• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    XCHAOS:
    Habitat O-m-Dharma už byl? ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    "prodej gömeršaülu na farmářských trzích" :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA:
    Julie ale všechny údaje o Lucasovi znala - a asi nejen krevní skupinu, ale i nějaký genetický profil či tak podobně, který doktoři v sedmadvacátém století mají - protože dělala lékařku na pozemské ambasádě na Össe, z kteréhož titulu měla přístup ke zdravotní dokumentaci všech zaměstnanců. Něco si mohla z té doby pamatovat (obzvlášť u něj, protože jako Gerdánec se od ostatních lišil a možná si musela dávat pozor na nějaké nestandardní rysy), něco jí mohl poslat i on sám, když spolu jednali kvůli jedu. Čili jsem to brala tak, že když jde právě o něj, Julie úplně přesně ví, do čeho leze... Právě o tu gerdánskou krev jí jde, možná jsou tam nějaké látky, které umožní drogy přijmout, aby nedopadla jako Barxaeni. A vyvádět by normálně nezačala, je chladnokrevná a racionální, ale zase ten náraz gömeršaülových spór se musel nějak zohlednit. :)

    Ukázka je bohužel ze začátku (vždycky bývá), a tam jsem se ještě ke všemu snažila nenápadně shrnout závěr čtyřky, protože ne všichni si po dvou letech vzpomenou, jak to vlastně skončilo; čili to je vysvětlování na druhou.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    BRAMBOREENA: palačinky jsou snědené. Nadávat? Tak to nadávám vždy minimálně na to že už je konec a přiznávám, že je to strašný nezvyk, manžel četl ukázku na kosmasu a řekl to není možné, to nepsala ona, to není mycelium, protože v myceliu se nevysvětluje, tam se věta obvykle nedořekne :-)
    dodávám že jsem narazila na jistou nelogičnost ohledně Jůlie jako lékařky a krve, sice chápu její příšernou touhu po spórách, jen si říkám, že bych to čekala od kohokoliv jen ne od ní, protože lékař by měl mít ponětí o krevních skupinách a udělat nějaké opatření... Ovšem chápu, že čtenář si toho nemusí všimnout nebo je to návrat k obvyklému stylu. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A teď ještě otázka křtu: chtělo by se zdejšímu osazenstvu jít na křest? Kdybych ho teď začala organizovat, bylo by to na konci listopadu v některém z osvědčených míst z minula (v Praze). Posezení, popovídání, nějaké to občerstvení a překvapení: pravé össenské myceliální amulety...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA: Jsi hrdinka :)
    Já tak nějak napůl čekám, že mi všichni začnou hromadně nadávat, protože tenhle díl je tak trochu "vysvětlovací" (což je holt potřeba odbýt si teď, aby to nerušilo finále); čili jsem ráda, že vím o první přeživší :) Jestli i palačinky přežily, tak super...
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN: Ech chápu, já pro to taky extra jela. A pak jsem se vracela domů vlakem abych mohla číst, neb v autobuse číst nemůžu, protože bych blinkala.... pak jsem večer smažila palačinky s knížkou v ruce...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Beseda v Pardubicích (a pak ještě večer v Hradci; před chvílí jsem přijela a kombinace zeleného čaje a kafe, kterou jsem do sebe nalila, abych na dálnici neusnula, mě teď nutí civět na sítě a sdílet fotky :D) Lidí se sešlo docela dost (tedy na měřítka knižních besed) a stihnul se i rozhovor do rádia. Komínek knih vpravo není můj, ten patří k Tomáši Bandžuchovi, který tam byl po mně.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA:
    BRAMBOREENA: Ech, k nám na sever do divočiny se knížka dostane bůhví kdy, tak nemachrujte s tím jak to všichni už máte doma. Mně tady nezbývá než tiše sedět a trpět.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Beseda v Pardubicích (a pak ještě večer v Hradci; před chvílí jsem přijela a kombinace zeleného čaje a kafe, kterou jsem do sebe nalila, abych na dálnici neusnula, mě teď nutí civět na sítě a sdílet fotky :D) Lidí se sešlo docela dost (tedy na měřítka knižních besed) a stihnul se i rozhovor do rádia. Komínek knih vpravo není můj, ten patří k Tomáši Bandžuchovi, který tam byl po mně.



    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA: No to byl fofr... člověk se s tím rok píše, a oni to pak přečtou za večer :) Rozhodně jsi první!
    Ad mrtvoly: ono je to všechno vymláceno už z minulých dílů, není tam moc koho zabíjet, pracně jsem hledala, koho by ještě šlo zavraždit :)

    Já už mám pátý díl taky doma, byla jsem si v Argu. Hmyzák se vyvalil, sotva otevřeli dveře - mají to tam naskládané v balících na schodech hned za vchodem, takže člověk nic netuše vstoupí a k smrti se lekne obřího pavouka.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    tak včera zhruba ve ve 3 odpoledne jsem ho koupila v Luxoru na Dejvické v metru.... teď jsem to dočetla, nedalo se přestat... první pocity.... co já teď budu dělat než vyjde zbytek - jako vždy to končí v půlce věty.... druhé pocity, ty mrtvolky se nějak vrší, kupodivu žádná zásadní... jen u Julie jsem tedy předpokládala jiný osud :-)
    a jsem ráda že "ona" scéna byla vystřižena, neseděla by tam.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: a může za to EU a norské fondy. Bez nich by rodné město nenakoupilo nové šaliny, byly by tu furt ty staré, kde umím schůdky na autopilota a tudíž vystupovat tak jaksi bez přemýšlení. Ten novej model je má jinačí, takže jsem šlápla na schod, který tam nebyl, přeletěla jsem ostrůvek a rozplácla se na silnici. Naštěstí nic nejelo, jinak bych sem diktovala skrze spolek spiritistů.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    XCHAOS: no jasně... veverkova... hned jsem tam běžela :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YENNEFER: jako kde - v kosmasu na Letné? nebo kde si dám offline víkend? :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    XCHAOS: kde?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Ulovena paperbacková verze, na Letné. Ani není znát, že jí sbírali rozsypanou někde v pangejtu. Tak si dám offline víkend...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ja se dycky bala tahat ctecku na vandry, ale uspora mista (14 dnu s batohem na zadech, spani ve stanu, to se cloveku nechce tahat 7cm knih o vaze dve kila) mne presvedcila. Vsak vetsinou ji clovek rozkrapne, jak dorazi domu:-)))))
    Predchozi ctyri dily byly bezpecny, tak snad HLasy a hvezdy neobsahuji nejaky tajemny osseansky viry, uz ji mam v ctecce, tak az ji vecer otevru, tak snad se nacte:-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Ajaj... no naše expertka zas v létě vzala čtečku na tábor; byla to blbost, uznávám, ale když dyslektik najednou projeví touhu číst, uděláme VŠECHNO A COKOLIV, abychom tu jiskřičku nezadusili a naopak rozfoukali... no a taky chcípla (tedy čtečka a jiskřička, ne Uršula). A to měli stan s podlážkou, takže do něj pršelo jen trochu... :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Jo, plísně. TO jsem tak vypadla z šaliny ústy přímo na hubu a odnesla to i kabela a v ní umístěná čtečka, která prostě zatuhla a umřela. Zatímco papírové knihy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam