas
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    BRAMBOREENA: Děkuji, myslela jsem toho chlapečka :-) připadalo nám to poněkud nedořečené a spřádali jsme tu s manželem různé možnosti.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA: S kterým konkrétně? Jedno má Pinky v břiše (a to tam pořád je a ještě dlouho bude). Další mimino se vyskytovalo v jedné povídce před dějem Mycelia (nenarozený syn Xantiena Haara a Ülwë). V Myceliu jako takovém si ani jedno nezahraje (to se prostě nestihne - co díl, to pět týdnů "herního" času), ale
    zmínka bude v epilogu, což bude poslední krátká scéna po dvou letech, ve které se dořekne, jak to s Lucasovou dcerou dopadlo. Kromě toho mám někde v hloubi počítače poznámky k povídce, která by se mohla odehrávat dvacet let po ději Mycelia a v níž by se obě zmiňovaná mimina setkala (ne už tedy moc jako mimina) na D-alfě a řešila průšvih s karwilem... tak jestli mě nic neklepne, časem to napíšu :)

    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Úředník, který povolil Konvičkovi nedělní akci na Staromáku, by měl být podle Krnáčové potrestán, protože projevil málo senzibility.
    Takže, nejenže měl Aš~šád pravdu o velkém rozšířenosti mimosmyslových schopností mezi pozemšťany, na pražském magistrátu jsou dokonce povinné. (Ledacos se tím vysvětluje :-)
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    Neruším?
    Už strašně strašně dlouho hynu zvědavostí a ani přečtení všeho co zatím vyšlo mi nepomohlo, dozvím se prosím, co se stalo s tím miminem? Nechci teď vědět co, stačí mi jen zda ano či nikoliv :-))

    :-)
    Stopy v prachu, Popel a dým, Mlžný vír, Plášť z jisker, Ustrnutí, Hadí slzy, Závan ticha, Zadní vrátka...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: chceš říct - nechat Argo, ať si to pojmenujou sami :)

    Autorka je bezradná, proto tady prosila o pomoc, a je za ni vděčná a nějaké rýsující se možnosti teď vidí. :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: No však jo, teď už jen probíráme houby a teologii
    RIP
    RIP --- ---
    Skoro se to bojím říct, ale další možnost je nechat autorku, ať si to pojmenuje sama :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Případně by se 6.díl mohl jmenovat "Vyhubení"....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam