• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ROMI
    ROMI --- ---
    BALAENA: uzitecna odpoved, takze je to zakazany se ptat kdy to vyjde, mam zkoumat 600 prispevku abych se neco dozvedel? ;)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ROMI: chudinka koťátko
    ROMI
    ROMI --- ---
    tak jdu zas po dlouhy dobe kolem a je nejake info o vydani posledniho dilu?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    KAVEN: Také už smíchy nemůžu, díky za zvednutí nálady:
    "Když spatřila nechutnou krutost v jeho tmavých očích, projel jí záblesk pocitu nebezpečí. O chvíli později upadla do studně."
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FIFI: " Oficiálně jsou hodnoty alkoholu v krvi nad čtyři a půl promile smrtelnou dávkou.

    Zdroj: https://ostrava.idnes.cz/...ohol-opilec-1p7-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180924_082015_ostrava-zpravy_jog"
    ok :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FIFI: Ale to je okres Bruntál, že. Polským ekvivalentem Bruntálu jsou Vojslavice u Chelmu.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GROBENIUS: tohle je neuveritelny pribeh, v praci jsme se vcera smali, az se regaly s knihami prohybaly, rano to probehlo i na Evrope 2, deti mi to ctou na FB, ale v echu to nenapsali cele, doporucuji toto:

    Zraněný houbař měl v krvi 8,83 promile alkoholu. Pil jsem jen pivo, tvrdil - iDNES.cz
    https://ostrava.idnes.cz/...ohol-opilec-1p7-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180924_082015_ostrava-zpravy_jog
    cituji:

    Pacient s médii nechce hovořit. „Proti novinářům nic nemá, ale obává se ostudy. Zvláště pak se strachuje reakce jeho 95leté babičky,“ dodal mluvčí nemocnice.

    :)
    Lékaři se zdálo, že pacient hůře artikuluje. Muže se proto zeptal, zda pil alkohol.
    „Přiznal jedno a půl piva, které vypil po úrazu. V rámci předoperačního vyšetření jsme mu nechali udělat krevní odběry na přítomnost ethanolu v krvi. Po přepočítání hodnot jsme zjistili, že má pacient v krvi 8,83 promile alkoholu,“ pokračoval Stošek.
    Jak uvedl mluvčí Krnovské nemocnice Jiří Krušina, místo operace byl houbař přeložen na interní jednotku intenzivní péče. Mluvčí dodal, že primářka interního oddělení Krnovské nemocnice Naděžda Mičudová se za svoji třiatřicetiletou praxi s něčím podobným nesetkala. :)

    Vystřízlivěl po 24 hodinách, až pak jej mohli operovat
    „Pacient chodil, byl orientovaný. Klinicky vypadal maximálně na tři promile alkoholu. Přibližně o hodinu a půl později jsme mu nechali udělat další odběr, kdy měl po přepočtu 8,15 promile alkoholu v krvi. Pacienta jsme proto hlídali a pomocí infuzí hydratovali,“ sdělila primářka Mičudová.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Pro případ, že by někdo dosud neměl prolezlý web argenite.org, silně doporučuji toto: http://www.argenite.org/page-perlicky-z-prekladu . S myceliem to sice nemá nic společného, ale stojí to za to. Jsem tak asi v desetině a už slzím smíchy.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Hle, co si dopřávají v Maďarsku (omlouvám se za kvalitu fotky, cvaknuto nechytrým telefonem).
    68212206328942516805.jpg
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: tož eliminoval účinky houbotoxinů...
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Tady je vše pěkně pohromadě, houby i Bruntál:
    Houbař přiznal pivo a půl. Naměřili mu však 8,83 promile, patrně nový český rekord - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...houbar-priznal-pivo-a-pul-namerili-mu-vsak-883-promile-patrne-novy-cesky-rekord
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Jako upřímně řečeno, psát konec obří série a nemoct přitom zasáhnout do toho, co se už stalo - to ti fakt nezávidím. Zrovna teď jsem na tebe myslela, když jsem přes léto cosi freneticky smolila. Ani se nedivím, že to tak trvá.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: No je to tak. Kult to je. 2000 prodaných výtisků od kusu. +/-. Jednička nám čerstvě přelezla tři.:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: ... a v té velekultovní velesérii budou vystupovat össenské velekněžky, zatímco v pidikultovní jenom pidikněžky. :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Taky jsem na to koukal :-) No ale co chceš, ještě to není dopsaný; až bude v regálech n-tá edice k dvacetiletému výročí série, bude to třeba už VELEKULTOVNÍ :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Den, kdy se člověk doví něco nového, není ztracený.
    Dnes jsem se naučila nový literárněvědný termín: PIDIKULTOVNÍ SÉRIE. Zdroj: FB Fantastiky v Argu. :D
    Rë Pidikatlüx... no tak jo. Sama bych to neřekla líp.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    BRAMBOREENA: jako že nebude pod letošní stromeček?
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    VANEK: že ti dám palec dolů? Huš! Pryč! Kšc!
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Usekni sedmý díl (co je dost dobré pro GRRM...) a černý Petr bude zpátky u Cornholia ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Argannah má pravdu.
    Znamená to jenom, že teď už nemůže nikdo nadávat Cornholiovi, nýbrž jenom mně.
    Ale nedělám to naschvál, abych všechny štvala; fakt ne. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam