• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JANADVORACKOVA: Nojo, tak tady to Y zůstane na věky věků

    BRAMBOREENA: Jsem rád že se líbí :-) Na pilu jsem si netroufnul. A největší nervy jsem měl při broušení kosy, tam se může stát poměrně snadno že o čepel škrtneš rukou. Normálně ani ne, ale když na to nekoukáš ...

    Koza Adélka do knihy při dojení nakukovala, a je zvědavá jak dopadne. Prý dokud jí nedám přečíst poslední díl, tak bude dávat jen poloviční množství mléka. Tak co jí na to mám říct?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: :D No to je boží! Kozy a soustruh a lukostřelba, vedeš tam idylický život v tom lůně přírody... Ale upřímně jsem si oddechla, že na motorovou pilu nedošlo :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Editace nejde, respektive jde stylem "smazat a napsat znovu," ale to už se to neuloží tam, kde by to mělo být.
    Byl to tvrdý den, na "y" bych se vyprdla :).

    VANEK: Tkalcovských? Jednou rukou? V druhé knihu?
    SARGO
    SARGO --- ---
    KAVEN: Na pastu na kartáček mám stejnou metodu. Snídaně též sedí, tam není moc možností. I nošení kbelíku odpovídá zavedeným standardům. Pak už to vázlo, pro štěstí nejbližší chirurgie jsem městský člověk; a zde vidím proč to tak i musí zůstat. :-D Máš skvělý denní program! :-D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: Jo, soustruh. Mám tam s ním někde i lepší video
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VANEK: zajímavý, vidám na Nyxu, rozumím na facebooku. Sice jsem si dala kávu, ale mám taky rozdělaný dvě věci.
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: (Na Facebooku samozřejmě chci říct, pardon; nedal jsem si kávu a pracuju na několika stavech.)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN: to byl soustruh tamta mašina? Zirám.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Ježiši, a já jsem napsal "vítejte" s tvrdým y. Tfuj, nedá se to tady nějak editovat?

    Jinak děkuji za přízeň, určitě z toho nakonec bude aspoň nominace na Oskara :-)
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    já se bála už u sekery :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KAVEN: u te motorove pily uz jsem zacinal mit trochu obavy :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Místy to vypadá docela nebezpečně. U sekání kosou bych četla jeden řádek furt dokola :). I ta koza měla dojem, že si smlsne :).
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Škoda, že tu nejsou vedle palce taky další emotikony jako na Nyxu.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Beru vás za slovo. Výtejte v nejnovější reality show Mycelium: doopravdy chytlavý román . https://www.youtube.com/watch?v=dVLKPC4nkWs
    ALRIKA
    ALRIKA --- ---
    KAVEN: Nebo přemluvit kozu, aby tu knížku na chvíli podržela...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Technický dotaz: dojení kozy novým způsobem (s maskou a jednou rukou a v průběhu čtení) zapříčiní úlek a zmatení zvířete, což vyústí v sežrání knihy. Nebude pak takové poplašené zvířátko dojit houbovou omáčku? Tedy... mohlo by. Nebo... jak to udělat, aby mohlo :)?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: To by nešlo, kozy mají dva cecíky, na to potřebuju dvě ruce. I když dalo by se to střídat, nejdřív podojit jeden, pak si přendat knížku a dojit druhý.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Mám tady k zapůjčení össenskou masku.
    Akorát je trochu problém se v ní dostat k zubům, musel bys vymyslet nějakou jinou činnost... třeba dojení koz.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: Ale to bych si musel přelepit oči páskou, aby mě nikdo nepoznal :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KAVEN: nemohla by tvoje žena to natočit? Argo by mělo skvělý vidko pro marketing :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: To musím říct v Argu, ať to napíšou na obálku: "Tato kniha rozvíjí jemnou motoriku. Doporučuje deset z deseti chovatelů koz!" :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam