• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: nebo od psychotronika :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: to je jak od psychoanalytika :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: podle mě máš problémse rozloučit s tím obdobím, kdy dílo vlastně "žilo", kdy možnosti vývoje v tom světě byly ještě otevřené ...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    How a mycologist is making 'living' bricks out of mushrooms that are stronger than concrete
    https://www.zmescience.com/science/living-bricks-mushrooms-0423432/
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    taky by šla udělat hra ve stylu Arkham Horror a místo Cthulhu by přicházeli hvězdovládci :-)
    RIP
    RIP --- ---
    GAARQ:
    VANEK:
    To je to, jak ve svých textech o psaní opakovaně vychvaluje a doporučuje Gaiman, ne?
    VANEK
    VANEK --- ---
    GAARQ: Jéé, to jsem před lety až dekádami hodně sháněl… že bych si to letos konečně přečetl elektronicky?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAVEN: musel jsem se sice podívat, kde ta chvaleč je, ale zní to dobře. promiň nebohému presenilovi, ale vy máte tu farmu, že? to by situaci zjednodušilo. ženu ponechám s tvými zvířátky a můžeme zasmažit.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: Já už to taky nehrál přes 10 let. Přijeď někdy do Chvalče a můžem si zahrát :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAVEN: jeje, někde ve skříni mám 2000 karet medžiků a celkem mi to chybí...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: žena dovlekla z nějaké konference toto a také je to úža, není to přímo o psaní, ale spíš o světech a tak.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak ale teď jsi mě inspirovala! Já jsem hrával Magic the Gathering, takže mám přirozenou náklonost ke karetním hrám. Mycelium by jako sběratelská hra asi nebylo, představoval bych si to spíš jako Bang! Nicméně by se tak dalo určitě zpracovat. Už to vidím - strana Össe a strana Země, bojují mezi sebou o politický vliv, vykládají si svoje charactery, navzájem si je zabíjejí nebo přetahují na svoji stranu ... Zkusím na to něco vymyslet
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: https://www.martinus.cz/...wAwpk-uJd1B7bK_EDCAtx7ZlottAzUmWCH--C93Mi6x-nFM4StJmHsWGCYAhoC280QAvD_BwE
    Tuhle příručku o psaní fantasy teď překládám. Jde mi to pekelně pomalu, trpím jak zvíře, je to hadí peleš problémů a komplikací všeho druhu a už teď jsem si posunul termín odevzdání o víc než měsíc. Ale věřím ti, že si to ještě přečteš před dokončením Mycelia, vyjde to až někdy ke konci podzimu (když) a je tam řada užitečných pasáží o autorském bloku a tak :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Dvě slova: Houbový čifir.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Douglas Adams měl trilogii v pěti dílech, čili ve srovnání s ním v poměru ohlášeného ku rozbujelému přetahuju vlastně málo... ;) (i když moje svědomí to moc uchlácholit nedokáže, hm).

    Nicméně s tou hrou: já už na to tuhle myslela, představovala jsem si takovou deskovku jako Talisman blahé paměti. Každý hráč by hrál za nějakou frakci (Össeané, Gerdánci, Lodě, pozemská "organizace" Daniela Byrda, sekta Vítačů z Eilu...), hlavní postavy by se do toho mohly promítnout v podobě nějakých bonusových karet (nebo karet "událostí" s nimi spojených), a cílem by bylo získat Klíč a s ním něco, to ještě není vymyšleno, buď dopravit ho do Awalünu versus nedopravit ho tam, možná by každá frakce spíš měla svůj cíl... No chce to unýst Vlaaďu Chvátila, opít a přesvědčit (a to půjde blbě, neb nepije) :D

    Ech, tak já to jdu teda hlavně dopsat, dneska odpoledne už určitě, určitě, určitě... ;)
    (ne, vážně - odsejpá to, vidím světlo na konci tunelu, nepropadám úplné beznaději... ale ač jsem betačtenářům slibovala nějakou verzi na Vánoce, pořád ji nemám :( )
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAVEN: Já jsem doufal v tabletop rpg, počítačové hry nehraju. Ale i s tím mají u Klímů zkušenost. :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Nicméně obloukem se zase vracíme k počátku. Ať je to sranda nebo ne, tak další romány, komixy nebo hry by skutečně mohly být, protože Mycelium na to podle mě má - pokud se toho někdo chopí, tak bude vycházet z velmi solidního materiálu. Jenže nic z toho nebude dokud neskončí hlavní román a nebude možné o něm uvažovat jako o celku.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    HARALD: Shodou okolností má Vilma v rodině významného člena vedení nejznámějšího českého vývojářského studia. Bohužel by studio potřebovalo aspoň 5x tolik lidí, aby si mohlo dovolit pracovat na dvou projektech.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    UNREALONE: comix?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Fiona: a Mycelium Story
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HARALD: jj, jen musej proškrtat kód, je to moc velký.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam