• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    RIP
    RIP --- ---
    FIFI: Ty stránky mi připadají jako dokonalá ukázka umění předložit jako cosi neslýchaně novátorsky revolučního něco, co už stejně kvílivě otravným tónem nepochopeného génia dělal žbudlilión lidí předtím :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FIFI: Ehm, „je dost magor“ by sedělo na hodně nakladatelů, zvláště těch, co dělali/dělají sci-fi.
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: mne se dnes zdalo o jednom nakladateli, je to dost magor:

    https://jksamuel.cz/index.php/obchod/


    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RICARDERON: kéž by
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    LADY_MYSKA: Hádám, že to Vilma chápe jako termín odevzdání rukopisu.:)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Tak určitě...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    opravdu?
    31.10.2018
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RICARDERON: byli tam sgenové?
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    RICARDERON: 6 je sice dokonalé číslo (dokonce první), ale sedmička zase nosí štěstí :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RICARDERON: Tak to už se opravdu dostáváme na hranici psychotroniky.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Dneska se mi to tom zdálo. Nelžu. A nebyl to hezký sen. Každopádně ne, sedmý díl neprošel ani ve snu.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    JANADVORACKOVA: jestli vubec. Spise by byla upalena jako carodejka
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    FERRYH: Jenomže ve středověku by Vilma dostala na psaní brk a místo lampičky svíčku. Já bych to neriskovala, mohlo by se to krapet protáhnout.
    Ale z hladu by zase mohla mít super halucinace :).
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MEANKITTY11: ve stredoveku prej na umelce meli sve metody!
    ... hladomorna a dokud nedopises nejis! :O)
    ach ty zlaty stary casy! :)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Jestli se tý šestky nedožiju, tak tě, Bramborýno, přijdu strašit.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Někde online to asi bude, ale nemám vůbec tušení kde. Nevím co to bylo za televizi ... ČT to nebyla, Nova taky ne :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Boží :) Mycelium nebylo nadarmo :) Je to online, máš link?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tak dneska jsem byl na jedné akci předvádět soustružení. A přišla tam nějaká místní televize, a prý jestli se mnou můžou natočit rozhovor. Tak trochu mě to zaskočilo, ale zareagoval jsem po vzoru Lucasova "Živý vstup do vysílání za 30 sekund? Jistě, žádný problém." Takže jsem to nakonec v pohodě absolvoval, a dokonce to vypadalo že ta redaktorka byla nervóznější než já; byla zjevně ráda že mluvím sám a ani mě nedrtila otázkama.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BOB_GALLOWS: Rovnou pět prstů! :)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: Zajímavý psychotronický oxymor(f)ön, má v tom prsty pětice? :)
    EULE
    EULE --- ---
    ELHO_CID: To mi pripomina pravidlo “nemysli na zlutou kostku” :))
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    EULE: Však říkám, že jsem v tom nevinně. Hanina se mě ptala, koho má pozvat do Velvetu a já jí odpověděl, že kohokoli, jen Vilmu ať nechá v klidu proškrtávat vedlejší linie. No a ona mi na to řekla: "No vidíš, Vilmu, to je výborný nápad!"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam