• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: a nějaký nebožák se ubreptne a už je z něj novočeštinář ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RIP: Čili "toužený" by taky stačilo.
    Příruční slovník a databáze lexikálního archivu
    http://psjc.ujc.cas.cz/search.php?heslo=tou%C5%BEen%C3%BD
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    RIP: no ale to je právě to. Tohle je gramaticky správně... tohle není prasopysňých křyžácích, ale spíš o pudu sémantické sebezáchovy :-)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: To je místo "vytoužený". Novočeština, slovo jako slovo; zvykej si, strávíme v tom zbytky životů a kdo se ozve, je gramatický nácek :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: No jo no... :) My starší dámy jsme holt takový pomalejší, taky už nám to tak nešlape ani nemyslí... :D

    Lidi, jsem fakt jediná, komu výraz "toužebný konec" připadá divný? (Podotýkám, že toužebný pohled i toužebně očekávaný konec si představit dovedu... sama vrhám toužebné pohledy na dolní lištu s počtem stránek a znovu a znovu se zklamávám...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    :: OSEL.CZ :: - Houby a houbám podobné organismy v biotechnologiích
    http://www.osel.cz/9203-houby-a-houb-m-podobn-organismy-v-biotechnologi-ch.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRAMBOREENA: souhlasim tam s uvedenym, ze to musis nechat prelozit do eng.. to proste musi mit uspech! :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Začal se prodávat první nábytek vypěstovaný z hub | ecoFuture
    http://www.ecofuture.cz/..._source=4004&utm_medium=PR&utm_content=Facebook&utm_campaign=NabytekHouby
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: rozvláčné, místy až filozofické tempo celé ságy... :-)))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Už jsem si říkal že sem dlouho nikdo nic nenapsal.

    No, a už se aspoň trochu ví kdy ten "toužebný konec" doopravdy nastane? Pokročil šestý díl, nepokročil ... ?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    "Toužebný konec" není (ať už se tím souslovím míní cokoliv).
    Hlasy a hvězdy: Toužebný konec Mycelia se odkládá ~ Fantasya.cz ~ Články
    http://fantasya.cz/clanek/hlasy-a-hvezdy-touzebny-konec-mycelia-se-odklada
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ptala jsem se po dalších audioknihách a přišla mi odpověď:

    Dobrý den,
    na další MYCELIUM se určitě chystáme, rozhodně bude letos (ideálně v květnu/červnu) MYCELIUM 3 a dá-li Akkütlix, tak snad zvládneme i čtvrtý díl. Už brzy to přidáme i na naše stránky.
    Díky za přízeň i trpělivost a srdečně zdravíme,
    Váš OneHotBook
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    V sobotu 4. 2. budu na Pragoffestu odpoledne (od dvou má Martin v herní linii pořad všichnivímeočem), od tří je v linii Knihovna nějaká beseda s autory (další všichnivímeočem), od pěti má pořad Temnářka o ženském psaní (taky všichnivímeočem plus zmínka o Ženě se lvem), čili po tuto dobu tam budu (pokud někdo umírá touhou po něčem podepsaném nebo po myceliálních amuletech).

    http://www.pragoffest.cz/archiv/2017/program_pgf17.pdf
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Žena se lvem: antologie povídek českých a slovenských autorek fantastiky (recenze) - | Fantasy magazín
    http://www.mfantasy.cz/...e-lvem-antologie-povidek-ceskych-a-slovenskych-autorek-fantastiky-recenze/
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    FERRYH: Je to stejně zákeřné, jako ve spoustě sci-fi pověstné "červené tlačítko." Zmáčknout, nezmáčknout :). Co si většina vybere. Vidím tenhle spoileroidní obdélník a vybaví se mi scéna z "Pátého elementu," jak tam takový ten zloun Zorg prodává zbraně. Po dokončeném obchodu prohlásí něco jako, že ho nikdy nepřestane překvapovat, proč se kupci neptají na to, k čemu slouží to červené tlačítko na spodku zbraně. Načež kupci to zjistí, zmáčknou a všechno vybuchne :).
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    stejne to bile oznaceni SPOILER tak silene ty lidicky laka (jsme preci ze zvedavych opic! to je prostre priroda! :))), ze se i tak podivaj - nu ale pak maj co nadavat na sebe ze? :o)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA: Nojo, tak ale ne každý je takový rozený intrikán jako Lucas. To bych jí nezazlíval, já bych na jejím místě nepředvedl nic lepšího :-) Chápu že se na velekněžčino místo nacpala jen na chvíli, aby uvolnila Lodě. Spíš mi na ní vadí že ten plán tak rychle vzdala a když se dostala k moci, tak se jí to zalíbilo až moc.

    Taky jsem zvědavý co z toho nakonec vyleze. O hvězdovládcích toho až tak moc nevíme, třeba co by se vlastně mělo stát až přijdou. Ono i v knížce si o tom každý myslí něco jiného.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    já se tedy přiznávám že jsem to nevydržela nikdy... i jsem si přečetla všechny ukázky
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Všechny spojlery vskrytu... ukryté, zakryté, zabílené nesympaticky, jsou nehorázně lákavé :).
    IDLE
    IDLE --- ---
    Cakryš, já to ještě nedočetla. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam