• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    SEAN
    SEAN --- ---
    BRAMBOREENA: Kdy vyjde elektronická verze?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    jak to vypada s audio verzi treti knihy?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: Tož když došlo ke zničení Össe a tak, přestaly mít ty krvavé rituály jakýkoli přímý účel a staly se echt náboženstvím. Nekrvácíš, nedosáhneš spásy a věčného odpočinku v Akkütlixově stínu a podobně. Össeané taky ztratili monopol na myceliální technologie, nicméně furt mají náskok, takže vyrábějí transgenní lysohlávky pro feťáky všech planet, Bruntálce používají jako živnou půdu a pokusné osoby... a tak.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GENTIANA: to máš jedno, Krchov nebo Bruntál, tak jako tak tam donesli aspoň nějakou civilizaci
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: To abych dopsala tu povídku dřív, než to vlastně bude reportáž. Akorát já je nechala zkolonizovat Bruntál.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: Slušný! :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Krnov je zjevně město, kde už výsadek Osseanů už probíhá.

    Borovička tam našel nový druh lysohlávky.

    A co tam má Pavel Charousek na baráku?



    VANEK
    VANEK --- ---
    YENNEFER: Adresa je samozřejmě fiktivní, ba zcela neexistující, asi jako telefonní čísla v amerických filmech ;-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: mě utkvěla adresa a reklama na fimo .-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: No, pořad zjevně fakt jen potřebuje plnit metráž dětinskostma a k dělání reklamy lidem jsou jiné formáty jako "3 minuty na YouTube", ale nezmínit místo Verna Tonke Dragtovou (nebo aspoň Neználka ;-) byla fakt promarněná šance (he said with hindsight).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: No na tenhle pořad zrovna ne. Kdyby ses třeba dostala doprostřed WINX clubu, tak by si tě naše holky určitě všimly, to sledují pravidelně :-)

    Můj dojem - maska knížky prakticky zakryla, jméno tam nezaznělo, a pokud mi z reportáže nějaká kniha utkvěla v hlavě, tak to byla Vesmírná odysea. Nevím jestli by televiznímu štábu upadly ruce, kdyby aspoň trochu udělal člověku reklamu ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: FB odkaz zkrátí k nepoužitelnosti, musíš zkopírovat pravým tlačítkem:
    Teleskop (Déčko): Život ve vesmíru — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10989196038-teleskop/215543112030007/#t=17m39s
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tady snad nikdo nekouká na Déčko! :D
    Ale na FB mi to napráskali, že jsem tam dneska dělala ostudu i s houbama a össenskou hlavou, a ID VANEK mi to obětavě vygůglil a napsal mi: " http://www.ceskatelevize.cz/.../10989.../215543112030007/... (při hledání na homepagi pořadu jsem málem prokousl polštářek trapnosti; ještě že tam mají ty titulky!) Tj. od 17:39; nastavení v URL mi moc nefunguje." Na rozdíl od Honzy Vaňka jr. polštářek trapnosti nevlastním, takže nemám odvahu to dále zkoumat; ale je to dětský pořad, čili dá se to testovat na dětech a zvířatech.
    Natáčelo se to někdy na jaře, mezitím už jsem milosrdně zapomněla, že něco takového vůbec bylo - a tím spíš jsem vytěsnila veškeré podrobnosti :D.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak přespříští sobotu v Mostě! :)

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GENTIANA: Na sobě jsem to netestovala. Vzpomněla jsem si, jak o tom mluvila známá, která měla ale ve své době i závislost na projímadlech, brr :). A při čtení scény s houbou jsem se té myšlenky nemohla zbavit.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JANADVORACKOVA: No, nevím, jestli to není léčba horší nemoci.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Houby už ovládly OC Šestka:


    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Jsem si celou dobu říkala, že když na problémy se zácpou běžně stačí zasunout "do otvoru" kousek mýdla, při takovéto brutální očistě by se musel Lucas minimálně vy... z podoby. Tak ještě štěstí, že to bylo tak, jak to bylo :).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Hmm, tak místo hradeb máme vrstvu :-) no, mohlo být hůř.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIONKA: No mě to taky bavilo, o tom žádná :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam