• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Růžovou jsem neplánoval, ale mám teď červenou a do té doby třeba vybledne.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: já chci takt scénu s houbou. Když tak i tě uplatím :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Morava nic?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    CORNHOLIO: Já myslím že za to může ten Akkütlix na obálce. Vždycky když o kousek povyleze, tak se něco nového pokazí. Jelikož leze ven postupně, je jasné, že problémy přibývají taky postupně.
    BRAMBOREENA: Objeví se pak ta vyškrtnutá scéna někde? Pro nás co zrovna nebydlíme v Praze a nemůžem si to jít poslechnout.
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: no, teď jsi mi nasadila brouka do hlavy... já jsem vloni měnil disk, letos mi počítač odcházel postupně, měl jsem ho v servisu, nechal jsem ho i vysát a vyčistit... ale houby, ty zatracené houby v něm nikdo nehledal!
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: No, ještě že předčitač nebude tu scénu s houbou demonstrovat, jaksi, naostro…
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak a teď rubrika "Aktuální aktivity, angažmá, agendy a awesome akce":

    1) Příští středu budu v Praze na Vinohradech (konkrétně v Riegrových sadech) mluvit o Snovačce a přemyslovi. Stane se to součástí dokumentárního filmu Táni Markové o současných podobách kněžny Libuše. Už jsem podnikla přípravy - upekla jsem si z fima slovanskou lunici v novodobé verzi (takovou nosila Teth). Teď přijde ta horší část - udržet se a NEKRITIZOVAT konkurenční Pole a palisádu :D

    2) Příští sobotu (24. 9.) se coná Coniáš/Parcon v Praze v Městské knihovně. Mám tam mít cosi jako besedu (ale má to být pojato neformálně - autor sedí u stolku a kdo s ním chce besedovat, může přijít a přisednout si). Tak někdo přijďte, jinak tam budu sama besedovat s flaškou a smutně se opiju :D Con začíná někdy ráno (v deset?), můj vstup či výstup ve čtyři odpoledne. Budou tam podobně u stolku posedávat i jiní, vím konkrétně o Františce Vrbenské.

    3) 1. 10 se taktéž v Praze koná Eroticon. Když se mezi betačtenáři rozneslo, že TA SCÉNA S HOUBOU bude z pátého dílu vyškrtnuta, vznikl jistý zájem tuto perlu ducha nenechat zapadnout, takže v plné verzi vyjde v conové brožurce a přímo na místě bude slavnostně přečtena. Já u toho budu taky a budu se tvářit eroticky a zavile, ale číst to prý nesmím, organizátoři se shodli, že TO CHCE CHLAPA. Tak se toho nejspíš ujme statečný Elho_Cid (který z betačtení ví, do čeho jde). Předpokládám, že si k tomu nabarví vlasy na růžovo.

    4) 4. listopadu budu v Pardubicích na knihovním conu. Povídání o Myceliu... překvapivě. Ale v Pardubicích to ještě neslyšeli! :)

    5) 2. - 3. 12. budu na Fénixconu v Brně. Zatím nevím, jestli tam budu nějaké číslo předvádět, ale předběžně se domlouváme s Johnakem (Janem Kotoučem), že bychom udělali společnou besedu "srovnání hub a sektoru Hirano" - v čem se jeho a moje sága (a jeho a můj přístup ku psaní) od sebe liší a v čem shoduje. Bylo by to součástí "workshopové" linie Jiřiny Vorlové, jestli se tam tedy vmáčknem. Ale Jiřina zatím organizuje ten Parcon, čili nám řekla, ať s organizování počkáme, až doorganizuje.

    Tolik Pětice posvátých akcí!

    6) pak je tu ještě podzimní con Bílcon v Bílovci poblíž Ostravy, kam možná vyrazím, ale ještě to nevím jistě.

    7) No a někdy by měl být křest pátého dílu - v Praze - ale zatím se ještě bojuje o to, aby se to opravdu stihlo (Cornholio ví svoje: vždycky, když má dělat obálku na Mycelium, chcípne mu počítač. Náhoda? Nemyslím si!)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Dopravní podnik n-n-Yorku se s neplatičema holt nemaže :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Komentář dnes na FB:

    "Nerad bych nějak prudil. Nebo snad uspěchával vydání dalšího dílu. Ale uvědomme si, že Fiona sedí už přes dva roky v taxíku úplně bez peněz."

    :D
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA GAARQ: ne úplně východoněmecká, ale ostatní sedí
    Černá planeta / Nemesis z hvězd --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/2493-hanns-kneifel-cerna-planeta-nemesis-z-hvezd/vydani#zalozky
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: javor! ta se mi vypálila do hlavy už po prvním čtení. geniální.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GAARQ: Nemesis z hvězd! Pamatuješ si na to? Taková prastará východoněmecká sci-fi o celoplanetárním organismu, v podstatě lese...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    někde jsem letmo narazil na zmínku, že černí elfové germánské mytologie ovládali mycélia. k čemu a proč, to už tam nebylo, spíš něco jako že ti hoši to mají zmáknuté všechno od povrchu země až dolů.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    XB-1 » V Myceliu nás čeká rozkrývání motivů (rozhovor)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/vilma-kadleckova-rozkryvani/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Jupí! :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tak dneska jsem při prohrabávání knihovničky vzal šesté Mycelium na milost. Uvědomil jsem si, že tři mušketýři byli taky vlastně čtyři, a nikdy mi to nevadilo.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Jsem docela zvědavý co by na Mycelium říkali. No nic, budou muset počkat, jako my všichni ...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Žádné ještě nebylo osloveno :) Lucie přeložila jen tu jednu kapitolu, nemá cenu někoho otravovat v předstihu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: Pěkně je to přeložené. Už nějaké zahraniční nakladatelství projevilo zájem?
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prvních 11 stránek Mycelia v angličtině (2000 to go):
    Dreams From Beyond – Julie Novakova
    https://www.julienovakova.com/dreams-from-beyond/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ARGANNAH: bylo- ale dala jsem rovnou tu TED řeč
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Máš pravdu, tady asi ne... akorát na FB mi to různí lidé sdíleli :)
    Každopádně - dobrý! Však my tušíme, že to s tím myceliem není jen tak. ;)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Fakt nebylo, jo?

    Stromy v lese si pomáhají – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/412734-stromy-v-lese-si-pomahaji.html

    Klíčem ke komunikaci a společným aktivitám stromů v lese je mycelium čili podhoubí. To je systém mikroskopických vláken, hyfů, které tvoří vlastní tělo houby. To, co běžně za houbu označujeme, je jen plodnice, sloužící k rozmnožování.

    Mycelium roste pod povrchem a jeho velikost je vzhledem ke struktuře prakticky nezměřitelná, může zabírat desítky i stovky čtverečních metrů.

    Paul Stamets, významný mykolog a propagátor bioremediace (léčení pomocí živých organismů), přirovnal mycelia k přírodnímu internetu. Podle Simardové ale jde spíš o společný cévní a nervový systém lesa.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na D-alfu si ještě chvíli počkáme, zatím se našla Proxima B...
    Vše o objevu exoplanety u Proximy Centauri | Exoplanety.cz
    http://www.exoplanety.cz/2016/08/24/exoplaneta-proxima-b/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Suzanne Simard: How trees talk to each other | TED Talk | TED.com
    https://www.ted.com/talks/suzanne_simard_how_trees_talk_to_each_other

    spolier - skrze houby.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    RICARDERON: zlatá až sebepotvrzující slova...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam