• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: A to je vlastně pravda, já ji mám v duchu nějak s tebou spojenou, jen už nevím přesně jak.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Autorka těch fanartů bydlí od Třince za kopcem, tak ji můžeš pozvat.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Ukazovat si navzájem plísňová onemocnění... no to je vyšší level, to až po půlnoci :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Uspořádat soutěž: kdo přijde s co nejvíce projevy plísňových onemocnění, klidně i s nivou v kapse a lisohlávkou v té druhé, plus můžou donést i nějaké čerstvé krevní testy svědčící o nějakém tom nepovoleném setkání se světem drog, dostane knihy :).

    No a pak by tam mohl dorazit policejní pes - ten by to hodnotil :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Chvíli mi to v hlavě šrotovalo... ale je to sedmý pád. Rinvit a spol udělali moc pěkný letáček, jen ta moje fotka to tam kazí :D Ale zas Martin to zachraňuje. A kniha je vizuálně krásná, všechny ty Letopisy se mi líbí... ať žije mrtvej pták!

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HARALD: Super... myslím, že když dají na začátku ty lysohlávky, už nemusej řešit nic dalšího. :D

    ZUZKAOU: Tomáš Pipota z dobříšské knihovny, který měl v tom videu prsty, dle vyjádření zájmu u FB události možná bude na té vukogvazdské trachtaci příští čtvrtek, na kterou jsem dávala link níže, tak koho zajímá video na Ve stínu Říše, které málem způsobilo ozbrojené střety dobříšských občanů s dobříšskou radnicí, má možnost se osobně zeptat na podrobnosti (teda kromě lidí, kteří jsou zrovna v Jeseníkách). :D

    MOUNTBATTEN: cosplay dobrý, to jim zkusím poradit.

    Ještě mě napadlo zkusit vyhlásit výtvarnou soutěž; když už se spontánně vynořily ty dva fanarty, které tu byly před týdnem, třeba by se rozhoupal ještě někdo další a vznikla by galerie postav :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOUNTBATTEN: inu Šumperk ;-) Jinak stadard je 6 minut a 40 sekund, takže to přetáh o nějakou minutu, no.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ZUZKAOU: nepřešvih formát? Nějak dlouhá pečakuča, ne? :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    a samozřejmě každý účastník doporučený kostým muchomůrky! To by z dětských karnevalů moh nejeden mít doma!
    :))))
    HARALD
    HARALD --- ---
    BRAMBOREENA: Pozvat bezdomovce s pěknou přehlídkou kožních plísní.

    Ve stánku prodávat myceliální pečivo.

    Servírovat shitake polévku.

    Distribuovat lysohlávky mezi návštěvníky.

    A hlavně dostatek produktů kvasinek na baru.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak tihle by tam mohli dodat polena se shitake jako dekoraci a svou reklamu ;-)

    True Shiitake | Přírodní houby z dubového dřeva
    https://www.true-shiitake.cz/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRAMBOREENA: k houbovemu caji by se mela podavat i houbova cokolada
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: aha, tak ne, to byli dobříští.

    Město cenzuruje facebookové příspěvky knihovny, prý by mohly propagovat nacismus - Příbramský deník
    https://pribramsky.denik.cz/...ove-prispevky-knihovny-pry-by-mohly-propagovat-nacismus-20171208.html

    Třinečtí knihovníci byli na Pecha-kuche v šumperku a jsou taky super.

    Pecha Kucha Jan Delong
    https://www.youtube.com/watch?v=6owdcUkKFlI
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: normální houbový čaj ;-)

    To je pořádá taková ta vtipná knihovna, co měli upoutávku na tu náckovskou antologii ve stylu dooma a nelíbilo se to radncici? Ti by nějaké lidské oběti mohli být schopní uspořádat.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BRAMBOREENA: vytáhnout starý knihy z špatně větraných depozitářů?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Netušíc, co činím, promořila jsem houbama knihovnu v Třinci! Z korespondence s organizátory Triconu:

    "U příležitosti vaši přítomnosti rozhodli" (pořadatelé) "obecně celý Tricon tematicky ladit do světa Mycelia. Máte pro nás případně nějaké tipy?"

    Mám cukání napsat, že by se měla rozhodně uspořádat lidská oběť... ale asi vyměknu a doporučím akorát plísňový sýr :D Nebo máte někdo nějaké nápady, co houbového by se dalo instalovat či podniknout v knihovně?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    VICKE: To byla ta Růžová krychle? Netřeba přepisovat, jiní dávno digitalizovali. Když už jsem to měl v rukou, přečetl jsem si Harrisonova Podzemního potapěče.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Pragoffest ještě odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/1947486492180528/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě nejbližší akce, kde budu:

    24. 1. Liberec - křest Karolininy knihy Ve stínu rudé věže: https://www.facebook.com/events/873504072824280/ (křtít bude Jan Kotouč, já jsem publikum)
    25. 1. Praha - Smíchov - křest dalšího dílu Letopisů Vukogvazdské družiny: https://www.facebook.com/events/139451186721637/ (křtít bude Martin Klíma, já jsem doprovod)
    3. 2. Praha - Pragoffest - bude tam nějaká beseda o antologiích "Žena s..." (doplň zvíře), nějak jsem nepochopila, jestli mám taktéž besedovat, nebo jen fandit z publika, ale každopádně jsem přislíbila, že tam zajdu
    3. 3. Třinec - Tricon - loni jsem se ulila, letos už tam vyrazím, ač je to lán cesty.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Ten bych taky potřebovala... Ale ono je to přesně tak, jak píše Argannah: jeden krok kupředu, dva kroky dozadu, to celé porůznu na ploše šesti set stran. Tenhle kousek s Danielem Byrdem jsem ještě vsouvala do třetí kapitoly, která jinak byla dávno braná jako hotová. A totéž mi dělá i osobní váha! Sem a tam! Nevěřím nikomu, žádným přístrojům, bestiím bídným!!! Je to stejně všechno spiknutí! :D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAVEN: Hele nevím, jestli tohle má smysl po jakémkoli tvůrci chtít, ono by tam taky jeden den mohlo být 80%, druhý den 75%, třetí den 90% s komentářem "jsem borkyně, za týden to dám", a o další tři dny ve tři ráno 0% a výkřik "ssmjazala sem tto, tavkoá blbost, čas sio pčřiozaant, že vůbecneumim psát, kdejedalší vodka".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam