• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JANADVORACKOVA: jo, já jsem slyšela že prej houževnatec jedlý. Ale žampiony mám raději.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    A ke každé zakoupené knize prý bude balíček žampionů zdarma.
    Takhle vznikají legendy -:))).
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    KAVEN: Do konce března, ale jak říkává G.R.R. Martin, slova jsou jen vítr...
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    DRAGON: Částečný je ten, kdy se máš znovu dojít zeptat, kdy to bude, nebo jak? :))

    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Někdy před vánoci tu Bramboreena říkala, že nakladateli svatosvatě slíbila že to bude dopsané do března, pokud si vzpomínám. Nevím jestli do konce března nebo do začátku.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    btw: Kosmas tentokrát tvrdí, že to vyjde 30.6.2019
    (to si sem píšu jako zálohu, abych viděla, v jakém intervalu a o kolik měsíců to tam pravidelně měněj.
    V září tvrdili, že to vyjde 30.11.... :))) )
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    IDLE
    IDLE --- ---
    A další koťátko v háji...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BRAMBOREENA: Zdravim, mohu se zeptat, jestli je uz nejaky aspon castecny termin, kdy vyjde TEN DALSI DIL? diky :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    unrelated... spíš obecný canc o ženách a scifi
    https://www.wired.com/2019/02/geeks-guide-history-women-sci-fi/
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    JANADVORACKOVA: enderovu hru jsem docenila až zpětně teď po letech, roky předtím mě spíš braly ty pokračování...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    JANADVORACKOVA: Ad Enderova hra - ten další díl, Mluvčí za mrtvé, byl úplně jiný. Mně se líbilo obojí. Ty další pokračování se podobají Mluvčímu za mrtvé, a už mě tak nebraly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JANADVORACKOVA: dobre se to vysvetluje treba na bananech a opicich v ruznych castech Zeme. Ty opice nejsou pribuzne, nikdy se nemohly potkat, pritom vsechny zacaly banany konzumovat stejne. To same lidstvo a pyramidy: velmi podobny tvar, tri ruzne kontinenty, okopirovat to nebylo mozne jak (pokud vynechame ancient aliens teorie :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BALAENA: Já to risknu :).
    DRAGON: Hmmm, takže celý vesmír je jeden obří organismus, který si dotváří částii, když je třeba. Je to divné, ale to dává smysl.
    OKEYA: Něco ve smyslu prvního odstavce jsem nedávno četla.
    Pak také teorii o tom, že zásadní objev nepřijde ve chvíli, kdy se na něm intenzivně pracuje, ale v okamžiku, kdy se lidé začnou ptát, "proč to sakra nejde :)?"
    KAVEN: Podobně museli uvažovat třeba dávní lékaři, když zkoumali mechanismus funkce lidského těla. Měli hromadu nákresů, jak vypadá vnitřek, svaly, kudy teče krev, možná prozkoumali a "rozmotali" mozek, ale nevěděli, jak vypadá energie, která to všechno pohání. Jenom tušili, že někde být musí. Tedy když pominu touhu po hledání "sídla duše."
    GAARQ: Cestovaly proti své vůli :). Nevím, kde to bylo, ale hroby z doby sedm tisíc let před Kristem, myslím masové hroby, které mohly být pozůstatky po nějaké bitce, obsahovaly spíš ostatky mužů. Spekulovalo se, že ženské nechávali žít a brali je s sebou jako kořist.
    YENNEFER: Enderova hra byla jediná, kterou jsem zvládla. Dál jsem to nezkoušela, protože postava Endera mě hrozně štvala. Ten svět ne.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    oprava: žádnou SÍTÍ inspirované není
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Je taky třeba podotknout, že Vilmino Mycelium žádnou inspirované není. Houby jsou tam proto, že by byla sranda kdyby rostly lidem v krvi. Název celého románu byl vybrán až dodatečně, a tuším že má naznačovat pomalé prorůstání össenského vlivu do lidské společnosti. Dálková komunikace a dálkové přesuny jsou možné díky R-A, které existuje zcela nezávisle na houbách.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JANADVORACKOVA: on je to popsaný fenomén.

    Multiple discovery - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Multiple_discovery

    a děje se to pořád, například známé zranitelnosti mikroprocesorů Spectre a meltdown, které jsou poměrně složité a vyžadují kombinaci několika kroků, člověk si říká koho by to napadlo, no a napadlo to tou samou dobou rovnou 2 nezávislé týmy a 1 další člověk byl dost blízko..

    možná zeitgeist, všichni mají podobné okolí, zájem o podobné věci, reakce na nové poznatky a nástroje

    holt je teď asi doba houbová..

    každopádně, nejdůležitější věci se stejně odehrávají v skrytu..
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RIP: Ten palec dolů máš ode mně. O takových věcech se nežertuje!!! :-)
    RIP
    RIP --- ---
    (Kvůli něčemu jsem to potřeboval, tak jsem si nechal poslat PDF knížky, čili kdyby Bramboreena potřebovala další důvod k prokrastinaci, aby nemusela dál psát, než to dočte, můžu poskytnout :-) Už mlčim, už mlčim.)
    RIP
    RIP --- ---
    Hele, tady
    Finch (novel) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Finch_(novel)
    jsou taky emzáčci používající divné myceliální technologie.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam