• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ZOIDBERG: Že bychom se jí složili aspoň na první kapitolu? :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    TTYGR: Jaké jsou u nás výdaje na autory? Takové že umírají hladem…pokud nemají jinou práci.
    RIP
    RIP --- ---
    TTYGR: No, jaké, různé jsou :-) Undergroundový komiks si můžeš za nulových nákladů zhotovit špačkem tužky na makulaturu, kdežto tohle
    Mistrovská díla Evropského komiksu: Kasta metabaronů - Juan Giménez | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/kasta-metabaronu-228090
    mělo prý náklady přes tři čtvrtě mega.
    Tak holt něco mezi tím :-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    CORNHOLIO: Kdyby tím komuxem bylo Mycelium... :-)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    TTYGR: bavíme se o honoráři pro autorku, aby mohla nějaký komiks eventuálně vůbec nakreslit:) Vydání se pak může řešit crowdsourcingem, nebo to bude online webkomiks zdarma, atd., možností je hromada. Klíčové je zaplatit vůbec vytvoření toho komiksu.
    Ale to jsme těžce OT a v říši hypotetických snů:)
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    ZOIDBERG: jako netuším jaké jsou výdaje na vydání komiksů Ale proč ne?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    KAVEN: To tu asi nikdo nezaplatí...
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    KAVEN: já ji neznám tak dobře, ale troufnu si tvrdit, že pokud by dostala takovou nabídku, byla by nadšená:) Záleží jaký bys na to měl rozpočet a možnosti vydání.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    CORNHOLIO: Nechce nakreslit komiks?
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Tohle stojí za sdílení: fanart Ester Kuchynkové - Aš Šád z Folmahiwy!
    HARALD
    HARALD --- ---
    VANEK: Zmizel v problémech s připojením přes mobil. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    HARALD: HARALD: HARALD: HARALD: Kde je ještě jeden post za pátý díl? ;-)
    HARALD
    HARALD --- ---
    První knihu Mycelia jsem začal číst 25. prosince. Pátý díl jsem dočetl 3. ledna. Byly to hezké svátky. :)

    A teda, Bramboreeno, všechna čest. Jedna z nejlepších sf, co jsem kdy četl.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Včera si tak jdu po kauflandu a přišla mi smska "Čtu v protonaci, že prej hledáš v kauflandu nějaké houby."
    Tak se rozhlížím, málem jsem si krk vykroutila. A nikde žádný známý.
    Moje odpověď byla "Ale houby."

    Kolegu to slušně vzalo -:))). Čte tedy zatím druhý díl, protože pravil, že to na něj není moc rychlé, jako akční, a že má problém všechno si zapamatovat. Ale zatím to nevzdává.
    Základní pojmy už ale chápe.
    Tyjo, je vtipné ho v práci sledovat při poslechu. Sedíme naproti sobě a on se kolikrát tak jako zasní, zasekne a čumí :).
    TTYGR
    TTYGR --- ---
    UNREALONE: tak přesně tohle to mě napadlo asi před měsícem a vzhledem k tomu že 30. Mám závěrečné zkoušky a tudíž potom i čas tak jsem zvědav jestli budu mít nervy číst to od začátku...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Ale co, po roce budou zase vanoce, tak o duvod vic se tesit
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Teď už to musíme vydržet. Nejvyšší čas začít znovu od začátku, aby si to člověk náležitě osvěžil než přijde "poslední“ díl :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ROMI: Poslední slib je do 30. ledna . Jen se obávám že to Vilma neslibovala v össeinu; což je, jak všichni víme, "jazyk smrtelně vážných záležitostí, a tedy i slibů míněných upřímně". Takže ... kdoví?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ROMI: chudinka koťátko...
    ROMI
    ROMI --- ---
    uz jsem tu dlouho nebyl, tak se po pul roce zeptam, jak to vypada s poslednim dilem? :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    CORNHOLIO: Tak tak, než jsem se vzpamatovala, dva dny to trvat mohlo. 58 bych nedala, ale kdo ví, třeba až vyjde poslední Mycelium...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam