• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    EULE
    EULE --- ---
    ELHO_CID: To mi pripomina pravidlo “nemysli na zlutou kostku” :))
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    EULE: Však říkám, že jsem v tom nevinně. Hanina se mě ptala, koho má pozvat do Velvetu a já jí odpověděl, že kohokoli, jen Vilmu ať nechá v klidu proškrtávat vedlejší linie. No a ona mi na to řekla: "No vidíš, Vilmu, to je výborný nápad!"
    EULE
    EULE --- ---
    ELHO_CID: Ale my se nemame na co tesit, pokud se zvani bude casteji opakovat :(
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Z toho si nic nedělej, já vím nejlíp jak těžký je říct jí 'NE'. A malá psychomotorka bude nejspíš stejná jako její matka. Mám se na co těšit.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: ... a já se zkoušela vymluvit. Nepovedlo se. :/
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Hanině jsem zkoušel zakazovat tě zvát, že musíš škrtat. Neposlechla mě. :/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Nemám čas vymýšlet něco novýho, tak budu povídat, co povídám vždycky, ale v Dark Velvetu to ještě neslyšeli :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    743. Pořád škrtám a pořád to přibejvá.
    EULE
    EULE --- ---
    Ze ja vul to nevydrzela a ten paty zacala cist ... pres prsty bych si dala. A to jsem byla rok cista ....
    VANEK
    VANEK --- ---
    Že já vůl neofotil z Mistrynina monitoru sneak peek...
    HARALD
    HARALD --- ---
    RICARDERON: Takže kdy? :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak bylo to v pořádku, dokud se po šestém dílu nezačal včera u Vilmy na zahradě poptávat Peter S. Beagle...
    IDLE
    IDLE --- ---
    OMNISLASH: Pokud se nic nezměnilo, tak je to stále za mrtvé koťátko.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    je jeste ok ptat se, jak to vypada s dalsim dilem, nebo uz se tu za to rozdavaji bany? :)
    RIP
    RIP --- ---
    BALAENA: (Já zas myslel, že myslel PROSIT, ale šlápl si na jazyk...)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VANEK: jsem nejdřív četla Vylákat - zazdít...
    a ono to taky dávalo smysl ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: I ve sklepě? (Vylákat - zavřít - PROFIT!)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak už tu máme červenec a v lese prej plno hub! V Argu asi málo vlhko, nebo co...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAVEN: ...ale zas máte kozí jitrnice. Jedna nula pro zapadlé kraje.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: Teda nevím kde bydlíš, ale v našem zapadlém kraji jsou knihkupectví ráda když mají dvě prodavačky. Pokud někde mají PR týmy, tak je ukrývají opravdu kvalitně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam