• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RIP
    RIP --- ---
    Pomóóóc, zabloudil jsem do klubu plného lidí (lidí?), kteří používají ossé(?)nskou klávesnici a píšou na ní neviditelným písmem na bílém podkladě! :-)
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN:
    už ji vidím jak dobrovolně popíjí räwë, čaj to být nemůže. Lepší bude z ní udělat šmudlu. Neumyla misku na vahách a lžíci od posledního míchání pětice na výrobu těch svých sošek ve sklepě... obyčejná kontaminace, vyrostlo mu to v konvici potají, nečekaně. A tak je tam i zbytek pětice jako na zavolanou pro potřeby zelené lastury...

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: To je dobrý! To by šlo!
    Jinak já k tomu svého času měla excelovskou tabulku... poslední editace je z března loňského roku a k Morrisonově proměně jsem mezitím ještě něco nového domýšlela, co tam není dopsáno, ale jinak to tam v hrubých rysech je.



    SHEALA
    SHEALA --- ---
    uf, někdy si musím dát dohromady, co která látka dělá. Gommeršaul způsobuje ukecanost. Laeghur pomáhá gleenwarinum při psychotronických operacích. Okre co vlastně sakra dělá okre?
    Yantrun mění lidi na osseany.,.. jak lidi, snad jen gerdánce? Lidi to zabilo. Ano, Gerdánci jsou taky lidi, ale malinko jinak? Nebo mají v sobě suhlel? Otázky samé otázky....
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA:
    Už jsem na to přišel. Ëltaühl tam ty spóry pětice neměla proto, aby měnily lidi na össeany, ale proto, aby si z nich dělala čaj. Nevím jaké účinky by čaj z yantrünu měl mít, ale každý össean ví, že když se pije jen tak, tak z toho je pak člověku divně od žaludku. Räwë bylo vynalezeno jako kompenzace negativních efektů yantrünu, a tak nepřekvapí, že to tak funguje i u čajů, a yantrünový čaj se doporučuje zapíjet čajem z räwë. Ëltaühl měla oboje spóry smíchané ve správném poměru v krabici, protože samotné räwë jí nechutnalo, takže ho pila stejně jen spolu s yantrünem. No a Kamëlë to sice věděla, ale další räwë Lucasovi neuškodí, tudíž to neřešila a nechala ho tam.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    LASHANA:
    Nojo, přečetl jsem si to znovu a souhlasím. Kdyby Kamëlë namíchala Lucasovi kompletní pětici a ne jen gömeršaül a yantrün, tak by to všechno vycházelo. Jenže v té míchací scéně fakt nevidím ani chvilku, kdy by to tam Kamëlë mohla ještě podstrčit. Aby to tam cpal Aš
    ~šád, to už by bylo moc překombinované, a vlastně ani neměl kdy.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN:
    nee, popsáno bylo pouze působení gömeršaülu, což souhlasí, ten v té směsi byl. Byly tam dvě z pěti, první a čtvrtá. Ale na pytlík napsala znaky pro první tři, aby ho oklamala... Proto to taky Julii moc dlouho nevydrželo, zrovna tam to logicky problém není....
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: Ty bojkotuješ spoilerový tag!

    LASHANA:
    Míchání ... nojo, to máš pravdu. Ledaže by v bedýnce s výstražnými pruhy měli směs yantrünu a räwë, nikoli pouze yantrün. Ne že by to dávalo velký smysl.

    Ad zelená lastura - Lucas měl přeci ve směsi i gömeršaül; a sice to ve scéně míchání výslovně řečeno není, ale předpokládám že i laëghür a ökrë, protože tím se pak sjížděla Julie Lothová. Lucas její absťák poznával, takže muselo jít o některou z prvních tří, a nebo spíš o všechny.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    SHEALA: já věřím že BRAMBOREENA něco vymyslí :-)
    já už to znova četla a nějak se nemůžu dočkat až se konečně dozvím jak to dopadne.
    Která z postav asi tak přežije.... :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    LASHANA: uf, rawe se přeneslo z lucase do lastury? Sakra, musím si to přečíst znova :D
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN:
    jenže ono to bylo v tu chvíli míchání popisováno dost detailně :-) i s pruhovaným kontejnerem.
    A navíc, co ten zbytek řady, bez něj přece nepřežijí působení yantrünu déle jak 2 týdny...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: Následujte mně, vy, kdož se zovete räwëisté! Musíte celý svět přesvědčit, že tam räwë bylo zamíchané, protože jen tak dosáhnete spásy!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA:
    Já bych řekl, že Lucas räwë sice nepotřeboval, ale Kamëlë mu ho tam mohla přimíchat. Třeba toxiny räwë nějak pomáhají při proměně když jich je víc, takže mohlo dávat smysl mu pro tu dobu houbového rauše trochu zvednout hladinku poslední z pětice. Třeba pak tělesná proměna proběhne snadněji, nebo se s ní jedinec líp vyrovná. Koneckonců z pořadí pětice by se dalo odvodit, že se počítá s tím, že v tradiční sestavě se räwë dává až nakonec ... Kamëlë ho tam mohla přidat i ze zvyku, a nebo prostě proto, že se neodvážila příliš měnit zaběhlé postupy.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: ale tak máš logickou díru v knize. Víš kolik je kontradikcí v bibli?
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    BRAMBOREENA:
    jedině do toho zamíchat Aš~šáda, ten to může psychotronicky vyměnit, jenže zase nevím kde ty houby sežene....
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA:
    S Gilesem to vymyšlené je a v šestce to i bude - na tom Lunaparku bylo jenom samotné räwë, což u všech návštěvníků vyvolalo nemoc, ale ne zmodrání (protože tyhle viditelné změny způsobuje konkrétně a jenom yantrün). Giles měl štěstí, že měl za manželku gerdánskou agentku Ainei, která všechny složky a jejich účinky znala, čili ta mu pak dala spóry Pětice bez yantrünu, čímž ho zachránila, ale vzhled se mu nezměnil. Ale co se týče té Zelené lastury a Lucasovy konvice, zatracená práce, to tam tedy mám blbě... :( a to teda nevím, jestli ještě vymyslím nějakou krkolomnou konstrukci, abych se z toho vykroutila :D
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    BRAMBOREENA: můžu se zeptat?
    Něco mi nesedí, Lucasův otec byl vystaven v Lunaparku Luna působení räwë, nezemřel, nicméně je evidentní že psychotronické schopnosti měl a vzhledem k tomu, že jaksi zaživa nezmodral i oči měl nejspíš normální, dozvíme se jak to s ním tedy bylo?
    A kde se pak v zelené lastuře vzalo räwë, když ho Lucas v konvici neměl, měl tam přece jen gömeršaül a yantrün, tak jak mu to Kamëlë namíchala do pytlíku....
    SARGO
    SARGO --- ---
    Audio verze je naprosto a zcela a bezvýhradně skvělá.
    Vyzkoušeno za vás: dobře se s ní uklízí, povaluje v posteli i řídí. ;-)
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    Houby se šíří u nás v samošce... nejen obyčejné žampióny a hlíva ústřičná, či sušené do polívky. Už podnikly útok i na úsek sušenek - 2 druhy - nožky ze sušenek, klobouky z čokolády - mléčné a bílé.....

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To asi ne, ale jesti to dosáhne do Prahy to nevím. Ale píšou že se to dá poslouchat i přes internet - http://www.rozhlas.cz/vysilace/vysilace/?stanice=7
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam